Sztuka dobrego życia. 52 zaskakujące drogi do szczęścia

Die Kunst des guten Lebens. 52 überraschende Wege zum Glück
psychologia
poradniki
Madzia

„Sztuka dobrego życia” to książka dla każdego, kto poszukuje mądrego, ale nienachalnego przewodnika na drodze do lepszego zrozumienia siebie. Książka była bestsellerem w krajach niemieckojęzycznych – przez kilka tygodni numerem 1 na liście „Spiegla”. Czerpiąc z dorobku nauk społecznych, głównie psychologii i antropologii, Dobelli pokazuje różne – często nieoczywiste – sposoby na poprawienie samopoczucia, podwyższenia samooceny, wzmocnienia relacji z innymi ludźmi, traktowanie siebie i innych z większym szacunkiem i życzliwością. 52 minisesje napisane są językiem prostym, zrozumiałym, pełnym dowcipnych porównań i odwołań.

źródło opisu: https://sklep.charaktery.eu/

źródło okładki: https://sklep.charaktery.eu/

Mat | 2019-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2019

Książka zawierająca 52 krótkie acz treściwe felietony na temat narzędzi myślowych poprawiających nasze życie. Autor czerpał pomysły z wiedzy psychologicznej, stoicyzmu i poradników inwestorów giełdowych. Lekki miszmasz ale przyjemnie się czyta i każdy coś ciekawego znajdzie dla siebie.