Jak zostać zwierzem telewizyjnym?

Wydawnictwo: Pascal
LubimyCzytać

Dorota Wellman, jedna z najbarwniejszych osobowości polskiego dziennikarstwa, zdradza, jak wygląda medialne życie poza kamerami. Jak zrobić karierę w TV? Kto jest prawdziwą gwiazdą, a kto tylko wydmuszką? Dlaczego show must go on? I wreszcie. Jak stworzyć udany duet? Na potrzeby tej książki powstał jeden z nich. Błyskotliwe i dowcipne teksty ilustruje najzdolniejszy rysownik młodego pokolenia, znany jako Andrzej Rysuje.

źródło opisu: wydawnictwo Pascal

źródło okładki: wydawnictwo Pascal

TakaTroche | 2019-08-10

Moja opinia na: https://takieksiazki.blogspot.com/2019/08/dorota-wellman-jak-zostac-zwierzem.html

Herodott | 2019-06-03

Ostatnia z książek p. Wellman jaka wpadła mi w ręce. Hmm nawet nie wiem jak to skomentować. Teraz jest moda na książki celebrytów. Liczy się kasa. A treść? Raz czy dwa można się lekko zaśmiać z anegdotki, ale większość z nich nie jest najwyższych lotów. 4/10

Anna | 2019-04-27
Przeczytana: 17 grudnia 2015

Telewizja śniadaniowa przez wielu jest uważana za swoisty „zapychacz” poranka. Nie mówimy wszem i wobec, że oglądamy te programy z wypiekami na twarzy, bo nigdy nie wiadomo, co stanie się za chwilę i jaka gwiazda zrobi z siebie durnia. Oczywiście, jeśli będziemy uważni, w gąszczu małoznaczących tematów odnajdziemy coś dla siebie. Nie wierzycie?! Gdyby nie jedno z wydań „Dzień dobry TVN”, pewnie nigdy nie przeczytałabym „Miasta ślepców” Jose Sarmago, o którym swego czasu mówiono w kąciku literackim. Być może to chlubny wyjątek od reguły, niemniej w jednym powinniście przyznać mi rację. Aby dobrze prowadzić program na żywo, trzeba być doświadczonym dziennikarzem o stalowych nerwach, który posiada spory dystans do siebie.

Kiedy wspomniałam moim najbliższym, że zamierzam przeczytać książkę „Jak zostać zwierzem telewizyjnym?”, reakcja była w zasadzie jedna. Usłyszałam: „WELLMAN! To ta od Prokopa?”. Prezenterski duet tak mocno wbił się w świadomość Polaków, że wydaje się nierozerwalny....

bloodymystery | 2019-04-19
Na półkach: Przeczytane, Bez Legimi
Przeczytana: 18 kwietnia 2019

"Żyjemy w czasach,w których kulturze grozi,że zginie od środków kultury."
- Fryderyk Nietzsche

Dorota | 2019-01-18
Przeczytana: 07 września 2017

Masa ciekawostek z życia prezentera i z prac nad programami telewizyjnymi, lekko napisana i lekko się czyta, ale mądra. Polecam.

Łopal | 2018-10-24

Dorota Wellman babką z energią, swadą i charakterem jest. Ale czy to wystarczy do pisania książek? Nie wiem, to moja jej pierwsza pozycja, wziąłem ją z ciekawości- co też można napisać o telewizji. Okazuje się to nie takie proste... Zbiór anegdot i mało odkrywczych opisów dotyczących kulisów pracy dziennikarza to niestety za mało. Lekkie, dowcipne (czasem), do zapomnienia.

dzoanka | 2018-09-07
Przeczytana: 06 września 2018

Uwielbiam panią Dorotę, ale tu jakoś mi zabrakło tego efektu wow. Za dużo powtórzeń a sama książka napisana w stylu art. z kolorowego pisma dla pań.

Wielokropek | 2017-10-17
Przeczytana: 15 października 2017

Na recenzję zapraszamy na bloga :)

shadow | 2016-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2016

Książka, niestety o niczym.
Żaden ważny wątek nie jest dobrze potraktowany. Jest chaos.

To mogła być dobra książka, a wygląda jak prosty sposób na zarobienie kasy.
Nie, nie, nie.

gabryska456 | 2016-09-09
Przeczytana: 2016 rok

Książka jest ciekawą autobiografią Doroty Wellman. Możemy poznać drogę jej kariery i spojrzeć na dziennikarkę z trochę innej strony, niż widzimy ją w duecie z Prokopem w TVN-owskiej śniadaniówce. Czyta się łatwo, szybko i przyjemnie (choć rownież chaotycznie!). Ja jednak liczyłam na coś trochę innego. Ksiazka faktycznie uchyla rąbek tajemnicy pracy w telewizji, jednak sugerując się tytułem, spodziewałam się czegoś bardziej w stylu poradnika, niż biografii, która niestety nie odpowiedziała na tytułowe pytanie. Tak czy siak, miłośnikom P. Doroty polecam, osobom zainteresowanym dziennikarstwem rownież, ale bardziej w celu poznania jednej z najbardziej charakterystycznych osobowości polskiej telewizji, niż znalezienia przepisu na bycie telewizyjnym zwierzakiem :-)