Emmanuel czyli Bóg z nami

Cykl: Postylle baptystyczne (tom 1)
Wydawnictwo: Słowo Prawdy
religia
Haltolion

Kazania brata Konstantego towarzyszyły mi od nawrócenia. On sam był dla mnie potwierdzeniem wiarygodności Kościoła, do którego przystąpiłem. Gdy przyjeżdżał do naszego zboru, i słuchałem jego kazań, gdy czytałem jego artykuły w Słowie Prawdy - miesięczniku mojego nowego Kościoła - myślałem sobie: tak. oto dzieło Boże. Oto pokolenia, starzy i młodzi, jedni prowadzą drugich, a Kościół Boży trwa poprzez wieki, otoczony Bożym błogosławieństwem!

Dziś, gdy przejąłem niektóre obowiązki brata Konstantego, towarzyszy mi wielka radość z tego, że mogę być kolejnym pokoleniem w naszym Kościele, mając tak godnych szacunku i naśladowania poprzedników. Dlatego z wielką satysfakcją oddaję w ręce Czytelników zbiór jego kazań. Zbiór, który otwiera nową serię naszego Wydawnictwa - Postylli (czyli zbiorów kazań właśnie) baptystycznych. To kazania przemyślane, mądre - przesycone znajomością Słowa Bożego i wieloletnim doświadczeniem duszpasterskim. Niech Bóg udzieli łaski na ich czytanie dla każdego z nas.

pastor dr Mateusz Wichary

źródło opisu: slowoprawdy.pl

źródło okładki: google

Marcin | 2019-04-01
Przeczytana: 31 marca 2019

Pierwszy zbiór kazań z serii "Postylle baptystyczne". Całość dotyczy osoby Jezusa i jego wpływu na indywidualną wiarę chrześcijanina. W kazaniach wyjaśnione są również niektóre zasady, nauki oraz przypowieści Jezusa.