Rigil Prime w ogniu. Tom II

Cykl: Sięgając poza horyzont (tom 2)
Wydawnictwo: Self Publishing
8 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny

Konflikt, tlący się w układzie Alfa Centauri wybucha z pełną mocą. Odbudowywane Price Town staje się areną śmiertelnych zmagań, w których nie ma miejsca na rycerskość dla pokonanego wroga. Okazuje się, że Chiny mają asa w rękawie, który zagraża istnieniu Drugiej Floty i całej Federacji Ameryki Północnej. Podwładni admirała Harrivana ruszają w bój. Czy podołają zadaniu? Czy w momencie triumfu nie stoczą się w otchłań klęski?

źródło opisu: www.tomaszbiedrzycki.pl

źródło okładki: www.tomaszbiedrzycki.pl

Lady_Ivonna | 2018-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2018

Trzecia część cyklu trzyma poziom. Dobrze przemyślana wizja rozwijającego się konfliktu. Mamy nowe wytyczne, rozkazy i akcję trzymającą do końca w napięciu. Spodobała mi się pełna gama odcieni szarości w zachowaniach ludzi. Czuć, że nadchodzi wojna totalna - nie ma dobrych i złych, nie ma cukierkowych bohaterów, ratujących świat od zagłady. Tu mamy twardą rzeczywistość i czasami walkę o ostatni oddech. Ciekawa lektura.

Hanau | 2016-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2016

Dobre stare sci-fi, bez silników huczących w próżni :)