Apteka dla duszy

Pharmacy for the soul
medytacja, duchowość
poradniki
Adrian

Kolejna kultowa książka jednego z największych przewodników duchowych współczesności. Dowiesz się z niej, jakie korzyści przynosi medytacja. Osho uzmysłowi Ci, że aby docenić raj, najpierw trzeba go utracić. By umysł mógł dostrzec istotę absolutnego piękna, potrzebna jest mu cisza. Umysł trwający w stanie medytacji, jest w stanie odnaleźć nieskończoną krainę wieczności. Znajduje wszystko to, co można nazwać błogosławieństwem. Medytacja jest poszukiwaniem porozumienia z samym sobą. Jeżeli nie nauczysz się wsłuchiwać w swoje pragnienia, nie będziesz umiał porozumieć się z innymi.

Andrzej | 2019-01-13
Przeczytana: 12 grudnia 2018

Same frazesy.
Strata czasu.

AsiaCzyta | 2018-06-16
Na półkach: Przeczytane, Zen, medytacja
Przeczytana: 16 czerwca 2018

Czytanie książki "Apteka dla duszy" to strata czasu. Spodziewałam się czegoś bardziej ambitnego, a otrzymałam porcję frazesów i filozoficznego bełkotu pod postacią ćwiczeń medytacyjnych i relaksacyjnych. Stanowczo nie polecam. Na rynku można znaleźć wiele ciekawszych pozycji poświęconych tematyce medytacji.

Elena91 | 2017-08-28

Książka dobra pod względem ćwiczeń relaksacyjnych - w wielu aspektach nie zgadzam się z autorem dotyczącym wiary. Jednak zbiór tych ćwiczeń jest świetny dla osób szukających wyciszenia i spokoju.

anettaja | 2014-01-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Medytacja

Zbiór technik medytacyjnych. Mam mieszane uczucie do tej książki. To był pewien etap w moim życiu po którym została.

Adam | 2013-03-13
Przeczytana: 2010 rok

Niewiele wniosła ta książka do mojego życia. Pewne fragmenty są interesujące, niosą ciekawe informacje. Natomiast jako całokształt - zwyczajnie nie spełnia moich oczekiwań. Nie zmienia to faktu, że pewnym znajomym poleciłem ją. Osho traktuje czytelnika jak amatora, wręcz dziecko, takie jest moje wrażenie. To sprawia, że odtrąca mnie.