Psychopata

Wydawnictwo: Świat Książki
The Toyer
thriller, psychopata
Personik

Psychopata to arcydzieło suspense'u i psychologicznej przenikliwości. Każdy, kto weżmie te powieść do reki, poczuje od razu, że wyszła spod pióra mistrza. To książka błyskotliwa, przerażająca i fascynująca; czytelnik odnosi wrażenie, że uwozi go pociąg,w którym wysiadły hamulce i pędzi w dół zbocza. Kunsztowna zdolność manipulacji i bezgraniczne zło, jakie czyni, pozwalają postawić bohatera...

To książka błyskotliwa, przerażająca
Kunsztowna zdolność manipulacji i bezgraniczne zło, jakie czyni, pozwalają postawić bohatera McKaya w jednym szeregu z Hannibalem Lecterem z Milczenia owiec

źródło opisu: Świat Książki , 1999

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Adrian Bednarek | 2018-11-27
Przeczytana: 25 listopada 2018

Kawał konkretnego thrillera. Co tam się dzieje!! Niezwykła i oryginalna postać psychopaty, przyprawiający o gęsią skórkę modus operandi, a jaka trauma... Podczas czytania miałem ciary na plecach. Świetnie wykreowani bohaterowie no i ten styl. Momentami ciężki, te nagłe przeskoki pomiędzy bohaterami siejące zamęt w głowie, potem gwałtowne przyspieszenia akcji i niepewność towarzysząca do ostatniej strony.
Aż się wierzyć nie chce, że to jedyna książka McKay'a.

justicedoubleu | 2016-01-07
Przeczytana: 03 września 2015

Bardzo dobra książka. Jeden z najlepszych kryminałów, jakie czytałam. Polecam.

Personik | 2015-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2015

Uważam, że jest to jedna z lepszych pozycji. mistrzostwo w narracji akcja wciągająca od pierwszej strony. Dialog wymieszany z myślami bohaterów , ich wewnętrznymi przeżyciami, to wszystko stanowi spójną całość. Postacie świetnie wykreowane.
"Gracz" , manipulant,psychicznie chory,czyniący nieodwracalne zło. Mający swój wewnętrzny świat, próbuje się wykreować na łamach prasy.
Jednocześnie szuka pokuty. Na przeciwko niego staje Maude lekarka zajmująca się jego ofiarami, oraz Sara dziennikarka która ma kontakt z "Graczem" za pośrednictwem prasy. Jedna z pań myśli o poznaniu pacjenta tego co nim kieruje, złapania go i ukarania, druga zaś z zawodowego punktu widzenia opisać postać, wydać książkę, może zarobić.
Ale cel jest jeden złapać "Gracza"
Polecam naprawdę warto sięgnąć po ta pozycję .
Ale do "Milczenia owiec" porównać się nie da.