Bootstrap. Tworzenie interfejsów stron WWW. Technologia na start!

Tłumaczenie: Piotr Cieślak
Wydawnictwo: Helion
Jump Start Bootstrap

Opanuj Bootstrapa w weekend. Responsive Web Design dla każdego! Bootstrap to obecnie jeden z najpopularniejszych szkieletów do tworzenia atrakcyjnych interfejsów stron WWW. Projekt zapoczątkowany przez programistów Twittera zyskał licznych zwolenników ze względu na bogactwo komponentów, świetną dokumentację i zgodność z różnymi przeglądarkami internetowymi. Nie bez znaczenia jest również...

Opanuj Bootstrapa w weekend. Responsive Web Design dla każdego!

Bootstrap to obecnie jeden z najpopularniejszych szkieletów do tworzenia atrakcyjnych interfejsów stron WWW. Projekt zapoczątkowany przez programistów Twittera zyskał licznych zwolenników ze względu na bogactwo komponentów, świetną dokumentację i zgodność z różnymi przeglądarkami internetowymi. Nie bez znaczenia jest również fakt, że Bootstrap wspiera budowę responsywnych stron WWW.

Ta książka to rewelacyjny przewodnik, który wprowadzi Cię w świat Bootstrapa. Na samym początku poznasz system siatkowy (ang. grid), który jest fundamentem tworzenia responsywnych układów. Na kolejnych stronach znajdziesz omówienie poszczególnych komponentów tego szkieletu. Po opanowaniu podstaw przejdziesz do sposobów rozszerzania Bootstrapa, modyfikowania go oraz optymalizowania. Książka ta jest doskonałą lekturą dla wszystkich osób chcących błyskawicznie poznać i wykorzystać ten szkielet!

*Przeczytaj o instalacji Bootstrapa i konfigurowaniu projektów.
*Dowiedz się, w jaki sposób Bootstrap może przyspieszyć proces projektowania.
*Opanuj tajniki systemu siatkowego: twórz responsywne, zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych szablony stron, które będą działały na każdym urządzeniu.
*Wykorzystaj zalety komponentów Bootstrapa do błyskawicznego i wygodnego rozbudowania strony o funkcje takie jak panele, paski nawigacji czy formularze.
*Użyj rozszerzeń do tworzenia interaktywnych elementów strony, bez konieczności pisania choćby jednej linii kodu JavaScript!
*Zmodyfikuj Bootstrapa, by móc tworzyć wyjątkowe, oryginalne strony.

Wszystko co musisz wiedzieć o Bootstrapie, zebrane w jednym miejscu!

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/bootst.htm

źródło okładki: http://helion.pl/ksiazki/bootst.htm

Przemo Bieganski | 2016-11-17
Na półkach: Przeczytane, Programowanie
Przeczytana: 17 listopada 2016

Dobra książka dla początkujących. Zawiera kompletne przykłady podstawowych elementów/funkcjonalności Bootstrapa. Wprowadza w temat. Jeśli ktoś poszukuje szczegółowego przewodnika po frameworku, albo ma już podstawy za sobą, to powinien poszukać czegoś innego.

macias | 2016-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2016

W zasadzie to wad trzeba szukać na upartego i jeśli już miałbym się do czegoś przyczepić to do faktu, że miejscami tłumacz robi zbyt duże zrzuty ekranowe -- do prezentacji jest raptem poziomy pasek, ale leci do książki całe okienko. Ale uczciwie powiem, że oszczędności raczej ogromnych na tym się nie da zrobić, może w około 5 stron.

Poza tym -- czysty konkret. Należy pamiętać o założeniach tej serii, to są niewielkie objętościowo książeczki, dostajemy więc szeroki, ale płytki przegląd Boostrapa, a nie encyklopedyczny przewodnik, więc jeśli dany efekt przypadnie nam do gustu o szczegóły trzeba będzie prosić Google‘a.

Szymon Radziej | 2016-02-25
Przeczytana: 24 lutego 2016

Zwięźle przedstawione możliwości technologii, poparte prostymi przykładami. Tego oczekiwałem. Polecam.

Tomasz Wilk | 2016-01-13
Przeczytana: 2015 rok

Ponieważ nic nie wiedziałem wcześniej o bootstrapie to ta książka była bardzo fajnym wprowadzeniem w ten temat. Oczywiście to wszystko znajduje się w sieci, ale osobiście wolę takie systematyczne i zbiorcze publikacje.

Skynet | 2015-12-29
Przeczytana: 26 grudnia 2015

Ta pozycja jest dość krótka, ale zawiera wszystko co konieczne do sprawnego poruszania się wewnatrz Bootstrap'a. Pzechodzi przez wszystkie najważniejsze elementy framework'a dając tym samym narzędzie do pracy. Książka jest napisana w bardzo przystępny sposób, tak więc nie jest wymagana jakaś specjalistyczna wiedza, aby po nia siegnąć.

Marcin Kołodziejczak | 2015-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2015

Dostałem to, czego oczekiwałem - zwięźle opracowaną dokumentację napisaną przez praktyka.

Oprócz opisywania komponentów autor omawia także budowę samego framework'a, poleca kompilatory, strony internetowe i doradza jak ćwiczyć. Dałem 8/10 bo książka jest zgodna z moimi oczekiwaniami - szkoda, że niczym mnie nie zaskoczyła, ale też ani trochę się nie niej nie zawiodłem. Zdecydowanie polecam !

johny_it | 2015-11-12

Świetna pozycja dla początkujących

Hatezit | 2015-06-22
Przeczytana: 01 lipca 2015

Dla początkujących jest bardzo dobra:)