Andrzej Niemczyk. Życiowy tie-break

Okładka książki Andrzej Niemczyk. Życiowy tie-break
Marek BobakowskiAndrzej Niemczyk Wydawnictwo: Sine Qua Non biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Sine Qua Non
2015-11-04
2015-11-04
Andrzej Niemczyk sport siatkówka biografia

Człowiek legenda. Niesamowity trener. Mówił to co myślał. Ehh jako dzieciak pamiętam te niesamowite boje naszych "złotek" Prawdziwy twardziel..

Książka zmusza do refleksji i niesamowicie inspiruje. Obowiązkowa pozycja dla każdego fana siatkówki i nie tylko. Piękna opowieść o życiu Wielkiego trenera. O życiu, o sukcesach, o porażkach, o relacjach, o chorobie, o Złotkach. Bez owijania w bawełnę, bez wybielania, bez unikania trudnych tematów. Powróciłem do tej pozycji po latach. Łezka się w oku zakręciła kilkukrotnie podczas czytania i po skończeniu. Śp. A. Niemczyka już z nami nie ma tyle lat, ale mam nadzieję, że m.in dzięki tej książce, pamięć o Nim nie zaniknie.

Pan Andrzej Niemczyk, legenda kobiecej siatkówki, ale nie tylko polskiej, lecz także niemieckiej i tureckiej. Postać bardzo charyzmatyczna, kontrowersyjna. Nie można jednak zapominać jak znakomitym był trenerem. To On stworzył Polskie Złotka i przywiózł dwa złote medale z Mistrzostw Europy 2003 i 2005. Wciąż jest legendą w Turcji, gdzie przez wielu jest uznawany za jednego z ojców siatkówki w tym kraju, wprowadził kluby na nieznany do tamtej pory poziom profesjonalizmu czysto sportowego, ale też organizacyjnego. Dzięki tej książce możemy poznać nie tylko życie sportowe Pana Andrzeja, lecz także prywatne. Jego wieloletnie zmagania z chorobą nowotworową, relacje z córkami czy żonami, oraz wiele innych kwestii. Mamy okazję poznać go jako człowieka. Niestety Pana Niemczyka nie ma już z nami, co jest na pewno nie odżałowaną stratą dla świata sportu. Serdecznie polecam tę książkę fanom sportu, ale nie tylko.

Pierwsze skojarzenie o Andrzeju Niemczyku to dwa złote medale ME i legendarne "Złotka". Książka jednak pozwoliła mi poznać całą historię wybitnego trenera, nie tylko od strony sportowej, ale także prywatnej. Siatkówką interesuje się powierzchownie, ale postać trenera Niemczyka nie pozwoliła na nudę ani przez chwilę czytania. Książka bardzo dobrze napisana, lekkie pióro pana Marka Bobakowskiego jak najbardziej na plus.

Szkoda, że trenera nie ma już wśród nas.

Trener Andrzej Niemczyk czyli człowiek bezkompromisowy, pasjonat, innowator w podejściu do trenowania, kochający siatkówkę i kobiety. Legenda siatkówki kobiecej w Polsce, a po lekturze książki okazuje się, że nie tylko w naszym kraju. Książka jest interesująca zarówno jeśli chodzi o aspekt sportowy, a także w odniesieniu do niezwykle barwnego życia Andrzeja Niemczyka.

Andrzej Niemczyk był osobą nietuzinkową, co do tego, nie ma żadnych wątpliwości. Znakomity trener, który w wielu aspektach rzemiosła trenerskiego uchodził za pioniera. Wielkie sukcesy zawodowe nie zawsze., a nawet rzadko szły w parze z sukcesami w życiu osobistym. Mimo różnych wzlotów i upadków, postać Andrzeja Niemczyka zasłużyła na dużo większe uznanie i docenienie, niż to miało w ostatnich latach jego życia, czy już po jego śmierci.

Jeśli wydaje Ci się, że znałeś/znałaś trenera Niemczyka, przeczytaj tę książkę. Wtedy na pewno będzie można tak powiedzieć.
To był gość z naprawdę wielką wiedzą i pasją dla siatkówki. Szkoda, że chyba nikt niej z niego tak rzetelnie nie wydobył, bo polscy trenerzy mieliby bardzo przydatną rzecz do uczenia się zawodu. Na szczęście mamy chociaż tę biografię. Część o siatkówce i życiu jest świetna. Opowieści o kobietach trochę mniej mnie zainteresowały, ale to pewnie zależy od tego kto czego oczekiwał od tej książki.
Andrzej - jeśli skądś tam to przeczytasz: dzięki. Następną szklaneczkę whisky piję za Ciebie.

Dobra pozycja. Trener Niemczyk wyjaśnia wiele rzeczy, które zostały w różny sposób przedstawione przez innych. Ponadto ujawnia wiele sekretów ze swojego życia zarówno zawodowego jak i prywatnego. Ponadto książka jest dobrze napisana, dobrze się czyta. Nie jestem specjalnym fanem siatkówki, zwłaszcza kobiecej, jednakże trenerowi przyznać należy, że to dzięki niemu kobieca siatkówka w Polsce przeżyła renesans. Szkoda, że nie ma go już z nami, ponieważ swoją wiedzą o siatkówce mógłby obdzielić całe rzesze trenerów, gdyby tylko ktoś chciał go słuchać..

Książka Andrzeja Niemczyka jest pomnikiem ,myślę że każdy kibic powinien ją przeczytać. Jest to biografia bezkompromisowa,ale bardzo szczera:) Trener który powinien być przykładem dla innych ,polecam;)

Autobiografia, którą Andrzej Niemczyk zdążył napisać przed śmiercią. Na spotkaniach autorskich był już bardzo osłabiony. Opisuje w niej swoją walkę z nowotworem, przedstawia też swoje metody prowadzenia zespołów kobiecych, pokazuje jakim znakomitym trzeba być tu psychologiem, czasami opierdolić, czasami też przytulić. Niemczyk rozlicza się ze swoją bogatą karierą trenerską, ale także życiem prywatnym, pisze dużo choćby o nie najlepszych stosunkach z córką. Książka na pewno nie jest nudna.