Jak ja to robię

Wydawnictwo: Znak Literanova
Ewa Drzyzga, Rozmowy w toku
Casthaluth

Udowodniła, że dzięki szczerej rozmowie da się zmienić myślenie ludzi. Odważyła się podejmować tematy, które w konserwatywnym kraju były objęte absolutnym tabu. Pozwoliła kobietom opowiadać o najważniejszych dla nich sprawach w czasie najlepszej oglądalności. Przy jej programach Polki dojrzewały do mówienia wprost o swoich problemach. Walczyła z dyskryminacją, nietolerancją,...

Udowodniła, że dzięki szczerej rozmowie da się zmienić myślenie ludzi.
Odważyła się podejmować tematy, które w konserwatywnym kraju były objęte absolutnym tabu. Pozwoliła kobietom opowiadać o najważniejszych dla nich sprawach w czasie najlepszej oglądalności. Przy jej programach Polki dojrzewały do mówienia wprost o swoich problemach. Walczyła z dyskryminacją, nietolerancją, stereotypami.

Jako dziennikarka wyznaje zasadę, że pewne historie muszą zostać opowiedziane. Opowieści uczą, wzruszają, poszerzają nasze horyzonty i uwrażliwiają. Jej własna historia, absolutnie wyjątkowa, bogata dzięki tak wielu poznanym przy Rozmowach w toku ludziom, odkrywa przed nami nieznaną dotąd Ewę Drzyzgę.

W swojej książce dziennikarka opowiada o swojej zawodowej ścieżce, życiowych zawirowaniach, a przede wszystkim o niesamowicie intensywnej pracy przy talk show, który odmienił życie tak wielu ludzi, a także samej prowadzącej.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl

źródło okładki: http://www.znak.com.pl

buziaczek197 | 2019-07-09
Przeczytana: lipiec 2019

Spodziewałam się trochę czegoś innego po tej książce. Trochę tego co może Pani Ewa np. lubi czytać, słuchać chociaż odrobinki siebie, ale mamy tutaj wszystko co dotyczy programu, który oglądały miliony polaków "Rozmowy w toku". Wywiad jest właśnie tak poprowadzony, że mamy wspomnienia o bohaterach, które utkwiły Pani Ewie w pamięci oraz jej pracę w RMF FM ! Polecam !

pati17053 | 2018-09-23
Przeczytana: 23 września 2018

Kocham ta kobiete za jej wewnetrzna sile i jej podejscie do zycia.

Marta Świć | 2017-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2017

Wspaniała książka o rzeczach prostych, o których normalnie się nie mówi. Prostych bo przecież one zawsze są- relacje międzyludzkie. Dobre, złe- jakieś zawsze są. I wbrew tytułowi moim zdaniem to nie jest wścibska książka o Ewie Drzyzdze. Jeśli ktoś myśli, że przeczyta za ile kupuje buty czy torebki i tym podobne bzdury to się grubo myli. To jest książka o ludzkich potrzebach bycia akceptowanym, kochanym, uśmiechniętym. O szczęściu jakim jest być z kimś bliskim i o jego braku. To jest książka o tym jak bardzo ludzie są nierozumiani i samotni wśród tłumu i o terapeutycznym działaniu "Rozmów w toku"

MariennLene | 2016-10-09
Przeczytana: 09 października 2016

Rozluźniłam się!

Miało już nie być w mojej biblioteczce książek-wywiadów. Miało nie być... Jednak się pojawiła! Wszystko przez Ewę.

Byłam Ewy tak ciekawa - jej postrzegania świata, jej życia, że postanowiłam wziąć z biblioteki książkę do siebie. Nie żałuję za grosz, choć o życiu Ewy w niej niewiele. Więcej jej postrzegania pracy, innych ludzi i ich problemów.

Jaka myśl mi się klaruje? Że Ewa to kobieta ciężko pracująca. I teraz jakby tylko z pracą ją kojarzę. Gdzie jej inne pasje? Domowe ognisko? Nie przekreślam tej pozycji, bo domyślam się że takie było jej zamierzenie - by skupić się na programie prezenterki. Ma to ten minus, że Ewa jest dla mnie teraz jak robot, zaprogramowany na harówę. Inni, inni, inni - ich świat, ich radości i nieszczęścia. A gdzie w tym sama bohaterka?

Lostris | 2016-08-19

Książka mnie zaskoczyła w sposób raczej negatywny. Nie mogę powiedzieć, że czas przeznaczony na czytanie jej uważam za stracony, jednak po osobie pokroju Ewy Drzyzgi spodziewałam się głębszych przemyśleń. Tymczasem książka ogranicza się do pokazania jakim tytanem pracy przez całe życie jest Ewa oraz streszczenia kilku historii z "Rozmów w toku". O ile historie ludzi czyta się z pewnym zaciekawieniem bądź uśmiechem, o tyle fragmenty z życia prywatnego Ewy strasznie się ciągną.

