MiniPodręcznik motorowodniaka

Wydawnictwo: Wielki Błękit
hobby

Podręcznik jest przeznaczony dla motorowodniaków. zawarty w nim materiał odpowiada programowi pozwalającemu na bezpieczne i skuteczne uprawianie jachtingu motorowego na wodach śródlądowych, a także w pasie morza do dwóch mil morskich od brzegu. Układ podręcznika i jego forma edytorska są przyjazne czytelnikowi. W równoległej do tekstu szpalcie zamieszczone są liczne ilustracje, co ułatwia równoczesne śledzenie rysunku i jego opisu. Wszystkie rysunki są barwne, co ułatwia ich zrozumienie. Logiczny układ treści poparty jest jasnym i przejrzystym tokiem narracji, żółte tło podkreśla najistotniejsze fragmenty tekstu oraz rozdziały i podrozdziały tworzą tzw. żywą paginę górnego marginesu co daje nową jakość tej edycji, nowatorską na rynku podręczników. Tekst jest lapidarny i adekwatny do zawartej tematyki podręcznika. Książka podzielona jest na siedem dni z podziałem na partie materiału do opanowania w każdym z nich. Generalnie książka zawiera następujące działy ujęte w grupy tematyczne: Bezpieczeństwo, Etykieta jachtowa, Meteorologia w pigułce, Hipotermia, Reanimacja, Kadłub oraz osprzęt, Czynności podstawowe, Teoria żeglowania w pigułce, Silnik i urządzenia napędowe, Manewrowanie jachtem motorowym, Narciarstwo wodne, Przepisy i prawo drogi, podstawowe zagadnienia z locji śródlądowej, oraz zdjęcia popularnych jachtów motorowych pływających na śródlądziu. Autor podręcznika Franciszek HABER a absolwent Politechniki śląskiej w Gliwicach (1969), studiów podyplomowych o profilu pedagogicznym i Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie, jachtowy i motorowy kapitan żeglugi wielkiej. Literat. Legendarny już dzisiaj szef szkoły żeglarstwa akademickiego w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa aAlmatura w Giżycku. Wśród przyjaciół nazywany anajwiększym poetą wśród kapitanów, największym kapitanem wśród poetówa. Jest podróżnikiem i aobywatelem świataa. Pływał w Kanadyjskiej Szkole pod Żaglami przemierzając Pacyfik oraz morza Dalekiego Wschodu, należy do elitarnego Bractwa Kaphornowców, Bractwa zawiszaków, jest jednym z kapitanów harcerskiego żaglowca azawisza Czarnya