By Any Other Name

9781942206132
mafia, zakazany romans, miłość,
angielski
reve

A deadly rivalry. Two families at war. Nobody is safe, not even the innocent. Especially the innocent. Blood will be spilled. Genevieve "Genna" Galante knows a thing or two about causing trouble. After all, it's engrained in her DNA. As the only daughter of Primo Galante, notorious boss of the Galante crime family, her life is dictated by a certain set of rules… rules Genna was never very...

A deadly rivalry.
Two families at war.
Nobody is safe, not even the innocent.
Especially the innocent.
Blood will be spilled.

Genevieve "Genna" Galante knows a thing or two about causing trouble. After all, it's engrained in her DNA. As the only daughter of Primo Galante, notorious boss of the Galante crime family, her life is dictated by a certain set of rules… rules Genna was never very good at following.

Matteo "Matty" Barsanti never wanted anything to do with the family business, but as the first-born Barsanti son, certain things are expected of him. It's his duty, according to his father, to help take down the enemy... even if that enemy means something to him.

A chance encounter on an elevator changes the course of lives, causing the biggest trouble of Genna's young life. The only good Barsanti is a dead Barsanti. She's heard it said time and time again. So what happens when she falls in love with one of them?

The story of star-crossed lovers caught in the middle of the biggest rivalry New York has ever seen, determined to make it… if only they can survive their parents' feud.

źródło opisu: http://www.jmdarhower.com/books/forbidden-series/b...(?)

źródło okładki: http://www.jmdarhower.com/books/forbidden-series/b...»

Gabi | 2019-09-16
Przeczytana: 15 września 2019

Istnieje mnóstwo historii Romeo i Julii, co czyni je wyjątkowymi, ponieważ każda z nich opowiada swoją historię,że jest wyjątkowa i pamiętasz te postacie po zamknięciu ostatniej strony ich historii.
I to jest ta historia.
Matty i Genna, dokładnie to zrobili.
Mamy Gennę, zepsutą Lodową Księżniczkę / Maduzę. Jest królewną mafii. Jest zabawna, dowcipna,piękna i wie, czego chce. Ma osiemnaście lat, większość razy to pokazuje, ale po pewnych wydarzeniach jest już znacznie starsza.
Matty żyje teraźniejszością, nie planuje nic na przyszłość, bo wie,że może nigdy nie nadejść. Jest następny w kolejce po tym, jak tata przestaje być głową swojej rodziny, ale on nie uważa jej za swoją rodzinę. To mafijna rodzina, w której nie chce brać udziału, a największy rywal jego rodziny to
rodzina Genny Galante.
Ale nie zawsze tak było.
Kiedy te szalone dzieciaki się spotykają, nie mają pojęcia, że ​​będzie to mafijna wersja Romea i Julii. Od lat wpajano im nienawiść do tych dwóch mafijnych...

Larinae | 2019-02-19

Normalnie jestem zbyt leniwa na pisanie opinii, ale książka okazała się zbyt dobra, by swobodnie przejść bez jakiegokolwiek słowa polecającego ją komuś innemu. Nie sądzę, że muszę się rozpisywać, gdy jest tutaj ogrom innych opinii. Jednak jeśli ktoś to faktycznie czyta, to powiem, że od tej książki może wiele oczekiwać i mam nadzieję, że jego oczekiwania, tak jak moje, zostaną spełnione.
Oprócz genialnie skonstruowanych głównych bohaterów, w których nietrudno się zakochać, możemy jeszcze naprawdę polubić tych drugoplanowych. Wiele wydarzeń jest naprawdę niespodziewanych, a świetnie skonstruowanych. Niby to tylko romans, a jednak osobiście czułam się świetnie, czytając to. Naprawdę warta uwagi utwór i może niedługo dorwę się do drugiego tomu. Polecam serdecznie.

Kostucha | 2018-05-05

GENIALNE

Cu-do. Zbieram w tym momencie własną szczękę z podłogi. To kawał dobrej historii opierającej się na tematyce „Romeo i Julia”, tylko w wersji mafii.

Obawiałam się tej książki. Martwiłam się tym, że cały wątek główny będzie przerysowany. Sądziłam, że to następna opowieść, którą łatwo zapomnę. Miała być tylko na chwilę, lecz okazało się, że długo zostanie w mojej pamięci.

