Dorota_1988

Pierwsza z cyklu książek o Sprężynku - ludziku-maskotce samodzielnie wykonanym przez Antosia ze starej sprężyny zegara. Sprężynek służył do zabawy, gdy Antoś chorował na ospę, potem stał się jego nieodłącznym, bardzo mądrym przyjacielem. Jak przystało na ludzika powstałego zgodnie z ideą recyklingu, Sprężynek wiele mówi o ochronie środowiska. Zabawna historia o walorach edukacyjnych przeplatana wspaniałymi, dowcipnymi i mądrymi wierszami.

źródło opisu: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1068

źródło okładki: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1068

AnnaSikorska | 2015-12-27

Eko-dziecko w świecie pełnym plastiki, sztucznego jedzenia, śmiecenia, zapatrzenia w siebie i swoje prawa jest zjawiskiem pięknym i niezwykłym. Antek należy do uczniów posiadających wyobraźnię, zdolności manualne, ciekawość świata, a do tego od najmłodszych lat uczy się odpowiedzialności za swojego pupila, co przejawia się nie tylko w karmieniu, ale i sprzątaniu na ulicy po nim. Antek jest w końcu dużym i mądrym chłopakiem i wie, że odpowiedzialność za stan naszej planety ponosimy wszyscy, a szczególnie dorośli uczący dzieci odpowiednich zachowań, neutralizujący skutki przemysłu i urbanizacji.
Od głównego bohatera (Sprężynka) dzieci dowiedzą się dlaczego bardzo ważna jest segregacja śmieci i oddawanie lub sprzedawanie innym sprawnych sprzętów; jak zachować się w lesie; dlaczego grzyby też trzeba chronić, a deszcz jest bardzo potrzebny.
Opowieść przeplatana jest ciekawymi wierszykami, wzbogacona ładnymi ilustracjami. Dużym plusem jest też większa czcionka oraz śliska, twarda...

Na półkach: Przeczytane, BIS

Ekologia i recykling to ogromnie ważny temat w naszych czasach. Czasach kiedy świat zaczyna być zasypywany przez tony śmieci. Świat ten sam przez setki, albo i tysiące lat nie poradzi sobie z pozbyciem się tego co wyrzucamy. W głowie się nie mieści, ze to właśnie my ludzie sprawiamy naszej planecie największą krzywdę... Moim zdaniem bardzo ważne jest, aby już od najmłodszych lat zapoznawać dzieciaki z tematem ekologii. Dlatego też chwyciłam z zainteresowaniem po książkę, którą dzisiaj Wam przedstawię.

Po tym wstępie możecie pomyśleć sobie, że taka zapalona ze mnie ekolożka. Niestety nie, sama nie jestem ideałem jeśli chodzi o ochronę środowiska i nie będę się tutaj wybielać w tym temacie. Jednak staram się choć odrobinkę dodać mój wkład w to co się dzieje dookoła. W moim przypadku jest to na przykład segregacja śmieci.

Krew mnie zalewa kiedy słyszę "nie segreguję śmieci, co się będę wysilać kiedy inni też tego nie robią" Gdyby tak wszyscy przestali myśleć coś takiego to nagle...

Loviatar | 2018-04-25
wiolenia28 | 2018-02-09