Książka Roku 2018

Długo i szczęśliwie

Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska
Cykl: Akademia Dobra i Zła (tom 3)
Wydawnictwo: Jaguar
School of Good and Evil: The Last Ever After
_Agnes_

Zapierający dech w piersiach finał bestsellerowej trylogii Akademia Dobra i Zła, w którym to, co stare, staje się nowe, a Sofia i Agata muszą walczyć z przeszłością i teraźniejszością, by znaleźć najlepsze zakończenie swojej baśni. Sofia i Agata, dawniej najlepsze przyjaciółki, sądziły, że zakończenie ich baśni zostało przypieczętowane, gdy ich drogi się rozeszły. Teraz jednak, gdy dziewczęta zostały rozdzielone, Zło zatriumfowało, a Dobro znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Czyżby Opowieść o Sofii i Agacie miała zostać napisana na nowo, podobnie jak inne baśnie? Agata i Sofia muszą współpracować, by ocalić to, na czym im zależy, ale czy nie okaże się to zbyt trudne? Czy zdołają ponownie się zaprzyjaźnić? I czy nowe zakończenie będzie ostatecznym Długo i Szczęśliwie, do którego obie dążą? W niezwykłej opowieści Somana Chainaniego, zamykającej jego niesamowitą trylogię, znajdziecie przygody, humor, romans i jeszcze więcej zaskakujących zwrotów akcji niż do tej pory.

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2016 r.

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/

Rebecca | 2016-05-07
Przeczytana: 06 maja 2016

Powiem tak Kopciuszek-Kopciu jest the best!
Spięłam się w dwa dni i czytnęłam Długo i Szczęśliwie. Trochę trudne jest to,że książka już mi się za bardzo dłużyła, może chodzi o to,że była ciut przydługa?
Sofia mogłaby się zdecydować co najmniej z tysiąc razy na to żeby doprowadzić akcję do szczęśliwego zakończenia,ale cóż dla mnie pozostanie nienormalną egoistką,owszem piękną itd,ale myślącą tylko o sobie. Oczywiście na plus jest to,że na końcu,samiuteńkim końcu dorośnie i zmądrzeje,ale to na końcu i każdy dojdzie do tego sam.
Świat baśni zmiksowanych w jedno,jak chyba kiedyś wspomniałam pomysł autora jest mega oryginalny. Mam niekiedy wrażenie,że tak jak jest tutaj opisane tak wyglądają wszystkie kulisy baśni.Polecam to wszystkim którzy chcą przeczytać coś zupełnie innego niż dotychczasowa wersja Królewny Śnieżki czy Kopciuszka.

MałaPisareczka | 2017-06-14
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Każda baśń musi się kiedyś skończyć, aby czytelnik otrzymał morał – lekcję, której czasami pewnie by się nawet nie domyślał. I choć świat przedstawiony staje się miejscem idealnym dla naszej wyobraźni, przychodzi pora, by się z nim pożegnać. Przyznam, iż nigdy nie spodziewałam się, że trylogia Somana Chainani tak bardzo przypadnie mi do gustu. Autor od początku do samego końca utrzymał wysoki poziom, dzięki czemu po lekturze Długo i szczęśliwie jestem zarówno usatysfakcjonowana, jak i smutna… ponieważ wszystko co dobre tak szybko się kończy.
[...]
Podczas lektury Akademii Dobra i Zła. Długo i szczęśliwie czytelnik przenosi się do zupełnie innego świata – świata magii i czarów. Autor stworzył zupełnie inny wymiar baśni, używając niezwykle plastycznego języka. Jego styl pozwolił na idealne oddanie klimatu opowieści i to dzięki niemu miałam wrażenie, że powracam do doskonale znanych z dzieciństwa historii o walce Dobra ze Złem. Do takich książek chcemy powracać również dzięki szacie...

,,Im bardziej ścigasz światło, tym więcej ciemności znajdujesz.''

Nie spodziewałam się tak dobrego tomu tej serii!
Spotkanie bohaterów baśni, których zna każdy z nas, przedstawionych w zupełnie nowym świetle z pewnością było czymś wyjątkowym. Mnóstwo komicznych sytuacji, świetne teksty i dialogi, coraz więcej akcji i niemalże magicznych zwrotów w fabule nadało powieści jeszcze barwniejszego charakteru.

Co prawda ,,Akademia Dobra i Zła'' choć należąca do literatury młodzieżowej, nadal przypomina w większej mierze historię na poziomie tych znacznie młodszych nastolatków. Lecz kto z nas nie lubi czasem cofnąć się do czasów dzieciństwa bądź zasmakować nieco bajkowego klimatu podczas codziennej rutyny szarej rzeczywistości? Wbrew pozorom można znaleźć tutaj wiele bardzo mądrych przesłań życiowych, przenieść się w świat, w którym wszyscy chcielibyśmy znaleźć swoje szczęśliwe zakończenie.

Autor, tak jak wspominałam przy poprzednich częściach, nagina zasady powszechnie panującego...

pannagilbert | 2016-05-26
Przeczytana: 26 maja 2016

Mogłabym pisać na temat tej książki całe eseje. Płynie z niej taka nauka, że wiele książek powinno się przy niej wstydzić. Trafia się na taką serie raz na milion. Nie da się jej z niczym porównać. Jest ona jednorazowa i nie do podrobienia. Dzięki tej książce nauczyłam się wiele na temat przyjaźni, tego co naprawdę ważne. W momencie zamknięcia ostatnich stron zostawiłam w niej część swojej duszy - jak przy każdej genialnej książce. Bohaterki na zawsze zostaną częścią mnie. I wiem, że pewnego dnia powrócę by znów cieszyć się, że mogę przeżyć kolejne wspaniałe życie. Dziękuję.