Wypełniła swój obowiązek. Książka ma wywoływać w nas przede wszystkim emocje. Zdecydowanie spełniła się w tej sprawie, aż zanadto.

mania_kch | 2017-05-16
Na półkach: Przeczytane, 2017

Galante i Barsanti, dwie potężne mafijne rodziny, które tylko czekają by nawzajem się wykończyć. Dwoje ludzi, Genna i Matteo w środku rodzinnych rozgrywek, choć nie zgadzają się z takim życiem, niewiele mogą zrobić, poza tkwieniem w nich.
Uczucie, które ich połączy zniszczy wszystko wokół….

Całkiem fajna historia, ale nie porywająca. Zabrakło mi głębszej relacji między Genna i Matteo. Sama Genna była zbyt naiwna zwłaszcza na początku książki a Matteo odgrywał rolę takiego popychadła. Rola mafii trochę naciągana i mogłoby być tego znacznie więcej. Zakończenie dość ciekawe i oczywiście pozostawiające z apetytem na więcej

magpie101 | 2017-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2017

Dwie potezne rodziny mafijne Galante i Barsanti, ktore walcza ze soba i szukaja zemsty od wielu lat. I miedzy nimi syn jednej z nich Matty Barsanti i corka drugiej Genna Galante oraz ich zakazana milosc.
Spotykaja sie przypadkowo na neutralnym terenie nie wiedzac kim sa, spedzaja ze soba caly dzien i upojny wieczor, miedzy nimi jest duze przyciaganie i chca wiecej, a wtedy kazde z nich dowiaduje sie kim jest ta druga osoba.
Genna postanawia sie wycofac, boi sie, ze on bedzie chcial ja skrzywdzic, jednak Matty nie odpuszcza i ryzykujac zycie stara sie jej udowodnic, ze jej pragnie i nie jest to tylko chwilowe. Mlodzi spotykaja sie potajemnie, zakochuja ale czy jest dla nich przyszlosc, gdy ich ojcowie doslownie zywia sie zemsta i nienawiscia wobec swoich rodzin?
Pierwszy tom to kompletna historia, calosc czytalo sie rewelacyjnie, jednak epilog konczy sie w taki sposob, ze od razu by sie chcialo przeczytac tom drugi, ktory jest o bracie glownej bohaterki.
Polecam, polecam, polecam :)!

Ania | 2016-12-18

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Cóż ciągle jestem chyba pod wpływem ostatniego rozdziału książki, bo sama nie wiem jak mam zacząć...spodziewałam się, że książka będzie brutalna i taka była. Eskalacja brutalności, zwłaszcza w ostatnich rozdziałach sprawiła, że byłam zła, przybita i wkurzona na autorkę. Zabiła Enzo! A ja go polubiłam! Szkoda, że autorka nie pokusiła się, żeby zostawić go żywym! Wracając do początku - Genna po pierwszych rozdziałach wydawała mi się naiwną i trochę głupawą dziewczynką, która przyciąga kłopoty. Później się rozkręciła, podobała mi się zwłaszcza jej relacja z bratem Dante. Czuć było pomiędzy nimi prawdziwą czułość i miłość. A ze strony Dante'go jeszcze troska i konieczność ochrony. Matty z drugiej strony z początku wydawał mi się typowym lowelasem - ale się myliłam! Był chyba za dobry na obie skonfliktowane rodziny. Ich romans wydawał się trochę na siłę - takie wspólczesne Romeo & Julia, ale jak to zauważył Enzo - to nigdy nie kończy się dobrze. Chyba tylko on miał trochę zdrowego...

