839233662X

Monachijka | 2014-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

Coz... podziwiam, ja, dziecko cywilizacji nigdy nie zamienilabym wanny z piana na kapiele w zimnej rzece, nie oddala prywatnosci i na pewno nie wywiozlabym dzieci w dzikie miejsce bez lekarza, tak jak autorka dziennika. Niemniej bardzo ciekawa i wciagajaca- lektura

Vegs | 2012-06-04

O "Pod opieką przodków" dowiedziałam się od mojego wykładowcy uniwersyteckiego, który notabene jest mężem autorki, wielokrotnie wspominanym w samej książce Wojem (Wojtkiem). Choć służyć może jako szybka i lekka lektura, napisana dosyć nieprofesjonalną ręką, dziennik Kathy Golski jest sto razy lepszy od wszystkich dziełek Pawlikowskiej i Cejrowskiego. Dlaczego? Ponieważ jest to niezwykle prawdziwa relacja z życia białych ludzi kultury Zachodu (dokładnie, "Zachodu", mimo że autorka w gruncie rzeczy pochodzi z Australii), którzy nie tylko znaleźli się w warunkach fizycznych i cywilizacyjnych kompletnie nie odpowiadającym ich standardom, ale też przyszło im żyć na co dzień z ludźmi drastycznie odmiennymi kulturowo. "Pod opieką przodków" zdecydowanie można określić jako książkę pisaną od serca, a nie pod medialną publiczkę. Golski nie ocenia swoich tubylczych sąsiadów, ale też nie waha się przed wyrażeniem frustracji, które w sposób nieunikniony powstają w wyniku zderzenia tak...

Violina | 2014-09-07
Na półkach: Przeczytane, Autobiografia

Jedyne co mogę napisać, to że podziwiam bohaterkę, która zgodziła się spędzić tyle czasu w miejscu całkowicie pozbawionym cywilizacji.

Aniunitka | 2011-11-02
Przeczytana: 01 listopada 2011

- nie jest to książka W. Cejrowskiego ani Pawlikowskiej
- czyta się nawet przyjemnie i szybko

pasjonatka | 2016-08-01
apreelo | 2016-05-04