The Woman Believer
poradniki
BiG_m

Moje poszukiwania zawarte w tej książce dotyczyły biblijnego obrazu kobiety, bez rozgraniczania na narodowość czy grupę etniczną. Chciałam się dowiedzieć, jaki plan ma Bóg dla niewiasty, którą stworzył na swój obraz i podobieństwo. Biblia wskazuje nam wyraźnie, że Chrystus zapewnił kobietom w takim samym stopniu jak mężczyznom zbawienie, odbudowę poczucia własnej godności i wartości oraz...

Biblia wskazuje nam wyraźnie, że Chrystus zapewnił kobietom w takim samym stopniu jak mężczyznom zbawienie, odbudowę poczucia własnej godności i wartości oraz nieograniczony dostęp do służby.
Kobieta powinna czytać Ewangelię Jana 14:12 w ten sposób: ''Jeżeli wierzysz we mnie, także będziesz dokonywała uczynków, które Ja czynię, i większe nad te czynić będziesz, bo Ja idę do Ojca.''
Jezus wyraża się przez wierzącą kobietę w taki sam sposób, jak przez wierzącego mężczyznę. Efektywność służby Bożego Syna nie jest ograniczona płcią, rasą czy kolorem skóry Jego naśladowców.
Ludzie, opierając się na tradycji oraz wyjętych z kulturowego kontekstu wersetach, podważają status kobiety i ograniczają jej uczestnictwo w publicznej służbie chrześcijańskiej.
Jezus chce czynić przez kobietę te same dzieła, które sam czynił, będąc na ziemi. On się nie zmienia, gdy zamieszkuje w wierzącej kobiecie.
Daisy Marie Washburn Osborn

źródło opisu: z okładki książki

źródło okładki: zdjęcie własne

Aneta | 2018-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2018

Książka tak naprawdę opowiada o tych samych rzeczach w inny sposób. Mam wrażenie jakby cały czas jeden wątek był pisany tylko w innych słowach. Poza tym ta książka obraża tradycję i kościół nazywając go "szowinistycznym". Wydaje osąd bez przyjrzenia się kościołowi, jaki jest pogląd kościoła na tą kwestię i dlaczego...

BiG_m | 2015-10-08
Przeczytana: 08 października 2015

3 główne tematy tej książki to:
- zasada siania - co dajesz (siejesz) to do Ciebie wraca (ale trzeba wierzyć w tę obietnicę Pana)
- wierzyć w obietnice Pana (owe obietnice są tu szeroko cytowane; nie wiedziałam, że jest ich tyle i że są takie wspaniałe - budzą tyle nadziei! - np. to, że Pan nie chce naszego ubóstwa (sprzedaj wszystko, co masz odnosiło się do tego mężczyzny, który był bogaty), ale przyszedł, abyśmy żyły w obfitości!! (J 10,10)
- kobieta jest równa mężczyźnie i też może służyć, głosić publicznie - przesłanie teologii Pawła głosi wolność i równość dla tych, którzy są w Jezusie, ale religijna tradycja uparcie trzyma się zdań, gdzie Paweł zaprzeczył tej teologii, zapewne ze względu na kulturę tamtych czasów (jakby nie patrzeć miał postawę dla Żydów być Żydem, dla pogan - poganinem, byleby wszystkich pozyskać, i nauczał, aby nie jeść mięsa poświęconego i etc, jeśli miałby to kogoś zgorszyć..)
Niesamowite jest w tej jak i w książce pt. 'Nowe Życie dla kobiet' opowiada o...

Lubczyk | 2016-06-06