Wyrzut koronalny

Wydawnictwo: wydano nakładem autora

Na niebie pojawia się zorza polarna. Tam, gdzie dotąd nie było szansy jej oglądać. Tysiące ludzi oglądają niezwykłe zjawisko, nie zdając sobie sprawy z nadchodzącego niebezpieczeństwa. Słoneczny koronalny wyrzut masy niszczy rozwiniętą technikę. Pozostaje człowiek. Nieprzygotowany do nowych warunków, w jakich przyszło mu żyć. Czy przezwycięży wszystko, raz jeszcze udowadniając, że jest koroną stworzenia? Czy wyniszczy swój własny gatunek, mordując pobratymców?

źródło opisu: www.tomaszbiedrzycki.pl

źródło okładki: www.smashwords.com

Groszka | 2018-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2018

Lektura świeżo po "Blackoucie" Elsberga - z jednej strony, mamy tu do czynienia z katastrofą globalną - z drugiej, autor nie próbuje ogarniać całego świata, skupiając się na jednej miejscowości i tym, co się tam dzieje. Do minimum ogranicza technikalia, co fabule wyszło na ogromny plus ( W Blackoucie, zwłaszcza w dalszej części, technikalia zabijały dla mnie cały klimat ). Tu mamy początkową panikę, potem prawo dżungli itd. - i ludzkie wybory, niekoniecznie dobre z naszego punktu widzenia - niektórzy robią wszystko, aby przetrwać. Wszędzie w tym wszystkim są bezradni ludzie, pozbawieni zdobyczy XX i XXI wieku.

Rynka | 2018-11-22

Druga z poznanych ostatnio przeze mnie książek postapokaliptycznych - i o ile "Świat w pudełku" był postapokalipsą weselszą ( choćby przez społeczność, która zdołała się zebrać ), o tyle "Wyrzut koronalny" jest znacznie "cięższy", bardziej mroczny, bezwzględny. Tu tematem naczelnym staje się walka o przetrwanie i pytanie, co możemy dla niej poświęcić.

Rafal Bujnowski | 2018-04-06
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 06 kwietnia 2018

Ciekawa książka. Zdecydowanie za krótka.

Logrod_D Wakowski | 2018-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2018

Schmidt "Apokalipsą według Pana Jana" zachęcił mnie do lektury postapo. Tu, w przeciwieństwie do Apokalipsy, nie mamy do czynienia z wybuchem atomowym - ale z cofnięciem się cywilizacji w jednej chwili do czasów przed elektryfikacją. Bohaterowie wyraziści - zwłaszcza pierwszoplanowy i to wcale nie jest pozytywna postać!. Powieść ukazuje cywilizację w ruinie - i nie wygląda na to, aby miała powstać. Dobry kawałek do poczytania.

Hanau | 2014-06-09
Przeczytana: 22 maja 2014

Postapokalipsa z czarnym charakterem w roli głównej :)

Lady_Ivonna | 2014-05-20
Przeczytana: 04 maja 2014

Literatura postapokaliptyczna wciągnęła mnie ostatnio. Koleżanka podrzuciła mi ten tytuł - spodobała mi się za nieszablonowe podejście do tematu (postapokalipsa to najczęściej wybuchy atomowe). Tu wydawałoby się niewinna rzecz a doprowadza do zagłady. Podoba mi się niejednoznaczność głównych bohaterów - dominuje chęć przeżycia.
Podsumowując - oby więcej takich :)

Krystyna | 2013-08-15
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 13 sierpnia 2013

Świat, a właściwie nasza Polska po impulsie elektromagnetycznym, niszczącym sieci energetyczne i wszystkie urządzenia elektryczne. Efekt wiadomy - bardzo duży krok wstecz, może nie koniec cywilizacji, ale zdarzenie wyzwalające najgorsze instynkty.Główny bohater mało sympatyczny, z upływem czasu coraz bardziej skupiony na walce o przeżycie, budzi raczej odrazę niż współczucie.

Nie jest to wprawdzie tak dobra powieść jak "Sekundę za późno" W.R.Forstchena, ale warto przeczytać.