Szturmowcy Pacyfiku / Kroniki wojenne nr 12

Wydawnictwo: Kagero
hobby

Dowódca 90. Dywizjonu kapitan Edward Larner biegł w stronę zaparkowanych samolotów wołając: Cape Ward Hunt! Let s go, go, go! (Przylądek Ward Hunt! Startujemy!). Najeżone kaemami Mitchelle rozpoczęły kołowanie, by po kwadransie sformować się nad dziewiczą dżunglą Papui i ruszyć do niecierpliwie oczekiwanego ataku...

kirlan | 2014-02-09
Przeczytana: 26 marca 2012

Strafer - "ostrzeliwacz" taki typ samolotu / formację opisuje książka.Choć nie ogranicza się jedynie do samolotów B25 Mitchell to stanowią one główny jej temat. Od genezy przez powstanie formacji, udoskonalenia i prace techniczne nad samolotami, okres "produkcji", droga bojowa (w tym opisy poszczególnych ataków / misji po losy całych dywizjonów w części Pacyfiku. Zgodnie z założeniem serii: krótki ciekawy szkic. Parę ciekawych fotografii walk, samolotów i osób ważnych dla formacji.

Maciek1988 | 2016-07-31
Przeczytana: 17 września 2012