Ekonomia i kultura

Tłumaczenie: Olga Siara
Seria: Kultura się liczy!
Wydawnictwo: Narodowe Centrum Kultury
0 (0 ocen i 0 opinii) Zobacz oceny
10
0
9
0
8
0
7
0
6
0
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
tytuł oryginału
Eco­no­mics and Cul­tu­re
data wydania
ISBN
9788361587361
liczba stron
182
kategoria
popularnonaukowa
język
polski
dodała
MaratikS

W pierw­szym roz­dzia­le autor rozważa de­fi­ni­cje eko­no­mii i kul­tu­ry. Na­stęp­nie przy­bli­ża czy­tel­ni­ko­wi po­ję­cia war­to­ści, kapita­łu kul­tu­ro­we­go, dziedzic­twa kul­tu­ro­we­go, kreatyw­no­ści, prze­my­słów kul­tu­ry, po­li­ty­ki kul­tu­ral­nej. Po­ru­sza­ne za­gad­nie­nia ilu­stru­je przy­kła­da­mi. Autor nie tylko ograni­cza się do wyjaśnienia zna­cze­nia pojęć, lecz także...

W pierw­szym roz­dzia­le autor rozważa de­fi­ni­cje eko­no­mii i kul­tu­ry. Na­stęp­nie przy­bli­ża czy­tel­ni­ko­wi po­ję­cia war­to­ści, kapita­łu kul­tu­ro­we­go, dziedzic­twa kul­tu­ro­we­go, kreatyw­no­ści, prze­my­słów kul­tu­ry, po­li­ty­ki kul­tu­ral­nej. Po­ru­sza­ne za­gad­nie­nia ilu­stru­je przy­kła­da­mi. Autor nie tylko ograni­cza się do wyjaśnienia zna­cze­nia pojęć, lecz także wska­zu­je na ich spe­cy­fi­kę, umiej­sco­wie­nie w dys­kur­sie na­uko­wym i spo­sób rozumie­nia przez po­li­ty­ków. Czy­ta­jąc książ­kę Thros­by’ego od­no­si się wra­że­nie, że pisał ją czło­wiek, który rów­nie do­brze zna teo­rię jak i prak­ty­kę prowadze­nia po­li­ty­ki kul­tu­ral­nej.
Recenzja:Ekonomia i kultura, choć powstała niespełna dekadę temu, zyskała już status pozycji klasycznej. David Throsby umiejętnie łączy dwa, wydawałoby się, odrębne światy, pokazując, ze nie sposób wyobrazić sobie refleksji ekonomicznej bez uwzględnienia kontekstu kulturowego i że kultura nie może istnieć niezależnie od ekonomii. By to zrozumieć, należy nie tylko opuścić okopy własnego obozu, lecz także nauczyć się pojęć pozwalających zrozumieć rozmówcę.

Edwin Bendyk, „Polityka"

 

źródło opisu: nck.pl

źródło okładki: nck.pl

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Dodaj dyskusję
Dyskusje o książce
    Obecnie jeszcze nie ma dyskusji powiązanych z tą książką.
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (0)
 Pokaż tylko oceny z treścią
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!
Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Cytaty z książki
zgłoś błąd zgłoś błąd