Źródła współczesnego ekumenizmu i trybalizm

Źródła współczesnego ekumenizmu i trybalizm
ekumenizm trybalizm
religia
Michał

Autor przedstawił genezę powstania współczesnego ekumenizmu, którego początki sięgają XIX wieku, a który był inspirowany przez rabinów żydowskich w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, gdy z braku pastorów obsługiwali zbory protestanckie. Następnie idee ekumenizmu trafiły podczas II Soboru Watykańskiego do dokumentów soborowych, a następnie do Kościoła Katolickiego. Autor ukazał przenikanie trybalizmu - zwłaszcza w Ameryce Południowej - do obrzędów katolickiej mszy świętej, który rozszerzając się zagraża podstawowym regułom liturgii i wiary katolickiej.

Michał | 2015-08-07
Przeczytana: maj 2015

Stosunkowo rzetelne opracowanie tematu ekumenizmu i trybalizmu. Polecam w celu zaznajomienia się z tymi pojęciami.