Iza | 2016-05-20
Przeczytana: 18 maja 2016

Wywiad rzeka z Ewą Drzyzgą, którą chyba każdy zna. Ją i jej "Rozmowy w Toku". Chciałam książki lekkiej, a dostałam bardzo emocjonującą. Taką, która zostanie mi w głowie na długo. A Ewę zaczęłam jeszcze bardziej podziwiać. Po więcej wrażeń zapraszam tu:

Edyta Kyzioł | 2016-04-11
Przeczytana: 09 kwietnia 2016

I po raz kolejny sięgnęłam po książkę tzw. "celebrytki" i po raz kolejny obiecałam sobie, że tego więcej nie zrobię. Może źle się wyraziłam z tą "celebrytką". Pani Ewa jest wspaniałą dziennikarką, szanuję ją bardzo, choć zdecydowanie bardziej wolałam ją jako dawną Ewę, dziennikarkę RMF i początkującą prowadzącą "Rozmowy w toku". Z czasem ten program stał się dla mnie bardzo "naciągany", ludzie zapraszani do studia czasem byli po prostu z kosmosu, tematy były śmieszne. Teraz go już nie oglądam.
Książka ta, to wywiad rzeka z Ewą Drzyzgą.
Fakt - można dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy, zrozumieć, dlaczego tak postąpiła a nie inaczej. Ale poza tymi kilkoma ciekawymi szczegółami książka nic nie wniosła do mojego życia.
I dziś po raz kolejny przyrzekam - nie sięgam już po tego typu książki. Wywiad mogę przeczytać w gazecie, w Internecie, a jeśli książka, to tylko z ciekawą fabułą, najlepiej moja ulubiona - obyczajowa.

Elżbieta | 2016-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2016

Może być, tylko pytanie po co? Nigdy bym tej książki nie kupiła, ale "rzuciła" mi się w oczy w bibliotece na półce z nowościami. Przeczytałam niektóre opinie i widzę, że niektórzy czytelnicy mają podobny pogląd jak ja, a mianowicie - czy koniecznie muszą powstawać takie książki? Rozumiem, że niektórzy ludzie mają potrzebę opowiadania o sobie na oczach całej Polski, ale nie wystarczy o tym opowiedzieć w wywiadzie dla jakiegoś pisma, od razu książka? nie za bardzo to "ogarniam" no ale.....

EratoCzyta | 2016-02-06
Przeczytana: 04 lutego 2016

Kto nie zna programu "Rozmowy w toku" i prowadzącej go Ewy Drzyzgi?
Książka "Jak ja to robię" to wywiad Pani Beaty Nowickiej z Panią Ewą. Znajdziemy tu wiele informacji na temat przebiegu kariery dziennikarki, wiele powrotów do spraw i ludzi z programu i kilku ciekawostek na ich temat. Poznamy też kulisy pracy nad programem i ludzi, którzy pracują nad jego sukcesem.
Lektura bardzo ciekawa jeśli ktoś lubi albo program albo samą prowadzącą.
Ja wciągnęłam się w książkę od pierwszej strony i teraz mam trochę inne spojrzenie na gości Pani Ewy, z każdej historii można czegoś się nauczyć i na pewno wzbudza w czytelniku więcej empatii wobec każdego z nich.
Co do samej Pani Ewy tylko utwierdziłam się w przekonaniu, że jest to wyjątkowa osoba.

ksiazkaznadzieja | 2016-01-22

Ewe Drzyzgę i jej TVN-owsie „Rozmowy w toku” znają wszyscy. Zazwyczaj to ona pyta o najbardziej intymne rzeczy z życia swoich rozmówców. W książce „Jak ja to robię” odpowiada Beacie Nowickiej na pytania. Często zdradzając tajemnice lub ucinając plotki na swój temat.

Polecam szczególnie tym co się interesują dziennikarstwem (dla studentów tego kierunku literatura obowiązkowa), gdyż wiele można się dowiedzieć o technice pracy w zawodzie. Z tej publikacji naprawdę można sporo dowiedzieć się o pracy w telewizji. Poznać ten świat z drugiej strony i przekonać się, jak to naprawdę wygląda od kulis.

Książka to ponad 250 stron rozmowy na różne tematy. Dominuje, oczywiście tematyka związana z pracą dziennikarki, nie brakuje również faktów z życia spełnionej życiowo kobiety.
Z książki wyłania się pracoholiczka dla której wszystko jest do zrobienia, nie ma rzeczy niemożliwych, a czas da się tak zaplanować że w ciągu dnia można wiele zrobić.

Swoją przygodę z dziennikarstwem pani Ewa...