Długo i szczęśliwie

Okładka książki Długo i szczęśliwie Soman Chainani
Okładka książki Długo i szczęśliwie
Soman Chainani Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Akademia Dobra i Zła (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Akademia Dobra i Zła (tom 3)
School of Good and Evil: The Last Ever After
Jaguar
2016-01-19
2016-01-19
2015-07-21
Małgorzata Kaczarowska

Okładka książki Próba żelaza Holly Black, Cassandra Clare
Próba żelaza Holly Black, Cassan...
Okładka książki Pax. Pal przekleństwa Ingela Korsell, Åsa Larsson
Pax. Pal przek... Ingela Korsell, Åsa...
Okładka książki Wilki Lokiego Kelley Armstrong, Melissa Marr
Wilki Lokiego Kelley Armstrong, M...

" W prastarej puszczy trwa
Akademia Dobra i Zła.
Bliźniacze wieże jak dwie głowy,
Jedna dla szlachetnych,
Druga dla podłych.
Ucieczka z niej niemożliwa.
Jedyna droga wyjścia
W baśni się ukrywa "

Książka ma super fabułę. Na początku była trochę nudna, ale potem zrobiła się ciekawa. A pod koniec bardzo ciekawa ! Fajny był wątek ze starymi bohaterami baśni. Polecam !

" W prastarej puszczy trwa
Akademia Dobra i Zła.
Bliźniacze wieże jak dwie głowy,
Jedna dla szlachetnych,
Druga dla podłych.
Ucieczka z niej niemożliwa.
Jedyna droga wyjścia
W baśni się ukrywa "

[RECENZJA ZAWIERA SPOILERY DO POPRZEDNICH TOMÓW]

Historia Agaty i Sofii towarzyszy mi już od dłuższego czasu. Kiedy zaczynałam przygodę z serią "Akademia Dobra i Zła" nie byłam do końca przekonana czy mi się ona spodoba. Mimo to przeczytałam pierwszy tom, potem drugi, który przekonał mnie do siebie nieco bardziej, aż w końcu przyszedł czas na trzecią część tego cyklu o świecie baśni.
Wydawałoby się, że dziewczynkom udało się w końcu odnaleźć swoje szczęśliwe zakończenie. Agata z Tedrosem trafili do świata czytelników, a Sofia w towarzystwie Rafala osiadła w Akademii Zła. Obie u boku swojej miłości, a przecież właśnie w ten sposób kończą się baśnie. Dlaczego jednak Baśniarz mimo wszystko nie chce zakończyć ich opowieści? Być może baśń o Sofii i Agacie nie powinna się zwieńczyć w ten sposób? Jeżeli tak, to w jaki sposób powinno się potoczyć ich życie, aby ich losy zostały finalnie spisane?
Jaki ten tom był świetny. Z każdą częścią jest coraz lepiej i mam nadzieję, że kolejna jeszcze bardziej mnie zachwyci. Praktycznie wszystko mi tutaj pasowało. Bohaterowie (w końcu!) podejmowali racjonalne, przemyślane decyzje. Oczywiście dalej są to nastolatkowie, więc zdarzało się, że postępowali dość nieodpowiedzialnie i niemądrze, jednak było to przedstawione tak jak być powinno, z umiarem i dobrym zobrazowaniem zachowania postaci, adekwatnie do ich wieku. Ilość plot twistów jest tutaj spora. Skaczemy między światami, dowiadujemy się różnych nowych rzeczy, poznajemy nowych uczestników tej historii. Nawiązań do baśni jest w tym tomie o wiele więcej, co mi się ogromne podoba, bo pojawiają się one w nieco odmienionych wersjach. Takie mini-retellingi, które świetnie przeplatają się z główną opowieścią. No i w końcu odkrywamy parę tajemnic, które pojawiły się na kartach dwóch pierwszych części tej serii. Mimo, że przewidywałam jakie będą odpowiedzi, to było parę elementów zaskoczenia. Do tej części mam w sumie jeden minus - jest wydana nieco inaczej niż pierwsze dwa tomy, a mianowicie czcionka jest dużo drobniejsza, natomiast książka objętościowo większa. Mówiąc prościej, tekstu jest o wiele, wiele więcej niż w poprzednich częściach. Czy mi to przeszkadza? Niezbyt. Było parę elementów, które mogłabym z czystym sumieniem wyrzucić z tej książki, dzięki czemu by się ona troszkę skondensowała. Patrzę trochę pod kątem czytelników, do których jest skierowana ta seria, czyli młodszych. Pierwsze dwa tomy czytało się szybko i wygodnie, ze względu na większy rozmiar tekstu. Ta część natomiast może być nieco trudniejsza do czytania dla młodszego czytelnika i momentami mogłaby się mocno dłużyć.
Ogólnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą serią, a "Długo i szczęśliwie" na ten moment jest moim ulubionym tomem. Pokładam ogromne nadzieję, że im dalej w las, tym będzie tylko lepiej (albo chociaż porównywalnie dobrze).

