The Revolution of Ivy

Okładka książki The Revolution of Ivy Amy Engel
Okładka książki The Revolution of Ivy
Amy Engel Wydawnictwo: Hodder & Staughton Cykl: Misja Ivy (tom 2) fantasy, science fiction
Misja Ivy (tom 2)
Hodder & Staughton
2015-11-03
2015-11-03
misja Ivy rewolucja dystopia

Moja pierwsza książka przeczytana w obcym języku.
Pierwszy tom przygód Ivy bardzo mi się spodobał, drugi mnie nie zawiódł. Bardzo długo czekałam na przetłumaczenie drugiego tomu na język polski, niestety nie doczekałam się i musiałam po nią sięgnąć w oryginale.
Przyjemnie się czytało, akcja nie pozwalała czytelnikowi się zanudzić. Było kilka wydarzeń, które mnie zaskoczyły, ale cieszę się z tego powodu jeszcze bardziej, bo przynajmniej nie jest to kolejna powieść młodzieżowa z oklepaną fabułą. Na początku główna bohaterka nieco mnie irytowała tym, jaki miała stosunek do Bishopa, ale w końcu naprawiła swój błąd. Dobrze rozwinięty wątek miłosny i relacje Ivy-Bishop działają na korzyść książki. Powieść może nie wymaga jakiegoś szczególnego wysiłku przy czytaniu, ale na pewno sprawdzi się na wolny weekend. Jak najbardziej polecam, jeśli ktoś zakochał się w pierwszej części, jak ja.

Moja pierwsza książka przeczytana w obcym języku.

Po przeczytaniu książki miałam mieszane uczucia. Z jednej strony wartka akcja; fajny język; wciągająca historia; Ivy przetrwała w lesie; odnalazła schronienie, miłość; dostrzegła jak parszywa jest jej rodzina i oczywiście na końcu był Happy End. I coś co zaczełam ostatnimi czasy bardzo doceniać czyli to, że akcja w odczuciu faktycznie rozgrywa się tygodniami, a nie jak w przypadku "Misji 100" trzy dni. Jeśli chodzi o negatywne udczucia to miałam wrażenie, że było tam za dużo zbiegów okoliczności. Bishopa przypadkiem spotkali w rozległym lesie, potem do obozu, który znajdował się w znacznej odległosci od miasta trafiają znajomi z informacjami. Bohaterzy docierają do rodzimych stron w odpowiedniej chwili by zapobiec morderstwu. Wiem, wiem łatwo mi mówić bo nie ja musiałam siedzieć i wymyślać, ale za dużo rzeczy idzie po ich myśli. Nad wszystkimi wadami przeważa jednak zakończenie, a konkretnie sposób w jaki zostało napisane. Czytając pierwszą część miałam wrażenie, że będzie to kolejna seria książek ciągnąca się w kilkunastu częściach i pomimo mojego przywiązanie względem Ivy i Bishopa, cieszę się, że z końcówki wynika iż kolejnych części nie będzie. Chociaż każdy z nas czytelników zna przypadki kiedy to trylogia przeradzała się w 7 części bo się dobrze sprzedawała. Więc kto wie może doczekamy się kolejnej "The Cos-Tam of Ivy".
Podsumowując uważam, że warto przeczytać ten cykl ponieważ jest on łątwy w odbiorze, nie zmusza mózgu do zbytniego wysiłku. Idealny, aby się zrelaksować

Polecam!

Mam ogromny żal do wydawnictwa, że nie wydali drugiej części. Nie zrobili dosłownie nic by w jakikolwiek sposób wypromować tą serię a zaslonili się małą sprzedażą, za którą są sami winni

• Czekam na polskie wydanie
  • Po angielsku