Miles

Cykl: Plejady (tom 1)
Wydawnictwo: Novae Res

PIERWSZA CZĘŚĆ TRYLOGII „PLEJADY” Millie z nikim się nie spotyka, nie ubiera się tak, jak nakazują szkolne trendy, a w dodatku lubi astronomię – to nie są cechy, dzięki którym zyskuje się popularność w ekskluzywnej nowojorskiej szkole. To, że jej ojciec jest znanym politykiem, również nie pomaga jej w zdobyciu przyjaciół. Wszystko zmienia się o 180 stopni, kiedy w jej życie wkracza Aries....

PIERWSZA CZĘŚĆ TRYLOGII „PLEJADY”

Millie z nikim się nie spotyka, nie ubiera się tak, jak nakazują szkolne trendy, a w dodatku lubi astronomię – to nie są cechy, dzięki którym zyskuje się popularność w ekskluzywnej nowojorskiej szkole. To, że jej ojciec jest znanym politykiem, również nie pomaga jej w zdobyciu przyjaciół. Wszystko zmienia się o 180 stopni, kiedy w jej życie wkracza Aries. Tajemniczy, przystojny brunet to nie tylko kolega z równoległej klasy, ale i postać z innego świata, do którego, jak się okazuje, należy również Millie.

źródło opisu: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=miles,druk

źródło okładki: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=miles,druk

Książkomania | 2015-11-14
Przeczytana: 13 listopada 2015

Plejada gwiazd.

Pisząc recenzje debiutów za każdym razem staram się podkreślić, jak bardzo uwielbiam je czytać. To coś czego nie możemy przewidzieć, coś co budzi w nas całą gamę uczuć. Czuję się wtedy jakbym dostała Kinder Niespodziankę. Powoli zdejmuję złotko, po czym delikatnie przepoławiam na pół czekoladowe jajo. Mym oczom ukazuje się żółto – pomarańczowe jajeczko i tylko jedno kliknięcie dzieli mnie od niespodzianki. Lekko naciskam konstrukcję i mam to na co czekałam. Małą niespodziankę, która niejednokrotnie przyprawiła uśmiech mej twarzy. Tak też jest z debiutami. Kryją w sobie, w swojej okładce, to małe jajeczko, które dla nas jest wielką niewiadomą. „Miles” ma piękną obudowę, a to co kryje w środku jest bardziej zdumiewające niż cała plejada gwiazd.

„Jedną z dobrych rzeczy w byciu gwiazdą jest to, że po śmierci i tak idziesz do nieba, albo przynajmniej je przyozdabiasz.”

Millie to córka słynnego polityka ubiegającego się o stołek prezydencki. Praca ojca odbija się na...

patusia_dorota | 2015-12-01
Na półkach: Przeczytane, Booktour
Przeczytana: 22 listopada 2015

Złoty pył

Całą ziemia obsypana złotym pyłem. Mieni się, lśni, błyszczy. Pośród całego tego złota ona i on. Wnikają w tę barwę, łączą się z nią, sami zaczynają się mienić. Ich ciała zaczynają lśnić. Są niczym gwiazdy, które obserwujemy w bezchmurną noc. Błyszczą, gdy są razem. Gdy są razem mogą wszystko.

Tym wstępem chciałabym przedstawić Wam złocistą powieść polskiej, młodej, debiutującej pisarki Mileny Wiktorii Jaworskiej. To właśnie dzięki uprzejmości autorki, która stworzyła booktour i wysłała książkę w świat, miałam okazje zapoznać się z tym pełnym złota pierwszym tomem.

Pierwszy raz o powieści przeczytałam na blogu Cyrysii i dzięki jej rekomendacji miałam wielką ochotę na zapoznanie się z tą powieścią, zapowiadała ona fascynującą lekturę, która miała przenieść w świat niezwykłej wyobraźni młodej artystki. Przyznam szczerze, że niemały udział miała tu też okładka, z której spoziera na mnie niezwykła tajemnicza czarnoskóra kobieta, na której ciele widać złote...

