Dźwięczące wiersze - Podolska Beatrix

Wydawnictwo: Impuls
muzyka

Zebrane przez Autorkę wiersze wyróżniają się tematyką związaną z bliskim otoczeniem dziecka: przyrodą i jej zjawiskami w czasie czterech pór roku, znanymi dzieciom zwierzętami i zabawami. Wykorzystane zostały charakterystyczne słowa i ich muzyczne brzmienie. Dobrano odpowiednie instrumenty perkusyjne, które podkreślają muzyczny wydźwięk tekstu. Słuchając lub deklamując wiersz, dzieci głębiej go odczują i w ten sposób wzbogacą swoje przeżycia. W takiej formie wiersz wyda się młodemu odbiorcy bardziej atrakcyjny i czytelny, a zajęciom prowadzonym przez nauczycielkę przybędzie nowy sposób wypowiedzi artystycznej. Zbiór przeznaczony jest dla nauczycieli przedszkoli, studentów kierunków pedagogicznych oraz rodziców, którzy zechcą rozwijać wrażliwość artystyczną swoich dzieci.