Niezawodne zasady web designu. Projektowanie spektakularnych witryn internetowych. Wydanie II

Tłumaczenie: Maciej Reszotnik
Wydawnictwo: Helion
The Principles of Beautiful Web Design by Jason Beaird
Tobiasz

Inne wydania

Myślisz, że zadanie programisty kończy się na stworzeniu wydajnego i funkcjonalnego silnika witryny, a kwestia jego wyglądu to już "sprawa dla webmastera"? Frustruje Cię, że potrafisz robić perfekcyjnie działające strony, które bez dobrego grafika nie wzbudzają entuzjazmu użytkowników? Jeśli wciąż uważasz, że wyczucie graficzne pozwalające tworzyć zachwycające wizualnie strony internetowe to umiejętność zarezerwowana jedynie dla najlepszych projektantów i webmasterów, pora skończyć ze stereotypami i ograniczeniami! Oto drugie wydanie rewolucyjnej książki, która odmieniła sposób pracy programistów na całym świecie!

Ta wypełniona kolorowymi ilustracjami, licznymi przykładami i przejrzystymi instrukcjami książka pozwoli Ci szybko zrozumieć zasady dobrego projektowania stron internetowych, dzięki czemu już wkrótce zastosujesz je w swoich projektach. Będzie dla Ciebie praktycznym przewodnikiem, prowadzącym od koncepcji do realizacji przez wszystkie niezbędne zagadnienia, takie jak sensowny układ i atrakcyjna kompozycja witryny, przykuwająca uwagę kolorystyka, czytelna typografia i właściwe zdjęcia. Szybko przekonasz się, dlaczego właśnie ta książka cieszy się taką popularnością wśród programistów. Nim się zorientujesz, już zaczniesz tworzyć zachwycające serwisy internetowe!

źródło opisu: www.helion.pl

źródło okładki: www.helion.pl

Bardzo interesująca i przydatna pozycja, szczególnie dla osób zaczynających swoją przygodę z projektowaniem stron internetowych. W książce poruszane są praktycznie wszystkie zagadnienia związane z projektowaniem - kompozycja, układ strony, kolor, tekstura, typografia, grafika. Znajduje się tutaj wiele zdjęć różnych stron internetowych, dzięki którym łatwo zrozumieć co autor ma na myśli mówiąc o danym temacie. Podane są również linki do tych stron, więc można zobaczyć jak wyglądają one na ekranie monitora. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest przedstawienie praktycznego wykorzystania zawartych w książce informacji - na podstawie projektu dla prawdziwego klienta - na koniec każdego rozdziału poznajemy etapy całkowitej przebudowy istniejącej strony. Książkę bardzo dobrze się czyta, jest naprawdę przystępnie napisana i pozwala zapoznać się z podstawowymi zasadami projektowania. Warto po nią sięgnąć.

Aelius | 2016-09-07
Przeczytana: 07 września 2016

Bardzo dobra pozycja, w prosty i przystępny sposób omawia techniki projektowania stron, autor pokazuje liczne przykłady z przepastnych czeluści Internetów, ale i swoje własne projekty. Książka pewne zagadnienia (np. kolor) traktuje nie w pełni wyczerpująco, co rozbudza (przynajmniej powinno) chęć samodzielnego zgłębienia tematu.
Zabawny język znacząco uprzyjemnia lekturę. Żeby jak najwięcej wynieść z książki dobrze mieć na podorędziu dostęp do sieci i samemu podążać w kierunku, który wyznacza autor, dając nam na początek kilka wartościowych adresów. Może wydać się to dziwne, ale rdzeń Internetu nie składa się li tylko z kotów, ambitnych i niezależnych pozycji ze stajni Brazzers i śmieszków o prezydencie.
Jest tam wiele naprawdę wartościowych estetycznie witryn, mogących być aspiracją lub przestrogą dla zaczynającego projektanta. I dla niego właśnie książka jest najbardziej odpowiednia.

Podstawowa pozycja w biblioteczce kazdego grafika .

johny_it | 2015-11-12

Aleksandra | 2017-03-20