Bootstrap. Tworzenie interfejsów stron WWW. Technologia na start!

Okładka książki Bootstrap. Tworzenie interfejsów stron WWW. Technologia na start! Syed Fazle Rahman
Syed Fazle Rahman Wydawnictwo: Helion informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
Jump Start Bootstrap
Helion
2015-01-30
2015-01-30
Piotr Cieślak
tworzenie stron WWW Strony mobilne RWD webmastering Bootstrap

Niezbity dowód na to jak książki w IT dotyczące różnego rodzaju bibliotek szybko się dezaktualizują i jedynym ich sensownym przeznaczeniem jest oddanie do muzeum.

Pozycja ma 6 lat na karku (w momencie pisania tej opinii),a już się właściwie do niczego nie nadaje - opisywany jest tu Bootstrap 3, gdzie jakiś czas temu wydana została piątka. Do tego wydaje mi się, że już w czasie premiery książka była po prostu niepotrzebna. Opisane klasy, komponenty Bootstrapa bardziej męczą niż potrafią zaciekawić. Lepiej przeczytać dokumentację. Do tego żmudne powtarzanie tego samego kodu z drobną zmianą klasy czy też identyfikatora.

Jedyny plus to chyba opis komponentów Bootstrapowych, te nie zmieniły się jakoś radykalnie na przestrzeni wersji... ale nadal - lepiej włączyć dokumentację ze stosownym rozdziałem na ten temat.

Dobra książka dla początkujących. Zawiera kompletne przykłady podstawowych elementów/funkcjonalności Bootstrapa. Wprowadza w temat. Jeśli ktoś poszukuje szczegółowego przewodnika po frameworku, albo ma już podstawy za sobą, to powinien poszukać czegoś innego.

W zasadzie to wad trzeba szukać na upartego i jeśli już miałbym się do czegoś przyczepić to do faktu, że miejscami tłumacz robi zbyt duże zrzuty ekranowe -- do prezentacji jest raptem poziomy pasek, ale leci do książki całe okienko. Ale uczciwie powiem, że oszczędności raczej ogromnych na tym się nie da zrobić, może w około 5 stron.

Poza tym -- czysty konkret. Należy pamiętać o założeniach tej serii, to są niewielkie objętościowo książeczki, dostajemy więc szeroki, ale płytki przegląd Boostrapa, a nie encyklopedyczny przewodnik, więc jeśli dany efekt przypadnie nam do gustu o szczegóły trzeba będzie prosić Google‘a.

Poza tym -- czysty konkret. Należy...

Ta pozycja jest dość krótka, ale zawiera wszystko co konieczne do sprawnego poruszania się wewnatrz Bootstrap'a. Pzechodzi przez wszystkie najważniejsze elementy framework'a dając tym samym narzędzie do pracy. Książka jest napisana w bardzo przystępny sposób, tak więc nie jest wymagana jakaś specjalistyczna wiedza, aby po nia siegnąć.

Dostałem to, czego oczekiwałem - zwięźle opracowaną dokumentację napisaną przez praktyka.

Oprócz opisywania komponentów autor omawia także budowę samego framework'a, poleca kompilatory, strony internetowe i doradza jak ćwiczyć. Dałem 8/10 bo książka jest zgodna z moimi oczekiwaniami - szkoda, że niczym mnie nie zaskoczyła, ale też ani trochę się nie niej nie zawiodłem. Zdecydowanie polecam !

Dla początkujących jest bardzo dobra:)

Dla początkujących jest bardzo dobra:)

Świetna pozycja dla początkujących

Świetna pozycja dla początkujących

Ponieważ nic nie wiedziałem wcześniej o bootstrapie to ta książka była bardzo fajnym wprowadzeniem w ten temat. Oczywiście to wszystko znajduje się w sieci, ale osobiście wolę takie systematyczne i zbiorcze publikacje.

Zwięźle przedstawione możliwości technologii, poparte prostymi przykładami. Tego oczekiwałem. Polecam.

• Informatyka
  • Popularnonaukowe
  • 2017
  • T. czyta 2017
  • Ebook 2018
  • Z BIB W

Dodaj cytat z książki Bootstrap. Tworzenie interfejsów stron WWW. Technologia na start!