Nowożeńcy - instrukcja obsługi

Tłumaczenie: Magdalena Ciszewska
Wydawnictwo: Vesper
The Newlywed's Instruction Manual. Essential Information, Troubleshooting Tips, and Advice for the First Year of Marriage
poradniki
Ola

Nareszcie! Przewodnik po kluczowym pierwszym roku małżeństwa! Złożyliście sobie nawzajem przysięgę, pokroiliście tort i zatańczyliście pierwszy taniec. I co teraz? Wesele się skończyło, a małżeństwo się zaczęło. Trwa miesiąc miodowy, ale kiedy rzeczywistość zapuka do drzwi, zapewne będziecie mieli mnóstwo pytań. Czy to, że się kłócimy, jest normalne? Jak mamy urządzić dom, skoro nasze gusty...

Nareszcie! Przewodnik po kluczowym pierwszym roku małżeństwa!
Złożyliście sobie nawzajem przysięgę, pokroiliście tort i zatańczyliście pierwszy taniec. I co teraz? Wesele się skończyło, a małżeństwo się zaczęło. Trwa miesiąc miodowy, ale kiedy rzeczywistość zapuka do drzwi, zapewne będziecie mieli mnóstwo pytań. Czy to, że się kłócimy, jest normalne? Jak mamy urządzić dom, skoro nasze gusty tak się różnią? Jak sobie poradzę z teściami? Czy jesteśmy gotowi, by mieć dzieci?
Na szczęście powstał poradnik `Nowożeńcy. Instrukcja obsługi`, który pomoże wam odnajdywać drogę wśród licznych pułapek pierwszych lat małżeństwa. Mowa jest w nim o wszystkim: od porozumienia i wspólnego życia po kontakty z teściami, pieniądze i seks. Niezbędnik dla każdej pary, która właśnie zaczyna wspólne życie.

źródło opisu: Vesper, 2014

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/nowozency-b/

Ola | 2015-07-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 13 lipca 2015

Sceptycznie podchodzę do różnego rodzaju poradników, tę książkę dostałam jednak w prezencie, dlatego postanowiłam ją mimo wszystko przeczytać. Podoba mi się podział rozdziałów zgodnie z konkretnymi sferami życia i problemami, z jakimi młodzi małżonkowie mają na początku pożycia do czynienia. Każdy rozdział dotyczy jednego z zagadnień i wyczerpująco je przedstawia. Oprócz pomysłów, porad, podpowiedzi jak rozwiązać jakiś problem, książka zawiera także ciekawe wykresy i tabelki w formie graficznej. Mimo iż po przeczytaniu całości nie mam myśli typu ,,Wow! Nigdy w życiu bym na to nie wpadła, nie wiedziałam o tym!" itp., to mimo wszystko czegoś nowego można było się dowiedzieć. Uważam jednak, że niektóre wskazówki są zdecydowanie ,,amerykańskie" i w naszej kulturze totalnie się nie sprawdzą.

Kupiłam książkę nie dlatego że jestem po ślubie czy go planuję, raczej brakowało mi pozycji do serii. Oczywiście przeczytana raz, dwa. Bardzo fajny poradnik. Fajnie opisuje życie. Jest kilka rad lub informacji, które w Polsce nie są dobrze odbierane lub po prostu się nie sprawdzą. (Tak jak np. robienie zakupów w niedziele, żeby mieć wszystko świeże na poniedziałek - wiadomo jak to u nas wygląda) To nie zmienia faktu, że jest to naprawdę fajna pozycja. Są tam informacje o tym jak np. prać bieliznę ukochanej czy prać koszulę męża. Myślę, że panom, jeśli chodzi o pranie ubrań w pralce (jaka temp. czy jaki program włączyć) sprawia kłopot, dlatego warto przeczytać i wspomóc się wiedzą z poradnika.

Z całej książki podoba mi się najbardiej rozdział o zasadach w domu. To jest świetne, ponieważ znam kilka małżeństw, które po zamieszkaniu razem nie mogą się dogadać, bo każdy ma inne oczekiwania wobec różnych rzeczy/sytuacji. Jest tam pewna tabelka,, która naprawdę pomaga (sprawdziłam :D )

Rondelek | 2017-01-18
Na półkach: Przeczytane, Mam, Poradniki

Natknęłam się na tę książkę szukając pomysłu na prezent ślubny dla przyjaciół. Ale zanim do nich trafiła, pochłonęłam ją w całości, mając przy tym sporą frajdę. Teoretycznie jest to poradnik dla młodych małżonków, ale w dzisiejszym świecie zawiera tak naprawdę informacje przydatne wszystkim parom, które zaczynają razem mieszkać, próbują budować związek "na poważnie". Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że będzie to pozycja żartobliwa i raczej nieważka. Lecz mimo utrzymania dowcipnej formy "instrukcji obsługi", przekazana treść posiada realną wartość i może stanowić naprawdę cenne źródło informacji czy wsparcie w sytuacjach konfliktowych.
Dziś, kiedy sama szykuję się do zamążpójścia, po cichu mam nadzieję, że i ja znajdę tę książeczkę wśród prezentów, choćby jako element humorystyczny ;)
Edit: udało się! Znalazła się wśród prezentów, nawet w dwóch egzemplarzach ;)))

Fuffa | 2017-11-12
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 11 listopada 2017

Jednym słowem: szału nie ma.

Książkę nabyłam drogą kupna na Targach Książki w Katowicach, bardziej z powodów rozrywkowych, niż wiedziona rzeczywistą chęcią uzyskania porad.

Pozycja ładnie wydana, kolorowa, w ciekawym formacie i to właściwie... tyle. Jeżeli po nią sięgniesz, to zdecydowanie nie odkryjesz małżeńskiej Ameryki. Ponad to, wiele jest w niej porad, które są mocno niedostosowane kulturowo.

Raczej wesoły gadżet, niż przydatna książeczka.

Katariina | 2018-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2018

Przyznam się, że zaskoczył mnie ten poradnik bardzo pozytywnie. Nie ma w nim głupio-mądrych porad, ale przydatne informacje dla młodych małżeństw.
Mogę polecić go całkiem szczerze i cieszę się, że dostałam książkę w prezencie ;)

macgor89 | 2018-08-12
Adriana | 2018-06-19