Operacja Werwolf

Wydawnictwo: SDK
Operation Werewolf: Hitler's Last Secret Weapon - The Assassination of General Eisenhower
Werwolf, Ib Melchior, dywersja
przemo8800

Kwiecień1945, pokonane Niemcy dogorywają. Jednak losy wojny mogą się odwrócić. Powołana wcześniej przez Himmlera podziemna terrorystyczna organizacja Werwolf otrzymuje rozkaz zamordowania generała Eisenhowera. Czy dwaj agenci amerykańskiego kontrwywiadu zdołają pokrzyżować desperackie plany Oberkommando der Wehrmacht? Czy Werwolf przetrwa, kładąc podwaliny pod przyszłą IV Rzeszę? Osnuta na...

Osnuta na autentycznych wydarzeniach, fascynująca powieść ujawnia sensacyjne, mało u nas znane epizody II wojny światowej.

źródło okładki: http://literacki24.pl/-/?ba=kni&nu=mY7468&...»

Piotrek | 2017-05-07

Ciekawa opowieść, pozwala dowiedzieć się wielu nowych rzeczy o tej tajemniczej organizacji działającej też w Polsce.

przemo8800 | 2015-07-27
Przeczytana: luty 2015

To że trafiłem na tą książkę było efektem, obcowania kilka dni wcześniej w sowio-górskich obiektach „Riese”. Tajemnice tych miejsc, ukrytych rzekomo podziemnych skarbach, oraz licznych ciekawostek, nie ma jednak odzwierciedlenia w książce. Fakt, cała historia przedstawiona przez Melhiora w książce jest jakoby wyprzedzeniem tego co stało się w późniejszych miesiącach, kiedy Niemcy pogodzili się z porażką. Jestem fanem historii, sam przekaz autora świetnie obrazuje pewne wydarzenia historyczne, autor który w rzeczywistości uczestniczył w wojnie, wydarzeń które dotyczyły go osobiście, potrafi oddać nastrój wojennych doświadczeń. Wcielając się w postać głównego bohatera, przedstawia nam pasjonującą historie, którą dodatkowo ubarwia wątkiem miłosnym. Ib poznał działania niemieckich wojsk operacyjnych w czasie II wojny światowej, była ona jednak znikoma, wyjątkowe jest to że autor potrafił, zaczerpnąć i powiązać elementy znacznie większych wydarzeń historycznych z jego opowieścią.