Pollyanna

Wydawnictwo: 44.pl
Pollyanna
inne
Paulina

„Czytamy w oryginale” to seria wydawnicza zawierająca adaptacje największych dzieł literatury światowej w wersji dwujęzycznej, przeznaczonej dla uczących się języka angielskiego.
została przygotowana z myślą o czytelnikach na poziomie średnio zaawansowanym, jednak dzięki obecności wersji polskiej z książki korzystać mogą również początkujący w nauce języka angielskiego.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: https://www.44.pl/

KamilaAnia | 2019-06-19

Jedna z moich ukochanych książek dzieciństwa. Tak jak Ania Shirley przekonała mnie, jak cudownie jest marzyć i wyobrażać sobie coś, tak Pollyanna Whittier nauczyła mnie dostrzegać pozytywne strony tam, gdzie inni widzą jedynie powód do marudzenia, niezadowolenia i toksycznych relacji. Książka niezwykle zabawna, przy której można parsknąć śmiechem, co nierzadko się zdarza. Polecam nie tylko ze względu na sentyment z dzieciństwa - przeczytana w dorosłości pozwala inaczej, radośniej spojrzeć na świat.

Wspaniała!

książkolubna | 2019-05-18
Przeczytana: 2016 rok

Tę książkę przeczytałam dość dawno, bo trzy lata temu i pamiętam, że byłam nią zachwycona i, że zachęciła mnie do refleksji. Tytułowa bohaterka zawsze promienieje radością i optymizmem, pomaga innym cieszyć się życiem pomimo trudnych przeżyć, jak np. utrata najbliższej rodziny. Aby się przekonać jak diametralnie zmieni życie wielu osób przeczytajcie tę lekturę, kto wie może Pollyanna zmieni również twój sposób patrzenia na świat?

Kasia | 2019-05-04

Polecam przeczytać tą książkę każdemu, kto ma przed sobą jakikolwiek egzamin z polskiego. Jest to jedna z tych książek do ktorych odwoływałam sie najczęściej.

Boonie-May | 2019-04-03

przeczytałam tą książkę jak byłam mała i od razu się zakochałam. Mam do niej ogromny sentyment. Mama zawsze porównywała mnie do małej Pollyanny i chyba miała racje, bo potrafiłam zachowywać naprawdę bardzo podobnie. Może dlatego tak uwielbiam tą książkę. Plus potrafi poprawić humor.

Ania | 2019-03-03

Bardzo mądra.

mroczna_anielica | 2019-02-25

Pollyanna nauczyła mnie patrzeć na pozytywy sytuacji. Nie załamywać się chociaż coś mi nie wychodzi i zarażać radością bliskich mi osób. Książka warta przeczytania w każdym wieku.

ArwenaES | 2019-01-02
Przeczytana: 20 marca 2018

Bardzo wdzięczna i bardzo pozytywna książka. Czasem troszkę, aż za bardzo sielankowa.

Isobel | 2018-11-20

Pollyanna w swym niefrasobliwym temperamencie i radości życia przypominała mi Anię z Zielonego Wzgórza.
Uroczy to był okres czytania książek obyczajowych dla młodszych.

AleksandraC | 2018-08-31
Przeczytana: 19 sierpnia 2018

Piękna i wzruszająca opowieść nawet dziś, nie tylko dla dzieci. Prosto napisana, lektura właściwie na raz, ale za to jaki!

Nowe motto:
"- Ah, jak bym ja tak chciała! (...) Śpiąc, tyle się traci czasu!
- Traci się czas śpiąc? (...)
- A tak! Wtedy, kiedy można by "żyć"! Rozumie pani? Jaka szkoda, że my nie możemy "żyć" w nocy!"

"Jak to dobrze, że dzisiejszy dzień nie jest podobny do wczorajszego. Prawda?"

"- Nie rozumiem, z czego można się cieszyć, gdy się otrzymuje zamiast upragnionej lalki kule! (...)
- Można! (...) Otóż mogłam się cieszyć, że kule te nie są mi potrzebne - odparła wesoło Pollyanna. - Widzisz, jakie to proste, jeżeli się zrozumie!"

"Pollyanna zrozumiała, że Koło Opieki szczyciło się swoimi hojnymi ofiarami dla misji w Indiach i że byłoby ujmą posłać w tym roku mniej pieniędzy niż zwykle. Z dalszej rozmowy wynikało, że żadna z pań nie interesowała się wcale, na jakie cele używano tych pieniędzy, chodziło tylko o to, aby ich nazwiska figurowały na liście...

Czytały ją babcia, mama, jako dziecko także ja. "Polyanna" to pouczająca klasyka, luźna książka idealna na deszczowe wieczory.