JavaScript i jQuery. Nieoficjalny podręcznik. Wydanie III

Wydawnictwo: Helion
6 (4 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
LubimyCzytać

Duet nie do pokonania! JavaScript to język, którego początki sięgają lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Po początkowych problemach, gdy był masowo blokowany przez użytkowników, obecnie przeżywa swój najlepszy okres. Trudno wyobrazić sobie bez niego nowoczesną aplikację internetową. Niewątpliwie duży wpływ na wzrost popularności JavaScriptu miała biblioteka jQuery, która usprawniła korzystanie z...

Duet nie do pokonania!
JavaScript to język, którego początki sięgają lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Po początkowych problemach, gdy był masowo blokowany przez użytkowników, obecnie przeżywa swój najlepszy okres. Trudno wyobrazić sobie bez niego nowoczesną aplikację internetową. Niewątpliwie duży wpływ na wzrost popularności JavaScriptu miała biblioteka jQuery, która usprawniła korzystanie z tego języka.

Ta książka to wyjątkowy podręcznik prezentujący możliwości niesamowitego duetu JavaScript – jQuery. Sięgnij po nią, a zagwarantujesz sobie godziny pasjonującej lektury i odkrywania składni języka, typowych konstrukcji oraz najlepszych technik tworzenia programów. Ponadto dowiesz się, jak sprawnie manipulować obiektami w drzewie DOM, reagować na zdarzenia oraz wymieniać informacje z serwerem za pomocą żądań AJAX. Na sam koniec zdobędziesz bezcenną wiedzę na temat diagnozowania problemów ze skryptami, korzystania z dokumentacji jQuery oraz przechowywania danych w magazynie lokalnym użytkownika. Książka ta jest obowiązkową lekturą dla każdego webdevelopera!Spraw, by Twoje strony żyły. Korzystaj z jQuery, żeby tworzyć interaktywne elementy reagujące na poczynania użytkowników.

Poznaj jQuery UI. Rozbuduj tworzone interfejsy użytkownika stosując grupy kart, okna dialogowe, widżety do wyboru daty i tak dalej.
Wyświetlaj ładne i użyteczne formularze. Pobieraj informacje od użytkowników, pomagaj klientom w zakupach i zapewniaj członkom społeczności możliwość dzielenia się przemyśleniami.
Wyjdź poza ramy przeglądarki korzystając z technologii Ajax. Komunikuj się z serwerem WWW, by aktualizować strony bez ich odświeżania.
Zastosuj swoje nowe umiejętności w praktyce. Krok po kroku twórz nowe aplikacje, korzystając przy tym z jQuery i widżetów jQuery UI.
Poznawaj zaawansowane zagadnienia. Korzystaj z narzędzia ThemeRoller by dostosowywać wygląd widżetów; unikaj popularnych błędów, które programiści często popełniają.

Wykorzystaj w pełni możliwości współczesnych przeglądarek internetowych!

David Sawyer McFarland – od ponad 20 lat zajmuje się tworzeniem stron WWW i zarządzaniem tymi stronami. Jest prezesem firmy Sawyer McFarland Media. Wcześniej pracował jako webmaster na Uniwersytecie Stanu Kalifornia oraz w Berkeley Multimedia Research Center. Jest autorem książek poświęconych Adobe Dreamweaverowi oraz CSS.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Damian | 2016-11-23

Dobra pozycja dla chcących zapoznać się z JavaScript/jQuery. Przed lekturą przydałoby się mieć jakieś podstawy. Mimo wszystko polecam!

WRIM | 2016-09-09
Na półkach: Przeczytane, Informatyka

Kupiłem wtedy gdy książka nazywała się jeszcze "JavaScript" i zawiodłem się. Jedyne co w tej pozycji jest na temat JavaScriptu to jak poprawnie zaimportować bibliotekę jQuery i jak z niej poprawnie korzystać. To co istotne w samym języku JavaScript - tego nie ma.

Poza tym nie wiem czy w najnowszym wydaniu tego nie poprawili, ale w pierwszym autor twierdził, że (x=0) zwróci prawdę, bo operacja przypisania się powiodła.

Książka zdecydowanie dla laików, którzy chcieliby wstawić na swojego bloga jakąś galerię zdjęć lub podobny gadżet.

Marcin Kołodziejczak | 2015-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2015

Trudno jest jednoznacznie ocenić tę pozycję. Z jednej strony spełnia ona swoją rolę - autor kompleksowo omawia bibliotekę jQuery. Czytelnik zdobywa wiedzę na temat jej elementów, poznaje przykłady, a to wszystko opisane w taki sposób, aby każdy mógł wszystko zrozumieć.
I stąd moja ocena. Książka opisuje często podstawy-podstaw i aż odechciewa się czytać. Niestety pominięcie kilku stron w celu przyśpieszenia nauki to też głupi pomysł, bo czasem pomiędzy informacjami trywialnymi znajduje się "coś" przydatnego.
Ta książka wybitnie pokazuje, że pewne rzeczy naprawdę lepiej nauczyć się "robiąc" i to bez jakiegokolwiek wprowadzenia - jest po prostu szybciej.
Jeśli chcesz mieć ogólne pojęcie nt. jQuery - kup tę książkę. Jeśli chcesz kupić tę książkę aby sprawniej nauczyć się jQuery... To głupi pomysł - postaw na internet.