Nigdzie teraz, teraz tutaj

Wydawnictwo: Jirafa Roja
punkowiec
literatura piękna
Anna

Mały bazar na warszawskim Żoliborzu daje na dwa lata schronienie zmęczonemu życiem punkowcowi. Zostaje sprzedawcą w sklepie z papierosami, prasą i książkami. Na otwarcie sklepu chcę założyć koszulkę z jakimś napisem. Chcę coś zamanifestować. Tyle że nic nie mogę wymyślić. Nie udało się. Dwie godziny za zamkniętymi drzwiami i nic. Okazuje się bowiem, że nie mam światu nic do przekazania. A...

A jednak Grzegorz Bartos daje w swojej prozie głos ludziom, którym głosu nikt inny nie daje. Z jednej strony to pastisz reportażu, a z drugiej literatura protestu, kontestacji, literatura rebelii – nie przypadkiem słychać tu w tle punkowe kapele.

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: Okładka książki

Anna | 2015-10-24
Przeczytana: 21 października 2015

„Nigdzie teraz, teraz tutaj : punkowa dusza na warszawskim bazarze.” Grzegorza Bartosa to nieduża książeczka z dużą ilością treści . Wiele postaci i jeden bohater…punkowiec Grisza. Fabuła dotyczy bazaru i ludzi tam handlujących. Różni ludzie, różny asortyment.
Bywa leniwie, ale częściej głośno, burzliwie, czasami niebezpiecznie. Jak to na targu. Akcja rozgrywa się na warszawskim bazarze. Czytając nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że toczy się na targu w Radomiu przy ulicy Śląskiej. Podobny, swojski klimat.
Dlaczego Grisza zawiesza na dwa lata swoje życie? Zostaje sprzedawcą w sklepie z papierosami, prasą i książkami. To pytanie nurtuje zarówno bohatera jak i czytelnika, który doczytawszy do końca książkę i tak nie uzyska odpowiedzi. Za to czytając będzie miał
możliwość…PRZECZYTAJCIE. ZAPEWNIAM, ŻE WARTO. GORĄCO POLECAM!