Caleena | 2016-03-15
Przeczytana: 15 marca 2016

Cała trylogia jest fenomenalna, ale tak książka przebiła nawet dwie poprzednie. Zdecydowanie polecam!

zlatawiecz | 2018-08-07
Przeczytana: 06 sierpnia 2018

Czytelnicy kochają baśnie.

Są tam piękne księżniczki, waleczni i przystojni książęta, miłość od pierwszego wejrzenia,
ziejące ogniem smoki, szklane pantofelki, dobre i złe wróżki..
I oczywiście bohaterowie na końcu żyją zawsze Długo i Szczęśliwie...
A gdyby tak nie było?

Co gdyby Pinokio skończył w kominku, Piotruś Pan przegrał pojedynek z Kapitanem Hakiem, Kopciuszek została zamordowana przez Złą macochę? Gdyby nikt nigdy nie żył długo i szczęśliwie, a każda baśń kończyła się triumfem Zła?
Przecież Dobro powinno wygrywać, nieprawdaż?
Czy Czytelnicy nadal kochaliby baśnie?

"Długo i szczęśliwie" to trzeci, finałowy(to już nieaktualne) tom trylogii(nieaktualne), cyklu Soman'a Chainani'ego "Akademia Dobra i Zła".
Seria ta posiada prześliczne, szczegółowe i godne analizy okładki i wcale nie mniej godne uwagi wnętrze.
Bo jeszcze bardziej niż baśnie Czytelnicy kochają ich interpretacje.

Sofia i Agata, dwie przyjaciółki, których baśń zmieniła baśniowy świat, znalazły swoje...

Pati | 2016-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2016

Cudowne zakończenie i jednocześnie smutne bo to koniec. Cała ta seria pokazała że 'dobro' i 'zło' to pojęcia które można interpretować na wiele sposób. Najbardziej podoba mi się ostateczne zakończenie powieści dziewczyn i cieszę się że obie znalazły szczęście każda na swój sposób.

silence | 2016-03-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 25 marca 2016

Gdy byliśmy młodzi baśnie pozwalały nam zapomnieć, a jednocześnie też przypominały, że dobro zawsze zwycięża, że wiara rodzi soczyste owoce, że marzenia nie są wyimaginowaną plotką, że walka i wytrwałe dążenie do celu zawsze będą współpracować. Pozwalały odpływać, poddać się beztroskim marzeniom o pałacach i rycerzach na białych koniach, niekończących się przygodach.

Teraz baśń wygląda inaczej – siedem krasnoludków w barwnych strojach leży w kałuży krwi. Teraz olbrzym żywcem pożera Tomcia Palucha, Roszpunka wraz z księciem zostaje wypchnięta z wieży, a Kapitan Hak wyrywa serce z piersi Piotrusia Pana. Titelitury zabija młynarzównę, która odgadła jego imię, wilk wgryza się w gardło Czerwonego Kapturka, a zła wiedźma wpycha Jasia i Małgosię do rozgrzanego pieca. Zło nie odniosło jeszcze ostatecznego zwycięstwa, ale Czytelnicy już zaczęli palić stare baśnie i wierzyć w nowe zakończenia.
Złe zakończenia.

Rany, jakie to było dobre.

Nie zapowiadało się, co prawda, tak rewelacyjnie –...

Kaś | 2016-03-10
Przeczytana: 01 marca 2016

Już dwukrotnie mieliśmy w tej opowieści próbę odnalezienia szczęśliwego zakończenia – za pierwszym razem Sofia i Agata wspólnie wróciły do domu, a gdy to nie przyniosło spodziewanych rezultatów, po wielkiej i długiej wojnie pierwsza z nich postanowiła powierzyć swoje szczęście dyrektorowi Akademii. Coś jednak jest nie tak, bo Baśniarz, który powinien postawić ostatnią kropkę na zakończenie opowieści o dwóch czytelniczkach, nie sprawia bynajmniej wrażenia zainteresowanego finałem; wręcz przeciwnie – pióro pozostaje w gotowości i wyraźnie na coś czeka. Jak zatem potoczą się losy Dobra i Zła? Kto zwycięży w kolejnej bitwie? Czy bieg wszystkich baśni zostanie już na zawsze odwrócony?

Na ostatnią część Akademii Dobra i Zła czekałam długo – jej premiera zapowiedziana była początkowo na koniec zeszłego roku, ale spragnieni czytelnicy (w tym ja) musieli poczekać nieco dłużej. Czasem bywa i tak, choć muszę przyznać, że naprawdę zacierałam ręce na samą myśl o długo wyczekiwanym finale tak...

Gabriela | 2016-03-05
Przeczytana: 05 marca 2016

Ostatni tom akademii dobra i zła podobał mi się pochlomelam go kilka godzin ale bardzo mi się podobał ale przewidzalam zakończenie ale Nadal mi się podoba ta trylogia akademi i należy do moich ulubionych trylogii kocham tą książkę i wszystkim polecam