Zakładnik

Prószyński i S-ka
2022-06-09
2022-06-09
Magda Witkowska

To książka, w którą ciężko mi było się wdrożyć, ale jak już się udało, to pochłonęła mnie bez reszty.
Porusza tak ważny i istotny temat, że jest wręcz obowiązkowa.
Trzyma w napięciu, niepewności i stwarza klimat pełen emocji. Odczuwamy realne zagrożenie i niemoc sprawczą, by na koniec zostać wbitym głęboko w fotel. Autorka zostawia nas w poczuciu winy, tym samym dając kopa do natychmiastowego działania. A przede wszystkim do przemyśleń, co mogę zrobić, żeby zapobiec podobnym sytuacjom i być bardziej sprawczą i odpowiedzialną osobą. I jak by człowiek postąpił gdyby bezpośrednie zagrożenie miało dotyczyć najbliższych osób.

Jedyne co bym ograniczyła w treści to ilość stron, za dużo, za rozwlekle, za daleko do finału. Jednak nadal zbieram szczękę z podłogi i dziękuję za wszystkie emocje, które towarzyszyły książce.
Okładka uwiodła mnie od pierwszego wejrzenia. Nie może być więc inaczej jak 7/10.

Porusza tak ważny i istotny temat, że jest wręcz obowiązkowa.

Jednym słowem. Rozczarowanie. Liczyłam na emocje a powiało nudą. Dotrwałam . Zakończenie w miarę😟😕

Na wstępie muszę zaznaczyć, że moja opinia może być mocno subiektywna ze względu na podjarę samolotami. No kocham!
Akcja toczy się na dwóch płaszczyznach i tylko przez kilka godzin - jedną z nich jest pokład samolotu opanowanego przez grupę przestępczą, drugą zaś mieszkanie jednej ze stewardes, gdzie uwięzieni zostają jej mąż i córka.
Bardzo wartka akcja, czyta się w mgnieniu oka, ale bez takiego "co będzie na kolejnej stronie". No i te zakończenie, które okazało się być wisienką na torcie.

Bardzo wartka akcja, czyta się w...

Mooocno rozwleczona. Niby wszystko ciekawe, ale jak się tak zastanowiłam, to prawdziwej akcji było tu mało. Najlepsza w tym wszystkim była Sophia, to ona nadawała rytm wydarzeniom i wprowadzała akcję i chyba sens do tej opowieści. Mina była nijaka, a samo porwanie takie sobie.

Rozczarowanie. Było kilka ciekawszych momentów, ale bardziej wybijają się tu problemy rodzinne, niż wątek kryminalny.
Jeszcze ta propaganda pro-eko w takiej ilości nie do strawienia. Strata czasu.

Jeszcze ta propaganda pro-eko w takiej ilości nie do strawienia. Strata czasu.

Kolejna książka, do której zabierałam się już od jakiegoś czasu. Z zaciekawieniem i niecierpliwością śledziłam losy naszych bohaterów. Poznajemy tutaj Minę, stewardesę i jej rodzinę. Nasza bohaterka ma bardzo inteligentom i rezolutną adoptowaną córkę, której zagraża niebezpieczeństwo. Żeby temu zapobiec Mina musi pomóc w porwaniu samolotu, którym leci i tym samym zaryzykować życie pasażerów. Przyznaję, że z niecierpliwością przekładałam kartki, by dowiedzieć się jak potoczy się ta historia. Jest to bardzo dobrze napisany thriller i z zaskakującym zakończeniem. Polecam.

Spodziewałem się większych emocji, napięcia wynikającego z toczącej się akcji... Spotkałem się jedynie ze zbędnymi opisami, mocno pomieszaną akcją, przeplataniem wątków... Książka do mnie niestety nie trafiła, zakończenie trochę zaskakujące, ale "zwroty akcji" bardzo przewidywalne...

Na początku bałam się tej pozycji ze względu na liczbę stron, obawiałam się bowiem, że w pewnym momencie będzie mnie nudzić. Jednak tak się nie stało, książka trzyma w napięciu i ciągle chce się czegoś więcej i więcej, a zakończenie finezyjne, na które warto czekać. Fajna lektura, polecam!

nie przepadam za kryminalami, ale ten byl naprawde niezly. nie kazdy watek kupuje, niektore rzeczy mozna bylo rozegrac inaczej, ale ostatecznie wypada dobrze i nie rzucilam po 50 stronach jak w wiekszosci przypadkow))

Spodziewałem się czegoś lepszego i bardziej trzymającego w napięciu. I miałem wrażenie , że więcej tu problemów małżeńskich niż napięcia i kryminału

• Audiobooki
  • Przeczytane 2022