Ewa Braun. Ucieczka z Berlina

Eve
978-83-928215-4-0
powieść historyczna
MsSurrealist

Wiosna 1945 r. III Rzesza leży w gruzach. W berlińskim bunkrze Adolf Hitler i Ewa Braun postanawiają popełnić samobójstwo. Czy zwłoki znalezione w ogrodzie kancelarii Rzeszy należały do Ewy Braun? Na to pytanie odpowie nam sensacyjna powieść, która będzie trzymała czytelnika w napięciu do ostatniej strony.

wiejskifilozof | 2015-10-21

Czy Ewa Braun przeżyła w bunkrze Hitlera ? A może,tak.Może uciekła ? I co dalej ? Ja tego nie wiem.Ale przeczytałem książkę,z której dowiedziałem się.Jak to mogło wyglądać.
Bardzo podobała mi się ta lektura.Dużo postaci,wcale nie papierowych.Każda ważna i mając coś do powiedzenia.
Czy to będzie czarny żołnierz.Czy też niemiecka dziwka.
Nie wiem,czy tak mogło wyglądać z Ewą Braun.Lecz taka podróż do 1945roku,była bardzo przyjemna.

Adrian | 2014-10-03

Świetna książka w stylu "co mogło się stać z Ewą Braun, jeśli nie popełniła samobójstwa w bunkrze?" Osobiście bardzo mi się podobała, czytało się lekko i zgodnie z opisem trzymała w napięciu do ostatniej strony.

kulka | 2015-07-12

Jako, że lubię czytać o wszelkich teoriach spiskowych, "Ewa Braun. Ucieczka z Berlina" zainteresowała mnie gdy tylko zobaczyłam ją w księgarni.
Zaczyna się dość interesująco i w takim stylu - bez zbędnej nudy ale i bez większego polotu - autor prowadzi nas przez fabułę aż do samego końca. A jest przez co prowadzić, bo w książce dzieje się wiele.
Akcja została przedstawiona aż z trzech perspektyw, co dość dobrze się sprawdziło (a jest to przecież ryzykowny zabieg) i pomogło w zrozumieniu sytuacji wszystkich postaci, co jest dla mnie bardzo ważne.
Cieszy mnie również, że nie było stronniczości w opisie bohaterów, zarówno ci z jednej jak i ci z drugiej strony barykady zostali potraktowani w taki sam sposób, to czytelnik wybiera, za kim będzie stał murem.

Felo | 2016-01-17
Justyna | 2015-07-11