Gdy kończyłam czytać tą książkę z głośników sączyła się piosenka Dire Straits - Brothers In Arms. Nawet teraz gdy to piszę leci chyba setny raz, bo tak bardzo pasuje i do tej książki a szczególnie do jej zakończenia. Dwie zaprzyjaźnione rodziny i dwóch bossów, którzy mają nasrane w głowach. Żaden z nich nie wystawił swojego tyłka w wojnie do której doprowadzili a patrzyli na każdą śmierć swoich dzieci, planując kolejną zemstę na kolejnych dzieciach. Takie odważne byki ... I wśród tego potwornego syfu miłość, między wrogami. Nie wiem nawet co pisać, bo jest mi strasznie przykro z powodu śmierci ..., jest mi przykro z powodu tego, przez co przechodziły te dzieciaki, kiedyś przyjaciele. Dante raz już otarł się o śmierć, potem drugi raz ... mam nadzieję, że druga część książki pokaże, że może te dzieciaki postawią się swoim ojcom. A samym ojcom, życzę, żeby tak stanęli naprzeciwko siebie i strzelili do siebie, jeden do drugiego, prosto w łeb ... idę sobie popłakać :(

Genna mnie powaliła na kolana już na pierwszych stronach książki. Zadziorna, nieustraszona, mająca wszystko i wszystkich gdzieś młoda kobieta, tak młoda, w końcu uważam, że mając osiemnaście lat to już dorosłość tylko z nazwy. Kocha kłopoty lub one ją ale zawsze udawało się jej z nich wybrnąć. Tym razem jest inaczej... Pomagał jej tata, w końcu jest jednym z ważnych postaci w mieście. Nikim innym jak głową rodziny Galante. Primo dałby wszystko, żeby córka się uspokoiła, nosiła dłuższe sukienki i aby ród rodziny Barsanti wyginął.
Jeden dzień, jedna chwila i winda zmieniają wszystko. Genna poznaje Matty'ego, iskrzy aż tak bardzo, że kończy się ... wiadomo z iskrami.
Matteo "Matty" Barsanti właśnie wrócił do miasta, głównie do umierającej matki ale tego dnia Genna dla niego to widok na lepsze jutro, na miłość.
Wszystko pięknie ładnie ale pewnego dnia oboje odkrywają, że należą do rodzin, które najchętniej by się powybijały. Długoletnie spory i walka, nienawiść to wszystko jest dla...

To prawie jak Romeo i Julia w wersji mafijno-współczesnej.

Genna Galante i Matty Barsanti. Spotykają się w windzie, w której utykają, spędzają w niej jakiś czas, potem idą na drinka i kończą na gorącym seksie... a potem okazuje się, że są dla siebie zakazani.
Ale jak z tym żyć, jeśli nie mogą o sobie zapomnieć? Tajny romans? To może być jakieś rozwiązanie, ale niesie to za sobą ogromne niebezpieczeństwo dla tej dwójki. Rodziny Galante i Barsante namiętnie się nienawidzą i tylko czekają aby wybić się co do ostatniej osoby.
Czy miłość może mieć szansę na przetrwanie?

Błyskawicznie się to czytało, wciągało i nie skończył się do końca słodko. Raczej dość gorzko. Co za porąbane życie mają oni w tych ich mafiach... Monitoring wokół głowy, czy przypadkiem jakaś kulka nie leci w twoją stronę, a nawet jeśli nie kulka to może wysadzi cię twój własny samochód. Masakra.
Matty jest dość niesamowity. Jak ten facet uchował w sobie tyle ciepła i miękkości w tym świecie to ja nie jestem...

Ewitka | 2016-07-14
Przeczytana: 15 lipca 2016

Książka opowiada o zakazanej miłości między dziećmi skłóconych rodzin mafijnych, gdzie nienawiść dosięga również dzieci. Od przyjaźni do nienawiści, jakże to okrutne. I w tym całym bałaganie pozostają Genna Galante i Matty Barsanti, którzy tak naprawdę angażują się, zanim poznają swoje nazwiska. I brną w to dalej, choć zdają sobie sprawę, że nie skończy się to dobrze. Można tutaj dostrzec jak bardzo młodzi bohaterowie dojrzewają, miłość ich uskrzydla i wzmacnia, jak idą razem pod prąd. I zachowanie ich braci, rozdartych pomiędzy lojalnością wobec rodzeństwa i ojców. Zdradzając prawdę swoim ojcom wydaliby wyrok na swoje rodzeństwo, ale to nie przeszkadza im, żeby się wzajemnie pozabijać, bo Galante i Barsanti to wrogowie, mimo, że kiedyś bardzo się przyjaźnili.
Mafijna opowieść o Romeo i Julii, wiemy jak się skończył ten dramat. Czy tutaj również możemy spodziewać się tragedii? Z pewnością będzie bardzo dramatycznie.