Zygzakiem przez muzykę czyli następna historia muzyki...

Wydawnictwo: Adamantan
muzyka

Jadwiga Zając | 2015-01-08

Niestety nie jest to szczyt błyskotliwości. Może to wina przekładu, ale ogólny obraz jest zagmatwany, a dowcipy przyciężkie.
Brak też w zasadzie wartości informacyjnej - wiadomości muzykologiczne tej publikacji są na poziomie szkoły podstawowej [tzn. starego WSiPowskiego podręcznika, niekoniecznie nowych]. Trochę się zawiodłam, bo spodziewałam się albo ciekawostek, albo dowcipnego usystematyzowania wiedzy. Tymczasem ciekawostek właściwie nie ma, bo o Mozarcie, Bachu i Beethovenie autor już opowiadał, a nawet wówczas specjalnie odkrywczy nie był. Nie ma też mowy o usystematyzowaniu czegokolwiek, bo książka jest napisana w tonie "to trochę skomplikowane...". Jak status związkowy na facebooku. Ogólnie nie polecam.

siobhan22 | 2015-09-22
Menijna | 2014-12-20