Grimms Manga tom 1

Tłumaczenie: Maria Preiss
Cykl: Grimms Manga (tom 1)
Wydawnictwo: Yumegari
Grimms Manga
baśnie, manga, grimm
komiksy
Angelus

Baśnie braci Grimm zupełnie inaczej! U Kei Ishiyamy dobrze znane postacie w przezabawny sposób wychodzą ze swoich ról: tu Czerwony Kapturek i Wilk mają duże szanse zostać parą, Złotowłosy Roszpunek prezentuje się „na odwrót” a Jaś jest małym, zaradnym narcyzem ubóstwianym przez swoją siostrę Małgosię. Także „Dwunastu myśliwych” oraz „Dwóch braci” zostało przedstawionych w całkowicie nowy...

Baśnie braci Grimm zupełnie inaczej!

U Kei Ishiyamy dobrze znane postacie w przezabawny sposób wychodzą ze swoich ról: tu Czerwony Kapturek i Wilk mają duże szanse zostać parą, Złotowłosy Roszpunek prezentuje się „na odwrót” a Jaś jest małym, zaradnym narcyzem ubóstwianym przez swoją siostrę Małgosię. Także „Dwunastu myśliwych” oraz „Dwóch braci” zostało przedstawionych w całkowicie nowy sposób.

Przed Wami wybuchowa mieszanka komedii, romansu i magii!

źródło opisu: http://yumegari.pl

źródło okładki: http://yumegari.pl

Dodi | 2013-08-24
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Od dłuższego czasu polowałam na tę mangę, jednak do tej pory nie miałam okazji jej poznać. Dostałam ją od przyjaciółki na urodziny i jestem zachwycona. Nowe wersje Baśni Braci Grimm bardzo przypadły mi do gustu. Pochłonęłam ją w jednej chwili ^.^ Jak naszybciej sięgnę po kolejny tom!

Vayar | 2018-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2018

Naprawdę bardzo przyjemny zbiorek krótkich, lekkich opowiadanek fantasy. Uwaga: to japoński KOMIKS.
Nawiązań do bajek braci Grimm zobaczy więcej ten, kto je czytał i pamięta. Mnie samej ledwo cokolwiek świta, ale nie przeszkadza to w odbiorze.
Dobra, delikatna kreska, oddająca klimat mangi - lekka, nie przesycona szczegółami, ale ładna.
Same opowiadanka są nieco nierówne, jednak coraz lepsze. Dwie ostatnie naprawdę mnie urzekły.
Świetna seria na przerywnik czy odstresowanie.

Suza | 2013-05-13
Przeczytana: 28 marca 2013

krople-szczescia.blogspot.com/2013/05/k-ishiyama-grimms-manga-1.html

Była to moja pierwsza manga (przynajmniej w wersji papierowej; swoją drogą tak czyta się dużo lepiej niż na ekranie), więc nie jestem żadnym znawcą w tym temacie, jednak postaram się napisać parę sensownych słów na jej temat. ;)

Od początku ciekawił mnie pomysł przedstawienia Baśni Braci Grimm w całkiem nowy sposób, zwłaszcza w postaci mangi, więc chętnie zabrałam się do czytania. Wilk z "Czerwonego Kapturka" jest tu w połowie chłopcem i planuje pożreć tytułową bohaterkę, jednak na przeszkodzie staje nieznane mu dotąd uczucie. Zamiast Roszpunki mamy Roszpunka, co już samo w sobie jest znaczącą zmianą. Następnie poznamy trochę inne losy przesadnie dbającego o wygląd Jasia i zapatrzonej w swojego brata Małgosi. O odmienności pozostałych dwóch historii nie umiem wiele powiedzieć, ponieważ nie miałam okazji zapoznać się z ich oryginalnymi wersjami (lub po prostu o tym nie pamiętam), ale też były ciekawe. Dodatkowym...

Zaliczenia trwają pełną parą, a sesja czyha nad studentami niczym śmierć z kosą w ręku. Pełno stresu, strachu, szarości i braku czasu. Od pięciu lat, właśnie tak, wygląda w moim życiu styczeń. Najlepszą metodą na chociażby chwilową poprawę humoru i oderwanie od nauki okazało się dla mnie czytanie. :) Ale nie byle czego! Czegoś krótkiego (bo przecież sporo czasu nie ma) i czegoś bardzo radosnego i poprawiającego humor. Dziś polecę wam właśnie taką pozycję.

„Hmm… oto ja. Dziś także gorący ze mnie kąsek. Brakuje tylko mięśni…” (Jaś i Małgosia)*

„Grimms manga” tom 1 zaskoczyła mnie totalnie. Kocham baśnie i bajki od niepamiętnych czasów i z wielką radością zapoznałam się z innowacyjno-graficzna wersją historii stworzonych przez Braci Grimm. Manga przedstawia bowiem wersje alternatywne następujących baśni: Czerwony Kapturek, Roszpunka (w mandze – Roszpunek), Jaś i Małgosia, Dwunastu myśliwych oraz Bajka o dwóch braciach.

Całość została zawarta, w krótkiej i bardzo estetycznej...

książek: 1918
dehira | 2015-05-17

Świetna interpretacja baśni braci Grimm. Charakteryzuje się pięknym rysunkiem, dowcipem, lekkością i odstępstwami od oryginału, które powodują, że mimo świetnej znajomości oryginalnych baśni, nadal ogląda się tą mangę z prawdziwą przyjemnością.
Szczególną uwagę zwracają piękne i przesłodziaste rysunki zwierzątek.
Tomik dość krótki, stanowi miłą odprężającą lekturę do poduszki. Jestem pewna, że spodobała by się i dorosłych i dzieciom i młodzieży.

Kyomomi | 2017-03-11

Może ze względu na fakt, że jestem za stara, pasuje idealnie dla dzieci, choć na okładce pisze +10, to od 8 roku życia można czytać. Wspaniale przedstawione historie z zupełnie innej strony! Polecam

ogniopluj | 2013-06-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga, 2013
Przeczytana: czerwiec 2013

Bardzo lekka i przyjemna manga.

Paula | 2018-10-19
Na półkach: Przeczytane, Manga