Toutatis znaczy Zagłada

Wydawnictwo: wydano nakładem autora
978-83-934329-1-2
apokalipsa, zagłada Ziemi, asteroida,

Zaczyna się nowy 2019 rok. Nadchodzi czas, w którym życie od śmierci będą dzielić sekundy a o przetrwaniu zadecyduje przypadek. Gdy w ciemnościach najgorszym, co może Cię spotkać jest drugi człowiek przy życiu pozostają tylko najwytrwalsi i najbardziej bezwględni a próby odbudowania cywilizacji w takim świecie zbierają okrutne żniwo i wypaczają wszelkie znane formy ludzkich rządów. Czy...

Czy komukolwiek uda się przetrwać Wielką Zimę? Dowiedz się w "Toutatis znaczy Zagłada"
Książka dla ludzi o mocnych nerwach! Zalecana dla czytelników 16+

źródło opisu: www.virtualo.pl

źródło okładki: www.virtualo.pl

Kamilos | 2012-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2012

Nie trudno zauważyć, że niezbyt często pojawiają się literackie nowości wydawnicze, które podejmują tematykę postapokalipsy. Tym bardziej jest to rzadkością, jeśli chodzi o rodzimych twórców. Dlatego też, zawsze gdy pojawią się coś napisanego przez polskiego pisarza, wzbudza u mnie zainteresowanie.

Tym razem nie jest to książka wydawana w dużym wydawnictwie, w otoczce szumnej kampanii reklamowej, a nowela wydana w e-booku przez mało znanego pisarza. Jak widać, znaleźć się w tym, w sumie wąskim gronie pisarzy polskiego fandomu nie jest łatwo i trzeba szukać alternatywy. W czasach elektronicznych książek, wydanie utworu sygnowane znakiem ISBN staje się łatwiejsze, co udowadnia Tomasz Biedrzycki.

Ale wrócę do meritum, czyli noweli „Toutatis znaczy zagłada”. Autor przedstawia w nim swoją wizję postapokalipsy, skupiającą się na Polsce. Utwór podzielony jest na trzy zasadnicze części, w których poznajemy kolejno przyczynę katastrofy, obraz bezpośrednio po, i losy wybranych bohaterów....

Jerzy Jabłoński | 2015-12-23
Przeczytana: 02 października 2015

W przeciwieństwie do pozostałych książek tego autora ta zahacza raczej o fantastykę. Owszem - osnowa akcji jest naukowa, jednak generalnie całość przypomina trochę Mad Maxa (tylko na piechotę), niż solidną porcję naukowej fantastyki.

Podobnie bohaterowie - zdecydowanie fantastyczni, książe ratujący księżniczkę i podobne wyskoki autora. Książka poprawna językowo i niezbyt ciężka, za to zdecydowanie mało ciekawa poza pierwszą częścią opisującą samą katastrofę i krótki okres po niej.

Nie polecam, chyba że ktoś lubi Mad Maxa i chce przeczytać polską wersję.

Hanau | 2014-06-27

Sam początek - taki sobie. Potem jest już jednak o wieele lepiej - powieść zaczyna wciągać jak czarna dziura. Obraz apokalipsy jest sugestywny, czyta się jednym tchem.

Rafal Bujnowski | 2017-01-12
Na półkach: Przeczytane, E-book