Nocnik nad nocnikami. Chłopiec

Dominika

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Izabela | 2018-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2018

A to dopiero ZWYKŁA historia! Sięgając po nią nastawiłam się na naprawdę coś super pozwalającego na kolana... Hmmm... Cóż, nieco się przeliczyłam. Mimo to nie czuję się zawiedziona, dziecko z całą pewnością na rozczarowane książeczką też nie wygląda, ale to jednak zwykły tekst. Historyjka jaką mógłby napisać każdy kto miał do czynienia z dziećmi i ich "nocnikowymi rozterkami". Bohaterem opowiastki jest mały Bolek, który jak każdy maluch od urodzenia robi to i owo do pieluchy. Dzielna mama rzecz oczywista zajmuje się nim przykładnie jak każda inna. Aż tu nagle w ręce malca wpada nieoczekiwanie pewien przedmiot sprezentowany przez babcię. I tu rozterka... Co to takiego? U Bolka jak w życiu każdego oszołomionego nowym, dziwnym przedmiotem dziecka rodzą się w głowie pytania. Najważniejsze, że jest zaangażowany, więc zainteresowanie wokół nocnika nie maleje, wręcz przeciwnie. W końcu po krótkiej analizie funkcjonalnej znane jest już Bolkowi przeznaczenie tajemniczego gadżetu. Trzeba...

madlain | 2018-12-31

Bardzo przydatna pozycja dla tych dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z nocnikiem. Książka dostępna jest w dwóch wersjach – dla chłopca i dziewczynki, co jest fajnym pomysłem, bo pozwala utożsamić się z bohaterem, co w procesie przyuczenia do korzystania z nocnika może być przydatne. Wersja dla chłopca, którą posiadamy, opowiada historię Bolka, który dostał nietypowy prezent. Nie był to kapelusz, ani miseczka dla kota, ani wazon na kwiaty. Bolek musi odkryć, jakie jest przeznaczenie przedmiotu i nauczyć się z niego korzystać.

Jak zaznaczono w książce, jest przeznaczona dla dzieci w wieku 0-3 lat, szkoda więc, że nie ma teksturowych stron, tym bardziej, że posiada ich niewiele. Historia o Bolku pomaga oswoić się z trudnym dla dziecka tematem i obserwując, jak wzrosło zainteresowanie nocnikiem u mojego malucha po lekturze, mogę śmiało powiedzieć – to działa! Minusem dla mnie są grafiki – proste, jakby geometryczne, z drażniącą oko kolorystyką.

Zdjęcia stron oraz pełna...

Monia69 | 2015-04-14

Śmialiśmy się nawet my dorośli. Dzieci może nie zaczęły od razu korzystać po tej lekturze z nocnika, ale to co je najbardziej zaintrygowało to fizjologia, która dla nas jest oczywistością. "To ja mam dziurkę?" Wszystkie znane mi dzieciaki stały przed lustrem w poszukiwaniu dziurki, z której wychodzi kupa, a potem chwaliły się w przedszkolu, że taką mają :)
Książka zaczytywana przez dzieci!

mmarta_m23 | 2019-02-27
Paulina | 2019-02-19