Michelle | 2015-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2015

Sięgnęłam po tą pozycję ze względu na szum na blogach recenzenckich, które dawały książce maksymalne noty. Sądziłam, że może faktycznie będzie to spektakularny polski debiut młodziutkiej dziewczyny, niestety to co czytałam w recenzjach nie przełożyło się w 100% na to co miałam okazję przeczytać.
Autorka zbyt wiele informacji chciała przekazać na raz na zaledwie 228 stronach. Gdyby ta książka objętościowo miała 3 razy tyle i wszelkie "newsy" w łagodny sposób wplatałyby się w fabułę, miałoby to ręce i nogi. Czytając to, wydawało mi się że czytam "puste" zdania, nie mogłam złapać rytmu, jakiejś głębi w przekazie. Choć sam pomysł na książkę (i okładka) jest świetny, tak z treścią jest dużo gorzej. Książka nie jest całkowicie spójna, w niektórych momentach brak sensu i powiązania pomiędzy wydarzeniami z dwóch następujących po sobie rozdziałach, tak jakby autorka nie bardzo wiedziała co ma pisać, jak to połączyć.
Zastanawiam się, czy mając okazję przeczytać kontynuację „Miles” z niej...

Gwiazdonatorka | 2016-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2016

Dlaczego uważam, że ta książka jest słaba?

1. Brak opisywania odczuć bohaterów jak i głównej postaci.
2. Brak opisu relacji bohaterów.
3. Brak spójności w wątkach akcji (jeśli już takowe się pojawią a to rzadkość)
4. PŁYTKA.

Dzika_Róża | 2016-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2016

NIE!!! Takim książka zdecydowanie mówię NIE!!! Po pierwsze akcja dzieje się w domu szkole i w pokoju tej dziewczyny, po drugie wprowadzenie jest bardzo krótkie co mnie przeraża bo zaraz wykłóca się z rodzicami, nikt jej nie rozumie, zero takiego dodania coś od swojej bohaterki, no i ta sprawa z tym złotem , z tymi gwiazdami, pomysł dobry ale sory tutaj też jest taki hop. ni z gruszki ni z pietruszki, potem dodane są jakieś epitety typu statek królowa itd: . Dla mnie ta powieść jest płytka, mimo że pisała ją nastolatka, to zdecydowanie wypada blado a nawet dużo dużo , przy --Ja, diablica
Miszczuk Katarzyna Berenika. Tutaj w Miles jest wszystko takie naciągane, postacie płytkie, akcje nie warta zapamiętania , Zdecydowanie mówię nie takim pozycją literackim i cena nie była warta książki bo zapłaciłam za nią na promocji coś około 26zł i choć ciężko mi to mówić nie sięgnę po tom drugi, bo tutaj to dzieło wymaga gruntownego dopracowania. Przepraszam za ostrą krytykę, być może jestem za...

"Miłość nie potrzebuje wiele czasu, na to, żeby się pojawić, potrzebuje czasu na trwanie."

Boże, zlituj się nade mną. Wiem, że wiele razy zgrzeszyłam i bardzo tego żałuje, ale błagam po stokroć błagam uchroń mnie od takich książek jak "Miles". Długo zastanawiałam się nad tym, czy w ogóle napisać tą recenzję, jednak skoro zobowiązałam się do tego - swe zadanie wypełniam.

Główną bohaterką jest dziewiętnastoletnia Millie Johnson, która jest córką słynnego polityka Charliego Johnsona startującego w wyborach prezydenckich USA. Żyje sobie jak każda inna nastolatka, tyle że nikt nie chce jej znać albo to ona nie chce mieć znajomych ze względu na ojca i boi się tego jak by ją traktowali. Chciałaby szczerych przyjaciół, a nie fałszywe znajomości ze względu na status społeczny. Pewnego dnia życie słodkiej Millie zmienia się, poznaje Ariesa i jak sie okazuje jest postacią nie z tej bajki, do której jakimś dziwnym trafem należy również nasza bohaterka.

