Dia Game

Ringo Ame
2014-02-01
2014-02-01
Bartosz Madziar
romans yaoi fantasy horror dramat komedia

Mocna średniawka, jeden i jedyny zwrot akcji był całkiem zaskakujący i to tyle.

Mocna średniawka, jeden i jedyny zwrot akcji był całkiem zaskakujący i to tyle.

Z tym tytułem spotkałam się wielokrotnie w empiku i z braku laku po niego sięgnęłam - był to jednak błąd, bo manga nie jest warta uwagi.
Już od samego początku autor wrzuca czytelników w dosyć tandetną scenkę - główny bohater spotyka antagonistę, a za chwilę przyjeżdża książę na białym koniu oferujący pomoc.
Back story głównego bohatera było żenująco płytkie i krótkie, bo na 3 kartki.
Sceny walki, były nie jasno narysowane, przez co ciężko było zobaczyć oczami wyobraźni co się dzieje. Z drugiej strony w tym tytule wszystko kończyło się szybciej, niż się zaczęło, więc za dużo czasu na odszyfrowanie obrazków nie można było stracić. Z resztą po kilku kopniakach nikt już nie był zainteresowany antagonistom tylko wątkiem miłosnym więc i równie szybko jest bieżący temat, zmieniała się też sceneria: tu tam siam, co kilka kartek gdzie indziej w lekkim chaosie, nie tylko spowodowanym trochę starszą kreską.
Nie wiem czy się śmiać czy płakać, ale pozostawiony sam sobie antagonista nigdy więcej w mandze się już się nie pojawił. Dodatkowo główni bohaterowie z miejsca akcji, kartkę dalej trafiają do domu jednego z nich... I to w dodatku do tego który jest super tajnym agentem-mordercą..
Dla mnie jako czytelniczki dużym problemem okazał się fakt, że autor lubił ucinać pewne wątki. Momentami to wyglądało, jakby ktoś zapomniał dodrukować do mangi kilka kartek. Same rozdziały też nie miały zbytnio przemyślanych zakończeń, były jakby ucinane w trakcie.
Są mangi wybitne i warte uwagi ale są też takie jak "Dia games", które było z kategorii dno i bąbelki.
Dodatkowo, manga nie powinna mieć z tyłu oznaczenia 18+, tylko conajwyżej 16+, bo sceny "intymne" były koszmarne i w minimalistycznej ilości (chyba tylko po to żeby przykuć uwagę osoby czytającej opis z tyłu?)
Z pewnością dla czytelników-koneserów, którzy chcą dobrą mangę akcji, fantasy albo yaoi, na pewno tego tytułu nie można polecić. Beznadzieja na każdej linii.

1/10

Back story głównego bohatera było żenująco płytkie i krótkie, bo...

Kreska dosyć fajna, ale fabuła tak słaba, że na prawdę szkoda czasu i pieniędzy.

Ładna kreska, ale fabuła tak płytka i bezsensowna, że szkoda gadać.

Ładna kreska, ale fabuła tak płytka i bezsensowna, że szkoda gadać.

Czego by nie mówić, pozycja ta nie była zła. Była przeciętna. Mogło wyjść świetnie, nie wyszło. Osobiście winię za to sposób wykreowania głównego bohatera. Naiwny chłopiec niezbyt utożsamia postać żyjącego od wieków wampira, który na tym etapie powinien wiedzieć już wszystko na temat świata i ludzi, o ile nie jest on kompletnym półgłówkiem. Relacja między bohaterami ewoluuje za szybko, co może być winą tego, że jest to jednotomówka, co nie zmienia faktu, że wszystko działo się zdecydowanie zbyt szybko. Sceny zbliżeń były jak dla mnie zupełnie niepotrzebne i jedyne co dawały to pytanie od sprzedawcy w księgarni o wiek.

