Wyzwanie czytelnicze LC

Zwierzaczki z dzikiej paczki

Wydawnictwo: Skrzat
9788379151929
emik84

Wiecie, co to jest chandra? A hobby albo akupunktura? Wytłumaczą Wam to leśne zwierzaki z dzikiej paczki, czyli piątka nierozłącznych przyjaciół. Uwielbiają wspólnie spędzać czas i razem przeżywają niezwykłe przygody. Odkrywają, że w starej wieży mieszka… duch, który świetnie gra w piłkę. Dają nauczkę pewnemu redaktorowi nieumiejącemu odpowiednio zachować się w lesie. Z koca, liści i jeżykowych igieł konstruują niezwykły materac. Jako pierwszy jego leczniczą moc wypróbowuje szczur Szurszur.

Podejrzewacie, jak to się kończy? A może jesteście ciekawi, w jaki sposób niedźwiadek pokonał swój strach przed wodą i jaki był finał przedrzeźniania wiedźmy Heleny przez wilczka?

źródło opisu: Skrzat, 2015

źródło okładki: www.skrzat.com.pl

Joanna | 2017-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Jak bardzo moje córki lubią kiedy im czytam to tak bardzo ta książka ich nudziła. Jedynie fajne są ilustracje do tych nieciekawych opowiadań.

ilo99 | 2016-04-20
Na półkach: Przeczytane, Szkoda czasu

Na pierwszy rzut oka książka powinna być w sam raz dla młodego czytelnika. O zwierzętach. I co więcej są one dziećmi. Tylko, że ich przygody są zupełnie nieciekawe, wydumane, a młody czytelnik zupełnie się z nimi nie utożsamia. A już rozwiązania problemów zaproponowane przez autorkę są co najmniej dziwne. Wilczek, który chce być śmieszny i stroi sobie ze wszystkich żarty, gdy zacznie występować na scenie, to natychmiast nie będzie już nikogo obrażał. Chociaż temat żartów się nie zmienił. Duch, który się nudzi i dlatego koniecznie chce się z kimś zaprzyjaźnić. Dlatego straszy zwierzęta. Ot, takie dziwadełka. Tak na marginesie dorzucę, że również język tej prozy nie porywa. Podsumowując – jest wiele innych, bardziej wartościowych pozycji, na przykład seria o wikingu Tippim.

ZwykłaMatka | 2015-09-11
Przeczytana: 07 września 2015

emik84 | 2015-06-22

„Zwierzaczki z dzikiej paczki” to pouczająca i pełna przygód książka o prawdziwej przyjaźni, odwadze i wielkiej mocy zwykłych słów. Jej bohaterami są młode zwierzęta: wilczek, niedźwiadek, jeżyk, nietoperz i lisek, które na wspólnych zabawach spędzają miło wolny czas. A, że na brak pomysłów i nudę narzekać nie mogą, ich zabawy często mają dość niecodzienny finał, zawsze jednak ostatecznie pomyślny dla tych sympatycznych maluchów. Raz np. konstruują łóżko do masażu, w które wkłuwają jeżykowe igły, a wszystko to oczywiście w celach leczniczych, innym razem pomagają wilczkowi żartownisiowi, na którego wiedźma Helena rzuciła swój czar, jeszcze później szukają sposobu na pozbycie się lęku przed wodą niedźwiadka a nawet raz spotykają prawdziwego ducha…

Wszystkich historyjek jest łącznie siedem a każda opowiada inną przygodę piątki leśnych przyjaciół. Z każdej z nich płynie nauka dla młodych czytelników. Zrozumieją oni chociażby dlaczego nie powinno się osądzać nikogo po wyglądzie,...

mqtqbenc | 2015-11-30

Odnoszę wrażenie, że głównym celem książki jest wprowadzenie dzieci w filozofię New Age i okultyzm. W każdej opowiastce jest wpleciony motyw z tym związany. Nie jestem tropicielem takich "sensacji" i raczej odnoszę się do nich sceptycznie, ale czytając tę książkę mojej córce poczułem się na prawdę zaniepokojony. Kiedy zaproponowałem dziecku, że nie będziemy kończyć tej lektury, nawet nie protestowała, ponieważ same opowieści nie były zbyt ciekawe ani specjalnie pouczające.

Ev_ | 2016-04-23
Karolina | 2016-03-22