Dark fire

Okładka książki Dark fire Christine Feehan
Okładka książki Dark fire
Christine Feehan Wydawnictwo: Love Spell Cykl: Mrok (tom 6) literatura obyczajowa, romans
Mrok (tom 6)
Love Spell
2001-01-01
2001-01-01

Lubię tę serię, ale przy tej części się lekko wymęczyłam. Te nieszczęsne sceny seksu gdzie, ciągle płomień i ogień w żyłach, i taki pietyzm w opisie każdego gestu, które się powtarzały do znudzenia.... Naprawdę, po prostu nużące bardzo, więc przeskakiwałam fragmenty, co mi się rzadko zdarza.

Coś pięknego! Natrafiłam na nią po przeczytaniu przypadkiem Mrocznego Wyzwania czyli tomu wcześniejszego. Ta seria jest tak wciągająca! Feehan sceny miłosne opisuje tak, że jest to po prostu majstersztyk, a czytelnika przechodzi fala gorąca i dreszczy. Zauważyłam jedynie, że często sięga po powtórzenia, mimo że zasób słownictwa ma przeogromny, ale to można jej wybaczyć za te piękne opisy :) Polecam każdej romantyczce, ale nie zachęcam zaczynać od tej książki ponieważ będzie za duży natłok informacji, a i tak sporo wątków zostanie pominiętych. Zachęcam od zaczęcia 1 tomu 'Mroczny Książe' a jeżeli już bardzo nie chcecie to sięgnijcie najpierw po "Mroczne Wyzwanie' czyli tom wcześniejszy.

To druga przeczytana przeze mnie opowieść z tego cyklu. Seria ta nie jest jakoś wyjątkowo ambitna, więc nie ma pilnej potrzeby czytania ich po kolei, chociaż oczywiście pojawiają się poboczne postaci z wcześniejszych tomów, jednakże dla kluczowej historii tej części nie ma to większego znaczenia, a to co ma, jest przez autorkę przypominane.
Głównymi bohaterami są Darius i Tempest, obie postaci są dość przewidywalne. Darius - brat Desari z poprzedniego tomu - mroczny Karpatianin, wojownik, dominujący przywódca swojej rodziny. Tempest ludzka, niezdarna, bojaźliwa, lekkomyślna, krucha kobieta, która cały czas potrzebuje ochrony, ponieważ wciąż ściąga na siebie kłopoty. Przeciwnikami okazują się tu ludzie polujący na wampiry.
Ogólnie nie jest to wymagająca lektura, raczej "zabijacz czasu". Przepełniona erotyzmem historia miłosna, w której pojawiają się epizody walki z pogromcami wampirów i miłosnymi rozterkami bohaterów. Opowieść ta nie zaskakuje, ale dla miłośników tego gatunku, może okazać się niewymagającą, lecz przyjemną lekturą.

Głównymi bohaterami są Darius i...

Hmm... Na początku czytania tej serii byłam pod wrażeniem. Z czasem jednak razem z kolejnymi popadłam w rutynę. Z ciężkim sercem przebrnęłam przez Mroczny płomień. Jak na mój gust książki aż nadto ociekają namiętnością. Postanowiłam dociągnąć serię do końca, bo nie mam w zwyczaju urywać w połowie, ale moim zdaniem jest to przykład nieudanej kontynuacji hitu, który z czasem się wypalił.

super książka kocham wszystkie książki z tej serii

super książka kocham wszystkie książki z tej serii

Nie pociągają mnie wampiry i inne dziwne istoty i zaczynając czytać obawiałam się, że to będzie męczarnia . Aż tu nagle ... tak mnie porwała ta książka, że chciałabym nigdy jej kończyć. Super napisana, polecam może i Wam się spodoba . W książce jest dość dużo erotyki i...przez to może jest tak wciągająca? ;)Oceńcie sami

Totalne dno, strata czasu, myślę że dobrym pomysłem byłoby przeznaczenie tego czasu na ambitniejszą lekturę.

Mroczny płomień to szósta już część o Karpatianach. Moim zdaniem jest to jedna z najciekawszych części. Może dlatego, ze zawsze lubiłam, jak mężczyzna ratuje pannę w opałach.

Tym razem mamy możliwość poznania Dariusa - opiekuna całej trupy, o której była mowa już w poprzedniej części oraz Tempest, młodą mechanik z trudną przeszłością często wpadającą w kłopoty.

W książce następuje dużo zwrotów akcji, a sceny erotyczne są bardzo dobrze napisane, bez wulgaryzmów lecz z namiętnością. Wyidealizowani bohaterowie ani trochę nie irytują lecz mamy możliwość poznania ich ciężkich losów przez co łatwiej jest nam ich zrozumieć.

Poznajemy też tu poboczną parę - Baracka i Syndil - , która niestety jest mało wspominana w książce ale umila chwilę podczas gdy główni bohaterowie są oddzielnie.

W...

chcę mieć je wszystkie! przeczytałam pierwszą część i się chyba zakochałam:)

chcę mieć je wszystkie! przeczytałam pierwszą część i się chyba zakochałam:)

Na półkach: , , , , , , , , , , ,

Ooo takk !!!! Porwała mnie w swoje objęcia ;D Ta parka jest bardzo ciekawa chodź przyznaję że poboczna historyjka Baracka jest interesująca w równym stopniu !! ;) ;P

• Romans paranormalny
  • Wampiry

Dodaj cytat z książki Dark fire