David Villa. Napastnik, który przeszedł do historii

Wydawnictwo: RM
Suerte

W książce ludzie blisko związani z piłkarzem opowiadają o początkach przygody Davida Villi z piłką i o tym, jak wysoko mierzył już wtedy, gdy wstąpił do szkółki piłkarskiej Mareo. Quini, legendarny były piłkarz, powiedział mu wówczas, że może zostać kimś, jeśli pozostanie sobą. Villa jest powodem do dumy dla fanów klubu Atlético Madryt w Asturii, tak samo jak dla mieszkańców Tuilli, jego rodzinnej wioski. Na ceremonii prezentacji piłkarza w koszulce w czerwono-białe pasy na stadionie Vicente Calderón stawiło się 20 tysięcy widzów. To się nigdy wcześniej nie zdarzyło! Oto opowieść o chłopaku, który od dziecka walczył, by móc dokonywać historycznych czynów jako profesjonalny piłkarz. I to osiągnął.

David Villa przybył do Atlético Madryt latem 2013 roku. Syn górnika, najlepszy strzelec w historii reprezentacji Hiszpanii, szybko podbił serca kibiców Atlético swoją skromnością i prostotą. „El Guaje” ("Bachor") nie miał łatwych początków, ale był w stanie przezwyciężyć wszystkie przeszkody i dotrzeć na sam szczyt. Z Hiszpanią zdobył mistrzostwo świata i Europy, zaś w klubach, w których występował, zawsze był wyróżniającą się postacią.

źródło opisu: www.rm.com.pl

źródło okładki: www.rm.com.pl

Mateusz | 2018-01-04
Na półkach: Przeczytane, Piłka nożna, 2018
Przeczytana: 04 stycznia 2018

David Villa " El Guaje" ("Bachor") dla fanów piłki nożnej zwłaszcza Valencii, Barcelony, Atletico Madryt oraz rep.Hiszpanii nie jest obcy.

Polscy kibice doczekali się jego biografii w 2015 r. Lektura ta przedstawia historię "El Guaje" od czasów młodzieńczych do pięknej i bogatej kariery piłkarskiej. Mnóstwo w książce statystyk i ciekawostek bohatera jak i opisy danych sezonów. Do przeczytania tej książki nie miałem pojęcia, że Villa posiada kilka oficjalnych swoich fanklubów oraz pochodzi z rodziny górniczej etc.

Więcej nie ma co się rozpisywać, ale osobiście tę lekturę polecam zwłaszcza kibicom Atletico Madryt, bo mnóstwo informacji o tym zespole.

FCBTVpl | 2016-04-20

David Villa - bez wątpienia piłkarz legenda jeśli chodzi o reprezentacje Hiszpanii. Swój epizod zaliczył także w FC Barcelonie, gdzie w 77 spotkaniach zaliczył 33 trafienia. Niestety przez kontuzje kości piszczelowej oraz za sprawą transferów napastników do Barcelony odszedł, aby grać więcej. Wybór trafił nie na Tottenham jak spekulowano ale na Atletico Madryt.

Za sprawą wydawnictwa RM, EL Guache doczekał się w Polsce laurki w postaci swojej biografii wydanej przez dziennikarza Francisco Javiera Diaza. Książka nosi tytuł: "David Villa. Napastnik, który przeszedł do historii."

Przedmowa należy do prezesa Atletico Enrique Cerezo, którego autor poprosił o kilka słów na wstęp książki.

Z zakończeniem pisania książki przez dziennikarza zbiegła się informacja o śmierci Luisa Aragonesa. Trenera ważnego nie tylko dla La Roja, ale także samego Villi, o czym informuje autor na początku książki.

Lektura ukazuje drogę Davida od juniorów aż po sam szczyt, przez Sporting Gijon, Saragossę,...