Życie, poezja i obłąkanie Friedricha Holderlina

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

3 lipca 1822 roku Waiblinger, skłócony ze światem pisarz i awanturnik, spotkał się z Hölderlinem, obłąkanym poetą, od piętnastu lat mieszkającym samotnie w wieży. Fascynacja pogrzebanym za życia geniuszem stała się inspiracją przenikliwego studium duchowego rozkładu, szczerym portretem jednostki kruchej i nieprzystosowanej do życia, która w odróżnieniu od autora książki nie odważyła się podjąć walki z przeciwnościami losu i popadła w szaleństwo.

Villemo | 2015-03-08
Artur Kiela | 2012-02-07