Siła kobiet w biznesie. Czego możesz się nauczyć od dziesięciu kobiet sukcesu.

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
kobiety, biznes, samorozwój
poradniki
Asia

Kobiety zmieniają świat, ale jeszcze nie doceniają siebie. Nie wiedzą, jakie dary wnoszą do gospodarki dzięki swojej pracy. Dotąd krytykowane kobiece cechy, takie jak misyjność, uczuciowość, uważność, troskliwość i wiele innych, stanowią wielki niewykorzystany potencjał i zmieniają zimny świat biznesu. FASCYNUJĄCE WYWIADY Książka zaczyna się wywiadami z dziesięcioma kobietami sukcesu, które...

FASCYNUJĄCE WYWIADY
Książka zaczyna się wywiadami z dziesięcioma kobietami sukcesu, które zrobiły zawrotną karierę i piastują najwyższe stanowiska w różnych firmach. Wspaniale mówią one o paniach, zachęcają je do podążania za głosem serca i kierowania się intuicją. Podpowiadają, czego warto się nauczyć od mężczyzn, a czego absolutnie od nich nie przejmować. Wskazują, jak połączyć karierę z rolą żony i matki oraz pielęgnować własny rozwój i duchowość.

ZASKAKUJĄCE KOMENTARZE
Komentarze przedstawione w drugiej części poradnika zaskoczą niejedną czytelniczkę (i czytelnika). Autorki prezentują liczne mocne strony kobiet, jak również ich słabości. Przede wszystkim jednak podkreślają, jak wiele męski świat biznesu może się nauczyć od pań.

ROZWOJOWE ĆWICZENIA
Trzecia część książki zawiera sprawdzone ćwiczenia służące zwiększeniu samoświadomości kobiet i przełamaniu zakodowanych schematów. Motywują one do uzewnętrzniania własnego potencjału i rozwijania umiejętności potrzebnych, by odnieść zawodowy i osobisty sukces.

Poradnik jest źródłem rzetelnej wiedzy, a przy tym ma działanie terapeutyczne (czego doświadczyły autorki) i dzięki rozwojowym ćwiczeniom pomaga dokonać w życiu głębokich zmian.

Dzięki tej książce:

• nauczysz się sięgać po to, czego pragniesz;
• zyskasz pewność siebie;
• odkryjesz swoje mocne strony;
• dowiesz się, jak połączyć ze sobą sferę zawodową i rodzinną;
• nauczysz się w pełni wykorzystywać swój potencjał;
• poczujesz się spełniona w każdej dziedzinie życia.

Każda kobieta, niezależnie od tego, jak dobrze myśli o sobie, po przeczytaniu tej książki będzie myślała jeszcze lepiej – znajdzie ku temu rzetelne argumenty.

źródło opisu: http://www.gwp.pl/14376,sila-kobiet-w-biznesie-cze...(?)

źródło okładki: http://www.gwp.pl/

iwek_77 | 2019-06-10

Książka ciekawa, zwłaszcza pierwszy i końcówka drugiego rozdziału. Pierwszy rozdział-wywiady z kobietami, które odniosły sukces, pokazuje sposób ich postrzegania odniesionych sukcesów z perspektywy czasu. Warto się z tymi wrażeniami zapoznać, zobaczyć, że droga do sukcesu (niezależnie jak ten sukces jest rozumiany) nie była w ich przypadku najłatwiejsza, a praca nad sobą to podstawa.
Początek drugiego rozdziału to „lelum polelum” czyli powtórka tego, co można wywnioskować z wywiadów. Druga połowa drugiej części miała dla mnie większą wartość, są to wskazówki jak się nie zatracić i utrzymać równowagę.
Książka godna polecenia.

Madeline | 2017-12-22
Przeczytana: listopad 2017

Pierwsza część jeszcze ciekawanie, druga o mordęga, trzecia część praktyczna w miare okej.

Brzezinkowa | 2016-04-26

obszerna książka, jednak za dużo historii współautorek a za mało praktyki i uniwersalności.

Kamirza | 2016-04-02
Przeczytana: 01 kwietnia 2016

Motywująca, dodająca energii i profesjonalnie przygotowana.

Pomaga odnaleźć swoje mocne i słabe strony - rozwijać te pierwsze i radzić sobie z tymi drugimi. Potwierdza, że kobiety nie stoją w życiu na straconej pozycji i, że wystarczy "tylko" uwierzyć w siebie.

Świetna nie tylko dla osób, które mają coś wspólnego z biznesem.

Yoka | 2015-05-15
Na półkach: Przeczytane, 2015, Zawodowe
Przeczytana: 24 kwietnia 2015

Ciekawa pozycja przy czym same wywiady niczego nie urywają. Interesujące są dopiero podsumowania, wnioski i ćwiczenia.

Książka jest przemyślana i rzetelnie przygotowana, temat ciekawy, Panie "pozyskane" do wywiadów to doskonałe przykłady kobiet, które zaszły wysoko niekiedy w typowo męskim świecie.

Jednym słowem warto. Cała koncepcja pozwala posłuchać doświadczeń tzw Kobiet Sukcesu, spojrzeć na wszystko w różnych kontekstach np historycznym a na koniec zastanowić się jak pracować nad sobą by zwiększyć prawdopodobieństwo sukcesu (tak w biznesie jak w życiu prywatnym, ponieważ temat rozpatrywany jest biznesowo jednak wnioski są uniwersalne).