Wyrzut Koronalny

Wydawnictwo: wydano nakładem autora

Na niebie pojawia się zorza polarna. Tam, gdzie dotąd nie było szansy jej oglądać. Tysiące ludzi oglądają niezwykłe zjawisko, nie zdając sobie sprawy z nadchodzącego niebezpieczeństwa. Słoneczny koronalny wyrzut masy niszczy rozwiniętą technikę. Pozostaje człowiek. Nieprzygotowany do nowych warunków, w jakich przyszło mu żyć. Czy przezwycięży wszystko, raz jeszcze udowadniając, że jest koroną stworzenia? Czy wyniszczy swój własny gatunek, mordując pobratymców?

źródło opisu: www.tomaszbiedrzycki.pl

źródło okładki: www.smashwords.com

Krystyna | 2013-08-15
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 13 sierpnia 2013

Świat, a właściwie nasza Polska po impulsie elektromagnetycznym, niszczącym sieci energetyczne i wszystkie urządzenia elektryczne. Efekt wiadomy - bardzo duży krok wstecz, może nie koniec cywilizacji, ale zdarzenie wyzwalające najgorsze instynkty.Główny bohater mało sympatyczny, z upływem czasu coraz bardziej skupiony na walce o przeżycie, budzi raczej odrazę niż współczucie.

Nie jest to wprawdzie tak dobra powieść jak "Sekundę za późno" W.R.Forstchena, ale warto przeczytać.

Hanau | 2014-06-09
Przeczytana: 22 maja 2014

Postapokalipsa z czarnym charakterem w roli głównej :)

Lady_Ivonna | 2014-05-20
Przeczytana: 04 maja 2014

Literatura postapokaliptyczna wciągnęła mnie ostatnio. Koleżanka podrzuciła mi ten tytuł - spodobała mi się za nieszablonowe podejście do tematu (postapokalipsa to najczęściej wybuchy atomowe). Tu wydawałoby się niewinna rzecz a doprowadza do zagłady. Podoba mi się niejednoznaczność głównych bohaterów - dominuje chęć przeżycia.
Podsumowując - oby więcej takich :)

Marek Piechowiak | 2017-02-18
książek: 1954