Kiedy Gruba Dama śpiewa

Wydawnictwo: Adamantan
muzyka

Opowiadając o życiu i twórczości najważniejszych kompozytorów operowych, od Monteverdiego po Prokofiewa, autor w niezwykle zabawny sposób przedstawia podstawowe fakty i mało znane szczegóły z historii opery, przez cały czas uparcie twierdząc, że jest jej zażartym przeciwnikiem. Książka zarówno dla tych, którzy o operze wiedzą niewiele, jak i jej wielbicieli. Jedni i drudzy będą dobrze się bawić czytając pełne humoru streszczenia operowych librett czy opowieści o intrygach i perypetiach towarzyszących życiu teatru operowego.

Moderna | 2012-07-27

Dowód na to, że o operze można pisać z dowcipem i nie tracić przy tym na wartości merytorycznej. Najważniejsze dzieła, kompozytorzy, typy opery opisane tak, że chce się do książki wracać nie tylko przy wtórze grubej damy.

Anna | 2016-11-18
siobhan22 | 2015-09-22