Akcja książeczki (bo inaczej nie...

Agnieszka Michalska | 2015-10-31
Przeczytana: 25 października 2015

„Miles” to debiutancka powieść szesnastoletniej dziewczyny, uczennicy klasy o profilu lingwistycznym w Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie – Mileny Wiktorii Jaworskiej. O książce, dowiedziałam się zupełnie przypadkiem, kiedy to na jednej z grup, rozgorzała o niej wielka dyskusja. Byłam zniesmaczona niektórymi wypowiedziami, które należy do osób w ogóle niezaznajomionych z treścią. Chcąc dodać otuchy autorce, napisałam do niej kilka ciepłych snów i tak rozpoczęła się nasza znajomość, dzięki której mogłam sama ocenić wartość napisanej przez niej historii.

Millie Johnson to córka znanego polityka, która pomimo sławy, stara się żyć jak normalna dziewczyna. Jednak popularność nie przynosi jej żadnych korzyści – z nikim się nie przyjaźni, a po szkole odprowadzana jest zawistnymi spojrzeniami. Wszystko zmienia się, gdy Millie nawiązuje kontakt wzrokowy z przystojnym brunetem o złoto–czarnych oczach. Aries Golden wywraca jej świat do góry nogami, a w świetle...

Asia | 2015-11-28
Przeczytana: 08 października 2015

I to jest ten moment, kiedy nie wiem, co powinnam powiedzieć. Jest to debiut, co naprawdę widać i szanuję to, ale czy jest to korzystne? Szanuję za pomysł, bo jest naprawdę bardzo oryginalny, ale sprawia wrażenie mimo wszystko niedopracowanego. Jednak w moim przekonaniu nie ratuje to całości, bo wykonanie jest, lekko mówiąc, nie zbyt dobre. Akcja rozwija się za szybko i spotykam tam wiele błędów wcale nie ortograficznych, a znaczeniowych i dziwie się, dlaczego wydawnictwo ich nie poprawiło, bo wtedy książkę czytałoby się o wiele łatwiej. Mimo wszystko polecam zapoznanie się z lekturą, bo jest krótka i łatwo przebrnąć, ale nie wiem, czy pokuszę się sięgnąć po kolejne tomy, bo nie odczuwam zwyczajnie takiej potrzeby czytelniczej. Mimo wszystko jednak pamiętam, że to debiut autorki w moim wieku, a że ja sama tworze własne te teksty "do szuflady" to wiem, że pisanie nie jest łatwe, ale nie oceniam w tym momencie wieku czy samej autorki, a powieść i dlatego ocena nie jest wysoka.

Ola | 2018-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2018

Chyba jedna z najgorzej napisanych książek jakie kiedykolwiek czytałam. Zgadzam się z opiniami - akcja rozwija się tak szybko że wszystko traci ręce i nogi. Główna bohaterka to po prostu rozkapryszone dziecko, choć rzekomo ma skończone 18 lat. Sam pomysł na książkę oryginalny, ale czy dobry? Sama idea gwiazd jest super, ale ten cały prom, zabijanie, wymazywanie pamięci - to totalna abstrakcja. Mam wrażenie, jakby książka była pisana kilka dni, a nad autorką stał kat i bezlitośnie poganiał w pisaniu. Jest po prostu słaba, nie mogłam zmusić się nawet żeby doczytać te kilkanaście ostatnich stron. Z pewnością nie sięgnę po kolejne części.

Pistacia_Vera | 2016-01-14
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 12 stycznia 2016

książka z gatunku fantastyki, raczej dla młodszych czytelników. mnie nie porwała. fabula zbyt wydumana, za mało emocji, zbyt skąpa charakterystyka postaci.