Dia jest wampirem, który przez całe życie musiał uciekać przed łowcami. W końcu trafia do Japonii, gdzie znajduje schronienie u tajemniczego mężczyzny... Jednak i tu nie ma spokoju, ponieważ już wkrótce pojawia się Kuro - jeden z łowców, z którym Dia zawarł umowę. Jak, myślicie? Uda mu się przed nim uciec? I kto naprawdę jest tym złym?

O ja cię! Ta manga to była kwintesencja opowieści o wampirach, ludzie! Sama postać Dii jest totalnie przesłodka, a w tym samym czasie zabójczo niebezpieczna. Manga jest pełna emocji i tajemnicy oraz nagłych zwrotów akcji i... kilku bardzo namiętnych scen narysowanych jednak nie nachalnie, a bardzo uczuciowo.

Do tego te dziwne przepychanki między Dią a Kuro i myśl, że coś tu jednak jest na rzeczy... No dobra - fabuła nie jest jakoś super skomplikowana, ale dla mnie wcale taka być nie musiała. Manga jest krótka, czyta się ją na raz, ale pełno tu emocji, pewnej erotyki, która od wieków bije od wampirów.

Końcówka jest przecudowna, pełna akcji, a epilog to już taki wyjątkowy smaczek dla czytelnika - zarówno wizualny jak i fabularny. A scena na tylnej okładce to totalne cudo, poruszające pewien temat, nad którym sama się zastanawiałam! 😂

Wampiryzm Dii jest bardzo fajnie przedstawiony, autorka nadała mu wręcz cechy... kota! I to moim zdaniem kapitalny zabieg! Do tego te wszystkie wyrazy dźwiękonaśladowcze, które pojawiają się praktycznie na każdej stronie i są zabawnym dodatkiem uzupełniającym całość.

Wiem, że manga nie każdemu przypadnie do gustu. Ale! Jeśli lubicie opowieści o wampirach, jeśli nie boicie się scen seksu i szukacie czegoś z postaciami LGBT - Dia game jest dla Was! 😁

O ja cię! Ta manga to była...

Historia fajna, urocza, dobrze się przy niej bawiłam.

Historia fajna, urocza, dobrze się przy niej bawiłam.

Ciekawa historia

Ciekawa historia

Zacząłem czytać mangi yaoi i i pierwszą w kolejności wybrałem sobie "Dia Game". Niesamowicie mnie wciągnęła. Jedyna wada taka, że szybko się ją czyta i przez to wydaje się krótka. POLECAM :)!

Dia jest starym wampirem o dość naiwnym usposobieniu, który stale się przemieszcza. Niestety posiada również oryginalną urodę, która go zdradza i sprawia, że musi się ukrywać, gdyż jego śladami podążają łowcy wampirów. Dia spotyka na swojej drodze Tsotsuke, który oferuje mu schronienie i pracę a w między czasie poluje na niego łowca wampirów Kuro, który poprzysiągł wiele lat temu, że go zabije. Czy Kuro wypełni swoją misję? Kim jest tajemniczy darczyńca? Czy Dia wyjdzie cało z opresji? Tego wszystkiego dowiecie się po lekturze Dia Game.

Do sięgnięcia po tą pozycję przekonała mnie okładka i opis. Bardzo lubię mangi yaoi w świecie fantasy, szczególnie te zamknięte w jednym tomie. Jak dotąd żadna mnie nie rozczarowała.

Postacie są tu ciekawie zarysowane, szczególnie dobrze jest poprowadzony wątek głównego bohatera, który mimo tego, że jest kilkuset letnią istotą nadprzyrodzoną, wciąż zachował szczere i wesołe usposobienie. Nie jest cyniczny, ani zgorzkniały, przez co można polubić tę postać, od pierwszej strony chociaż jest pozbawiona instynktu samozachowawczego. Jeśli chodzi o pozostałych dwóch panów: Tsotsuke i Kuro to prawie do samego końca otacza ich aura tajemnicy, co sprawia że ta historia nie jest nudna. Ja bawiłam się wyśmienicie uciekając razem z Dią przed łowcami wampirów. 😄

• Manga
  • Mangi