Wypasiony kot Simona

Wydawnictwo: W.A.B.
komiksy
joly_fh

Filmy z Kotem Simona obejrzało na YouTube ponad 50 milionów widzów! Zdobyły także kilka wyróżnień: Nagrodę YouTube „Blockbuster" 2008, Nagrodę dla najlepszej komedii British Animation Awards 2008, Prix Animation na międzynarodowym festiwalu Tres Courts 2008. Tom pierwszy przygód kota Simona ukazał się w 27 krajach!

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B., 2013

źródło okładki: www.wab.com.pl

| 2017-03-27
Przeczytana: lipiec 2016

Zdrapana kanapa? Sweter spruty w tajemniczych okolicznościach? Czy może podejrzane ślady niewiadomego pochodzenia na firance? Nie przypomina Ci to przypadkiem, może jakiegoś futrzaka? Może akurat owy futrzak mieszka pod twoim dachem, i może akurat sypia na twojej kanapie?
Ta książka prowokuje czytelnika do nieustannych wybuchów śmiechu :)

Olga | 2016-01-25
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2016
Przeczytana: 25 stycznia 2016

Kot Simona jest nadal uroczy, ale jestem trochę zawiedziona, bo większość obrazków pokrywa się z poprzednimi książkami z serii.
Plusem jest dodatek "jak narysować" i część z opisami prawdziwych kotów autora (przynajmniej tak jest w wersji angielskiej, którą przeglądałam).

BetiFiore | 2015-05-03
Przeczytana: 02 maja 2015

Uwielbiam tego kota! I nie mogę wyjść z podziwu dla Simona Tofield'a - jego rysunki i filmiki (polecam do obejrzenia na YouTube) to mistrzostwo świata.

sfizohremja | 2015-04-07
Przeczytana: 11 kwietnia 2015

Bezbłędne!

Michał Kulik | 2013-11-11
Przeczytana: 10 listopada 2013

Uwielbiam kreskę Simona Tofielda i jego poczucie humoru. Choć nie mam kota i nigdy nie miałem, większość żartów, będących typowym humorem sytuacyjnym, niesamowicie mnie bawi. Na jutubie obejrzałem wszystkie odcinki, a ta książka jest moją trzecią z serii.

Niestety trzecią, bo większość obrazków w niej pochodzi z książek poprzednich. Brakuje także jakiegokolwiek uporządkowania komiksów, w przeciwieństwie do "Za płotem", gdzie obrazki tworzyły jakąś historię, wprawdzie niezbyt zwięzłą, ale zawsze. Tutaj nie ma niczego takiego, komiksy były chyba wrzucane na zasadzie przypadkowości. O ile to nie jest dużą wadą, to oglądanie tego samego komiksu drugi raz z rzędu nie daje już tak samo dużej radości.

Dlatego pomimo całej mojej sympatii dla postaci Kota Simona i dla autora, który tak wspaniale potrafi przedstawić wszystkie kocie stereotypy, nie mogę tej części ocenić bardzo wysoko. Jeśli ktoś ma poprzednie książeczki - zdecydowanie odradzam kupno. Jak ktoś nie ma, to lepiej już kupować...