Ostatni dzień roku

Muza
2015-10-21
2015-10-21
literatura polska obyczajowa

Nie wiem skąd taka wysoka ocena tej książki. Pierwszy raz spotykam się z tym, aby przez 97% powieści nie działo się nic ponadto co zostało zawarte w jej opisie. Sama historia opisana nieciekawie, strasznie się męczyłam przy jej czytaniu.

Magda straciła najbliższa osobę--jej siostra zaginęła. Chociaż świat pędzi do przodu jak gdyby nigdy nic, Magda czuje się odrętwiała w środku. Popełnia błędy, którymi podświadomie karze się za to, ze jej siostrę spotkał najprawdopodobniej okrutny los. Tylko ktoś, kto stracił kogoś kochanego jest w stanie zrozumieć. Inni mogą łatwo oceniać... O kochanej osobie się nie zapomina, ona żyje w naszym smutku codziennie... Taka jest cena miłości.

Jest to wyjątkowa książka, w której śledzimy losy ludzi, którzy zmagają się z największym bólem jaki można sobie wyobrazić. Autorka pięknie ukazuje towarzyszące smutki, nadzieje, rozczarowania, frustracje. Umiejętnie tez oddaje atmosferę panująca w rodzinie. Ta książka daje do myślenia, zmusza do refleksji, a przede wszystkim jest napisana po mistrzowsku. Bardzo podobało mi się jak lektorka czyta tę opowieść. . Gorąco polecam, a ja idę poszukać kolejnej części!

Od tej powieści zaczęła się moja przygoda z tą autorką. Polecam, czyta się szybko i nie brakuje emocji.

Książka opowiada o zaginionej dziewczynie która wyszła z domu i ślad po niej zaginął....dlaczego to zrobiła co się stało jak reagują na to bliscy ich zachowania.... Rozpacz wszystko jest opisane dokładnie... Bardzo poruszyła mnie ta książka.....

O różnych tajemniczych zaginięciach słyszymy prawie codziennie, przyzwyczailiśmy się, temat po prostu widujemy w mediach i szybko wracamy do własnych spraw. Ale dla rodzin, których zaginiecie dotyka to niewyobrażalna trauma. Książkę dosłownie się pochłania, polecam z całego serca, wciąga i zostaje w pamięci!

Jest ostatni dzień roku. Podczas gdy Magda wraz ze swoim partnerem szykuje się na imprezę sylwestrową, jej starsza siostra zaginęła. Monika wyszła na chwilę z domu i już nie wróciła. Kobieta wyszła bez torebki i telefonu, a przy sobie miała tylko kluczyki i portfel.

Magda wraz z rodzicami i mężem siostry robią wszystko, aby odnaleźć Monikę. Początkowo sami szukają ją po całym mieście, pytają u znajomych, a nawet w szpitalach. W końcu postanawiają zgłosić zaginięcie Moniki na policji. Trwa walka z czasem...

Gdzie jest Monika?Czy uda sie ją odnaleźć? Jak te dramatyczne wydarzenia wpłyną na bliskich zaginionej? Jakie tajemnice skrywała zaginiona kobieta?

📚
"Ostatni dzień roku" to bardzo poruszająca historia o zaginięciu bliskiej osoby. W dzisiejszych czasach praktycznie codziennie słyszymy, że ktoś zaginął. Czasami udaje się kogoś odnaleźć po kilku dniach, a zdarza się też tak, że ktoś nie kest odnaleziony nawet przez wiele lat.

Kilkukrotnie moi znajomi poszukiwali swoich bliskich. Ja na całe szczęście tego niedoświadczyłam i mam nadzieję, że nigdy mnie to nie spotka.
Bliscy osób Zaginionych mają nadzieję na odnalezienie, ale czy z biegiem dni i miesięcy ona mija? Wydaje mi się, że nie.

Pomysl na fabułę był świetny. Autorka pokazuje nam historię z perspektywy różnych osób: rodziców, siostry, a także partnera Moniki. Każdy przeżywa to na swój sposób. Autorce doskonale udało się przelać na papier uczucia i emocje, co sprawiło, że wszystko przeżywałam razem z bliskimi zaginionej kobiety. Byłam ciekawa, jakie sekrety skrywała Monika i czy uda się ją odnaleźć, dlatego rozdziały czytałam z zapartym tchem.

Nie ukrywam, że czasami historia mi sie dluzyła, a zakończenie wyobrażałam sibie troche inaczeh. Jednak mimo wszystko uważam, że naprawdę warto sięgnąć po tę pozycję.

Poruszająca. Słyszymy dużo o zaginięciach ale aż mi się słabo robi na myśl że któregoś dnia problem może dotyczyć mojej rodziny.

ył mroźny, zasypany śniegiem ostatni dzień roku, kiedy Monika wyszła z domu tylko na chwilę i już do niego nie wróciła… Gdzie przepadła szczęśliwa młoda mężatka? Jakie sekrety skrywała przed bliskimi? Magda, jej młodsza siostra, rzuca się w wir poszukiwań wierząc, że szybko odnajdzie właściwy trop. Najpierw blisko domu, wśród znajomych, w końcu niemal wszędzie – w sektach, szemranych spelunach, za granicą. Bo przecież Monika może być zarówno w Iławie, czy Szczecinie, jak i w Hamburgu… Zdesperowana rodzina coraz rozpaczliwej czepia się ostatnich resztek nadziei; perfidnie oszukiwana przez naciągaczy, nękana przez żądne sensacji media i podejrzewana przez policję. A Moniki wciąż nie ma… Mija rok i kolejne miesiące bez żadnych wieści. Magda wciąż nie traci nadziei, ale jej własne życie całkowicie się rozpada. Któregoś dnia zdaje sobie sprawę, że gdzieś po drodze zakochała się w mężu zaginionej siostry.
Autorka w sposób ciekawy a niekiedy przejmujący opisuje odczucia rodziny , przyjaciół i znajomych zaginionej . Nikt z nas nie przypuszcza , co czują bliscy, jak bardzo komplikuje i zmienia się ich życie , które czasami nigdy nie wraca na soje tory.

Momentami nieco przydługa ta opowieść!

Momentami nieco przydługa ta opowieść!

Bardzo mnie ta książka poruszyła, ciężko mi sobie w ogóle wyobrazić taką okropną sytuację.

• Ebooki