Kot Simona. Sam o sobie

W.A.B.
2009-10-06
2009-10-06
kot simona simon

Kultowe obrazki i nazwa kota Simona - nie bez powodu, bo idealnie oddaje charakter i zachowania kocie, choć różne dla niektórych osobników, to wspólne dla kociego świata. Warto też obejrzeć filmiki na YT. Świetne książki (bo jest ich jeszcze kilka) dla wszystkich kociarzy!

ŁOMATUCHNO ! ZGROZA ! Ale bałagan w kolejności i nie ma wszystkiego hymmm trzeba to naprawić 😎
Przepadam wręcz za twórczością pana Simona. Oprócz tych uroczych i zabawnych komiksów bardzo lubię oglądać krótkie filmiki na yt z udziałem tego zadziornego koteczka i jego przyjaciół 🥰
to link do strony Simona, proszę zajrzeć i samemu się przekonać JA POLECAM !

to link do strony Simona, proszę zajrzeć i samemu się przekonać JA POLECAM...

Ilustracje w tej książce są genialne. Myślę, że każdy kociarz znalazł się w przynajmniej kilku sytuacjach podobnych do tych przedstawionych w książce.

Polecam na poprawę humoru :)

Polecam na poprawę humoru :)

Świetne ilustracje na poprawę humoru :)

Świetne ilustracje na poprawę humoru :)

Trawestując za pewnym znanym słownikiem XIX wiecznym - Kot, każdy widzi jaki jest. Kot Simona to typowy kocur, który wychowuje właściciela (czytaj dostarczyciela karmy),obdarza pieszczotami jak ma humorek, a generalnie świat ma w poważaniu. W końcu Kot Simona to taki milusi, puszysty kociak z wielkimi ślepiami.
Ta książeczka nie powiela stereotypów, raczej otwiera oczy kocim właścicielom, którzy tak naprawdę są tylko dodatkiem do Kota.

Ta książeczka nie powiela stereotypów, raczej otwiera oczy...

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, ile treści może zawierać obrazek, to ta książka może wam dać odpowiedź. Komiks inny niż wszystkie, ponieważ absolutnie pozbawiony słów. Zresztą, powiedzmy sobie szczerze, czy ktoś kiedyś widział gadającego kota? Dla kogo dedykowana jest ta historia w obrazkach? Na pewno dla miłośników kotów. Będą mogli się utwierdzić w przekonaniu, że koty są inteligentne, pomysłowe i potrafią sobie radzić w trudnych sytuacjach. Dla tych, którzy kotów nie lubią. Będą mogli się z tych małych futrzaków ponaśmiewać do woli. Dla tych, którzy zastanawiają się nad kupnem kota. Dowiedzą się jakie zwyczaje mają te zwierzaki, jak lubią spędzać czas (jedząc i polując w bardzo kreatywny sposób). Dla tych, którzy w towarzystwie kota przesiedzieli chociaż pięć minut, wtedy z łatwością docenią finezję autora rysunków. No i, oczywiście, dla mnie. Oceniam tę książkę jako rewelacyjną, wciągającą, bawiącą do łez za pomocą stosunkowo prostej kreski, a przede wszystkim uzależniającą. Zaraz po skończeniu lektury zaczęłam się rozglądać za następnym tomem.

Kot Simona czy Garfield? Oto jest pytanie! U Rudzielca jest więcej śmiesznych, według mnie, sytuacji, a tu mniej, lecz jeżeli już się jakaś trafi, jest lepsza jakościowo. Najbardziej spodobał mi się obrazek z kurczakiem zmienionym na puszkę (wtajemniczeni wiedzą, co mam na myśli). Pod mój dach jednak chętniej przyjęłabym tego białego, którego imienia nie miałam przyjemności poznać.

Dziwnie pisać, że "przeczytane", bo tam nie ma czego czytać. :p
Seria śmiesznych obrazków, niektóre podobne do siebie.
Kto ma kota, ten z pewnością znajdzie podobieństwo. ;)
Zastanawiam się, czy książka nadawałaby się na kolorowankę, ale niestety nie wiem, na jakim papierze jest wydana.
Podczas oglądania filmików o kocie Simona ubawiłam się nieco bardziej, ale książka też jest zabawna.

Dziwnie pisać, że "przeczytane", bo tam nie ma czego czytać. :p
Seria śmiesznych obrazków, niektóre podobne do siebie.
Kto ma kota, ten z pewnością znajdzie podobieństwo. ;)

Regularnie zdradzam mojego sierścioguba z kotem Simona.
Nic mu nie mówcie, proszę.

Ciężko nazwać to książką. Dla mnie to raczej album, który otwierasz, gdy Ci gorzej. Patrzysz na kota Simona i już wiesz, że z Tobą nie jest aż tak źle.

To jest tak kocie i tak prawdziwe, że grzech nie znać :)

Zgrabnie wywrócona kuweta ze żwirkiem (tym zużytym, a jakże).
Serenady do puszki z karmą.
Dzikie walki z rozwieszonym praniem.
Ciągła wojna z obrożami.
Wykradanie mięsa z blatu kuchennego.
A wszystko w myśl: "Mogę, bo jestem kotem."

Przezabawna sprawa :)
Wszystkim kocim sługom polecam (chyba nie myślicie, że pełnicie inną funkcję - ja już dawno przestałam się oszukiwać)

Regularnie zdradzam mojego sierścioguba z kotem Simona.
Nic mu nie mówcie, proszę.

To jest tak kocie i tak prawdziwe, że grzech nie znać :)

Zgrabnie wywrócona kuweta ze żwirkiem (tym zużytym, a jakże).
Serenady do...

Masz zły nastrój? Jest Ci smutno? Kot Simona to książka dla Ciebie. Każda rycina rozśmiesza do łez, a dla posiadaczy kotów niejedna scena znana jest z życia codziennego. Pozycja zdecydowanie dla wielbicieli kotów.

• Komiksy
  • Komiks