Zwinny samuraj. Jak programują mistrzowie zwinności

Wydawnictwo: Helion

Podręcznik zwinnego zespołu!Czym wyróżniają się zwinne projekty?Jak działa zwinne planowanie?Co dają testy jednostkowe i ciągła integracja?Konkurencja na rynku oprogramowania, oczekiwania klientów oraz tempo życia wymagają zmiany podejścia do wytwarzania aplikacji. Klienci nie chcą już czekać miesiącami na pierwszą wersję zamówionego produktu - chcą zobaczyć cokolwiek już za tydzień! Niemożliwe? A jednak! Jeśli zastosujesz zwinne praktyki, masz szansę błyskawicznie pokazać klientowi działające zręby aplikacji, a w kolejnych (krótkich!) iteracjach kolejne efekty. Zobacz, jaki wpływ na efektywność może mieć zwinność. Sprawdź, jak dobrać ludzi do zwinnego zespołu oraz jak nim zarządzać.Jonathan w swojej książce zaprezentuje Ci wszystko, co musisz wiedzieć na temat zwinnych praktyk. Dowiesz się, jak ważny jest zespół, co go napędza i jakie role pełnią jego członkowie. Najpierw poznasz największe zagrożenia dla projektu i zalety tablic koncepcyjnych oraz przygotujesz się do rozpoczęcia fazy realizacji. Kolejne rozdziały zawierają niezbędne informacje poświęcone planowaniu, szacowaniu oraz zarządzaniu iteracjami. Dodatkowo na własne oczy zobaczysz, jak ważne są testy jednostkowe, refaktoryzacja oraz ciągła integracja w procesie wytwarzania oprogramowania. Książka ta jest idealnym źródłem informacji dla członków zwinnych zespołów oraz osób, które kolejny projekt chciałyby zrealizować z wykorzystaniem właśnie tej metodologii.Cechy charakterystyczne zwinnych projektówRole w projekcieWskazówki w kwestii tworzenia zwinnego zespołuTablice koncepcyjneIdentyfikacja istotnego ryzykaDefiniowanie celuZbieranie historii użytkownikówSzacowaniePlanowanieZarządzanie iteracjamiPlan komunikacjiCodzienny miniprzeglądTesty jednostkoweRefaktoryzacja koduProgramowanie oparte na testachPotencjał ciągłej integracjiPoznaj nowoczesne metodologie wytwarzania oprogramowania!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

akonopka | 2015-03-02
Przeczytana: 02 marca 2015

Wiele pożytecznych informacji o agile :) Zachęcam wszystkich programistów do przeczytania.
Pełna recenzja:

Daniel | 2017-08-13
Na półkach: Informatyka
Przeczytana: 10 sierpnia 2017

Książka bardzo dobra, jednakże brakło mi w niej czegoś, co bardziej zachęciłoby mnie do pracy w "zwinny" sposób. Wiele metod, uwag autora uważam za ciekawe i warte rozważenia, jednakże moim zdaniem wiele z nich jest również stratą czasu. Po lekturze tej książki odczuwam, że autor w książce głównie przekonuje czytelnika, że metody zwinne warto wykorzystywać tylko i wyłącznie w dużych (nawet bardzo dużych) projektach. Oczywiście to wszystko to tylko moje własne przemyślenia.

Raven | 2016-03-26
Na półkach: EBook
Przeczytana: 2014 rok

Książka niby spełnia swoja role, niemniej forma przekazu totalnie do mnie nie przemawia.

Karol Kordziński | 2013-10-08
Na półkach: Ewangelie
Przeczytana: czerwiec 2012

od tego powinno sie zaczynać przygodę ze zwinnościa

kasmaj | 2017-03-08
Na półkach: Przeczytane - IT