Nowożeńcy - instrukcja obsługi

Caroline Tiger Wydawnictwo: Vesper Seria: Instrukcja obsługi poradniki
The Newlywed's Instruction Manual. Essential Information, Troubleshooting Tips, and Advice for the First Year of Marriage
Magdalena Ciszewska
Vesper
nowożeńcy ślub poradnik małżeński
poradniki
Magdalena Ciszewska
Instrukcja obsługi
nowożeńcy ślub poradnik małżeński

Bardzo zaskoczył mnie ten mini przewodnik po małżeńskich rozterkach. Uporządkowane, jasne i przejrzyste porady podane w nieco humorystyczny sposób. I właśnie w tym tkwi sukces! Autorka nie przyjmuje roli mędrca, a doświadczonej koleżanki, która udziela nam niezbędnych wskazówek. Idealny prezent dla nowożeńców rozpoczynających wspólną, niełatwą drogę życia.. :)

Rady typu: ściągaj pierścionek zaręczynowy podczas robienia kotletów mielonych... Jeśli ktoś bierze ślub w wieku 18 lat może znajdzie tam coś odkrywczego.
Z pewnością jest wiele poradników dotyczących tej tematyki, z których można wynieść o wiele więcej.

Przyznam się, że zaskoczył mnie ten poradnik bardzo pozytywnie. Nie ma w nim głupio-mądrych porad, ale przydatne informacje dla młodych małżeństw.
Mogę polecić go całkiem szczerze i cieszę się, że dostałam książkę w prezencie ;)

Kupiłam książkę nie dlatego że jestem po ślubie czy go planuję, raczej brakowało mi pozycji do serii. Oczywiście przeczytana raz, dwa. Bardzo fajny poradnik. Fajnie opisuje życie. Jest kilka rad lub informacji, które w Polsce nie są dobrze odbierane lub po prostu się nie sprawdzą. (Tak jak np. robienie zakupów w niedziele, żeby mieć wszystko świeże na poniedziałek - wiadomo...

Jednym słowem: szału nie ma.

Książkę nabyłam drogą kupna na Targach Książki w Katowicach, bardziej z powodów rozrywkowych, niż wiedziona rzeczywistą chęcią uzyskania porad.

Pozycja ładnie wydana, kolorowa, w ciekawym formacie i to właściwie... tyle. Jeżeli po nią sięgniesz, to zdecydowanie nie odkryjesz małżeńskiej Ameryki. Ponad to, wiele jest w niej porad, które są...

Natknęłam się na tę książkę szukając pomysłu na prezent ślubny dla przyjaciół. Ale zanim do nich trafiła, pochłonęłam ją w całości, mając przy tym sporą frajdę. Teoretycznie jest to poradnik dla młodych małżonków, ale w dzisiejszym świecie zawiera tak naprawdę informacje przydatne wszystkim parom, które zaczynają razem mieszkać, próbują budować związek "na...

Sceptycznie podchodzę do różnego rodzaju poradników, tę książkę dostałam jednak w prezencie, dlatego postanowiłam ją mimo wszystko przeczytać. Podoba mi się podział rozdziałów zgodnie z konkretnymi sferami życia i problemami, z jakimi młodzi małżonkowie mają na początku pożycia do czynienia. Każdy rozdział dotyczy jednego z zagadnień i wyczerpująco je przedstawia. Oprócz...

Dyskusje

• 2018