Cukiereczek

Wydawnictwo: RW2010
RW2010, sensacja, thriller
aleandra

Poszukiwanie, które staje się obsesją, mężczyzna, który nie ma czasu do stracenia, i kobieta, dla której warto żyć. Gerard Burzyński, policjant z wydziału dochodzeniowo-śledczego radomskiej Jedynki prowadzi prywatne śledztwo w sprawie zaginięcia Eweliny Frankowskiej – byłej mistrzyni kickboxingu. Przemierza zakamarki „miasta z wyrokiem”, jego zaułki, ślepe ulice, torowiska, Planty. Poszukiwanie Cukiereczka to dla niego znacznie więcej niż praca, więcej niż zadanie – w grę wchodzi uczucie. Czeka go niełatwa przeprawa, bowiem porywacz, postać z cienia, obdarzył swoją ofiarę równie silnym afektem.
„Współczuję temu, kto spróbuje jej zrobić krzywdę” – mówi o Frankowskiej jej stary trener. Cukiereczek walczy od trzynastego roku życia. Dziewczyna, która wychowała się w najgorszej dzielnicy miasta, weszła na sam szczyt sportów walki i… zrezygnowała. Dlaczego? „Pies z martwego miasta”, szukając tropów, dotyka niejednej tajemnicy związanej z byłą mistrzynią. A zegar tyka. Gerard ma coraz mniej czasu, aby odkryć, kto jest stalkerem.

„Cukiereczek” to thriller o obsesji. Powieść kryminalna o poszukiwaniu odpowiedzi. Przejmujący obraz szaleństwa i portret miasta skazanego na śmierć.

źródło opisu: http://www.rw2010.pl/go.live.php/PL-H6/przegladaj/...(?)

źródło okładki: http://www.rw2010.pl/go.live.php/PL-H6/przegladaj/SMT

Mistrzunio | 2019-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2019

Książka przeczytana i godna polecenia.
Zdecydowany plus należy się autorowi za świetnie przedstawiony Radom, co jest rzadkością nawet u radomskich pisarzy. Osoba pochodząca z Radomia czytając tę powieść bez najmniejszego problemu jest w stanie zobrazować sobie miejsce akcji, co bardzo poprawia odbiór lektury. Język, styl pisarza bardzo mi odpowiada, dzięki czemu książkę czytało mi się bardzo dobrze. "Cukiereczek" jest niby powieścią kryminalną, ale można w niej dojrzeć także elementy charakterystyczne dla literatury psychologicznej. Mimo tego, że cała historia do oryginalnych nie należy, to została przedstawiona w ciekawy sposób. Mocne uderzenie na początku, potem spowolnienie akcji, główny bohater błądzi szukając rozwiązania, a na koniec ekspresowy finał. Moim zdaniem tutaj mamy jedyny minus który mogę przypisać autorowi. Zdecydowanie za szybka końcówka. Dlatego daję ocenę 9/10. Po zakończeniu pozostał mi pewien niedosyt. Niemniej książka jest naprawdę dobra i zasługuje na...

Eli1605 | 2018-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2018

To moja pierwsza książka autorstwa G. Bartosa. Początek był mocny ale potem akcja zwolniła, właściwie kręciła się w miejscu. Dopiero końcówka przykuła na dłużej moją uwagę. Pomysł na fabułę dość popularny - uprowadzenie, gliniarz schematyczny - alkoholik, który nie radzi sobie w życiu prywatnym i główny podejrzany czyli mąż. Na plus zapisuję rozwiązanie zagadki, motywy działania porywacza, które trochę mnie zaskoczyły i pozytywne zakończenie. Jednak nie mąż.

Od samego początku książka mnie wciągnęła!
Ciekawy początek (co rzadko się zdarza), środek i końcówka, która również trzymała w napięciu :D.
Książkę szybko się czytało i nie nudziłam się przy niej ;). Wręcz przeciwnie. Miałam ochotę czytać ją dalej, i dalej, aż do samego końca.
Same plusy :D. Bardzo mi się podobała ;).
Gorąco polecam ! ! !

Anna | 2017-01-15
Przeczytana: 14 stycznia 2017

„Cukiereczek” Grzegorza Bartosa to książka radomskiego pisarza i dramaturga.Nagrodzona w konkursie na powieść kryminalną. Wiedziałam, że nie będzie słodko. Po przeczytaniu kilku dosłownie stron zaniepokoiłam się, czy to przypadkiem nie będzie zbyt drastyczna fabuła. Sceny rodem z horroru nie dla mnie. Czyżby autor miał na celu przykuć uwagę czytelnika już na pierwszych stronach książki? Jeśli o to chodziło Grzegorzowi Bartosowi to mu się udało.
„Cukiereczek” to thriller o obsesji radomskiego policjanta, który prowadzi prywatne śledztwo w sprawie zaginionej, byłej mistrzyni kickboxingu. Ewelina Frankowska rozpoczęła swoją sportową karierę w wieku trzynastu lat. Nie było jej łatwo. Mieszkała w najgorszej dzielnicy Radomia. Do tego pochodziła z patologicznej rodziny. Mimo to bardzo szybko wspięła się na sam szczyt sportów walki i niespodziewanie zrezygnowała. Czyżby za sprawą stalkera?
Przez dziesięć ostatnich lat otrzymywała niepokojące listy. Bagatelizowała je starając się żyć...

Kakunia | 2015-10-14
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 14 października 2015

thriller. całkiem fajny thriller :)

Obsesja, poszukiwanie, szaleństwo, sensacja, sport, zawodowstwo. To wszystko i jeszcze więcej przedstawia powieść Cukiereczek, powieść, która pokazuje, że cukiereczki nie zawsze są słodkie.