Okładka książki Cukier – cichy zabójca. Jak pozbyć się uzależnienia od największej trucizny naszych czasów Raquel Baldelomar, Richard Jacoby
Raquel BaldelomarRichard Jacoby Wydawnictwo: Vivante poradniki
poradniki
Sugar Crush: How to Reduce Inflammation, Reverse Nerve Damage, and Reclaim Good Health
Vivante
2016-03-10
2016-03-10
Marek Czekański
Marek Czekański cukier słodycze cukrzyca

Bardzo "wybiórcza naukowo" pozycja, że użyję takiego eufemizmu :) Napisana stricte pod bardzo dziwną tezę. Wymierzenie broni w stronę PROSTYCH węglowodanów, w tym cukru, jest całkiem słuszne i potwierdzone, jednak wnioski autora są wiadomo skąd.

Dobra a nawet bardzo dobra pozycja powinna zostać przeczytaną przez każdego kto interesuje się odżywianiem i zdrowa dietą.
Autor podaje tam swoje doświadczenia głównie z obserwacji klinicznych na wpływ cukru na zdrowie człowieka. Warto przeczytać aby sobie uświadomić wynikające zagrożenia zwłaszcza że spożycie cukrów i węglowodanów rośnie a zdrowie ludzi jest coraz gorsze i coraz więcej chorób dolega nam na starość.

właściwie nie jest to książka o cukrze, tylko o neuropatii cukrzycowej oraz diecie ketogennej. Autor zbyt często używa wyrażenia: "jestem przekonany, że...", zamiast opierać się na wynikach badań. Mocno nieaktualna. Nie uwzględnia badań, które nie pasują do teorii autora np. "china study.

Książka warta przeczytania ( może z wyłączeniem części II, bo ta raczej dla osób zainteresowanych bardziej medycyna/sposobami leczenia).

Bardzo dobra i niezbyt nużąca pozycja odnośnie cukrzycy. Dużo dobrych rad i spostrzeżeń.

Nie przekonuje mnie dieta tłuszczowa i wysokobiałkowa, namawianie do jedzenia pokarmów pochodzenia zwierzęcego (jestem wege ponad 3 lata),zamiast cukru. Przekonuje mnie, że jemy go za dużo, ale pisanie, że frytki to trucizna...Eeee :)

No całkiem spoko, szczególnie dla tych co nie zdają sobie sprawy ile jedzą cukru. Dla tych świadomych raczej zbyt odkrywczych rzeczy tam nie ma.

Te książkę nie należało, a trzeba było wydać. Napisana spokojnie, ale dobitnie ukazująca prawdę o naszym słodkim przyjacielu.

Pierwsza połowa książki nader interesująca, teorie Jocobiego odnajdują poparcie w jego doświadczeniu i badaniach. Być może czasem przesadza próbując każdą dolegliwość połączyć z cukrem. Druga część książki absolutnie mnie nie przekonuje. Uzasadnienie tłustej diety bez węglowodanów w żadnej postaci, unikania owoców i zalecanie objadania się mięsem, jest bardzo mętne. Stale towarzyszyło mi poczucie, że ta druga część książki to jedynie mocne przekonanie i niemal zaslepienie doktora. Cóż, Richard Jacoby jest chirurgiem, nie dietetykiem.

Po raz kolejny boleśnie się przekonuje że wszystko w koło jest zrobione po to by ktoś zarobił nawet kosztem mojego zdrowia.
Nie warto cierpieć warto szukać.

Nie warto cierpieć warto szukać.

• Poradniki
  • 2017