[RECENZJA ZAWIERA SPOILERY DO POPRZEDNICH TOMÓW]

"Akademia dobra i zła. Długo i szczęśliwe" to już trzeci tom przygód ze świata baśni.

🌸 Z wielkimi oczekiwaniami sięgnęłam po ten tom i muszę przyznać się szczerze, że ten tom najmniej przypadł mi do gustu. Czegoś mi w nim brakowało.

🌸 Fabuła jest dość dynamiczna i pełna nieprzewidywalnych zwrotów akcji.

🌸 Autor umiejętnie miesza elementy baśniowych motywów z mrocznymi i intrygującymi wątkami, tworząc fascynującą mieszankę.

W "Długo i szczęśliwym" Soman kontynuuje historię dwóch głównych bohaterek. Po wielu trudnościach i wyzwaniach, które przeszły w poprzednich częściach, dziewczyny muszą stawić czoła swojemu przeznaczeniu i odkryć, co naprawdę znaczy być bohaterem.

Jednym z najsilniejszych punktów tej książki jest rozwinięcie postaci i ich ewolucja. Sophie i Agatha są głęboko złożonymi bohaterkami, które uczą się na błędach i rozwijają się przez całą serię. Ich relacja i przyjaźń są w centrum narracji, a czytelnik jest świadkiem ich emocjonalnego rozwoju i zmiany perspektywy na świat.

Jestem bardzo ciekawa jak potoczą się dalsze losy naszych bohaterek.

🌸 Mieliście już okazję sięgnąć po "Akademie dobra i zła", lub może oglądaliście film na Netflixie? 🌸

🌸 Fabuła jest dość dynamiczna i pełna nieprzewidywalnych zwrotów akcji.

🌸 Autor umiejętnie miesza elementy baśniowych motywów z mrocznymi i...

Cóż, okładka spośród całej serii chyba najpiękniejsza.
Postacie dosyć denerwujące, ale i tak szybko przeczytałam książkę. Pod koniec następuje koniec, który oczywiście nie jest końcem i prowadzi do następnej części... Trochę naciągane ale i tak zamierzam dobrnąć do końca serii xD

Cóż, okładka spośród całej serii chyba najpiękniejsza.

Słabsze niż poprzednie dwie, bez sensu gmatwane. Nie będę czytać kolejnych.

Słabsze niż poprzednie dwie, bez sensu gmatwane. Nie będę czytać kolejnych.

Instagram: www.instagram.com/bjcczyta
Facebook: www.facebook.com/bjcczyta

Instagram: www.instagram.com/bjcczyta
Facebook: www.facebook.com/bjcczyta
***************************************************************

Naprawdę nie spodziewałam się, że losy Agaty i Sophie tak się potoczą, ale jestem coraz bardziej ciekawa reszty serii.
Polecam!

Polecam!

Na półkach: , , , , , , ,

Ci bohaterowie są okropnie irytujący!! Matko, trzy części to stanowczo za dużo! Jedno i to samo w kółko. Ale nadrabia historia

Według mojej goodreadsowej recenzji z 2016 roku strasznie mi się nie podobała ta książka xDD Wkurzały mnie kłótnie Agaty z Tedrosem, a wątek Sofii był... cóż, specyficzny. Nie polubiłam nowych postaci (teraz absolutnie ich nie pamiętam),a zakończenie uznałam za cheesy. Faktem jest, że zniechęciło mnie do kontynuowania tej serii.

Z trzech, które już przeczytałam, ten tom jest moim ulubionym. Bardzo podoba mi się sposób, w jaki autor poprowadził tę część. Przede wszystkim mamy tutaj dużo rozmów, które były bardzo potrzebne. W końcu to właśnie one najczęściej grają główną rolę w naszych życiach. Do tego mam wrażenie, że zachowania bohaterów były bardziej naturalne oraz mniej irytujące. Pojawiło się trochę nowych postaci, ale autor nie zapomniał również o tych z poprzednich części, które w kilku przypadkach, bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Samo zakończenie niezwykle mi się podobało, jednak przede mną jeszcze trzy tomy, więc pewnie ktoś w tym zamiesza.