Moja młodsza siostra

Tłumaczenie: Paweł Łapiński
Wydawnictwo: Entliczek
Abdita

Subtelnie i z humorem o wyjątkowej więzi, która łączy rodzeństwo. Druga część „Miłości” – francuskiego bestsellera przetłumaczonego na 19 języków. „Pewnego dnia rodzice powiedzieli mi, że będę miał siostrzyczkę. Nie przypominam sobie, żebym ich o nią prosił”. Tymi słowami Archibald wita nas na pierwszych stronach kolejnej książki duetu Pauline Martin i Astrid Desbordes. Autorki wracają do...

Subtelnie i z humorem o wyjątkowej więzi, która łączy rodzeństwo.

„Pewnego dnia rodzice powiedzieli mi, że będę miał siostrzyczkę. Nie przypominam sobie, żebym ich o nią prosił”. Tymi słowami Archibald wita nas na pierwszych stronach kolejnej książki duetu Pauline Martin i Astrid Desbordes. Autorki wracają do bohatera „Miłości”, któremu przypadła w życiu nowa rola – został starszym bratem. Pojawienie się młodszej siostry budzi w nim ciekawość, ale też wątpliwości. Choć Archibald bywa o młodszą siostrę zazdrosny, to jednak częściej jest wobec niej czuły i kochający. Ostatecznie jest też bardzo dumny ze swojej nowej roli, bo najfajniejsze w posiadaniu młodszej siostry jest to, że Archibald może być jej starszym bratem!

źródło opisu: entliczek.eu

źródło okładki: entliczek.eu

nieperfekcyjnie | 2017-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2017

Pojawienie się rodzeństwa bywa rewolucją w rodzinnym życiu. Starszak przyzwyczajony do posiadania rodziców na wyłączność, musi zacząć dzielić się nimi z nowym członkiem rodziny, co nierzadko bywa powodem wielu sporów.

Archibald, znany z niezwykle wzruszającej "Miłości" (jednej z najpiękniejszych książek dziecięcych!), staje się starszym bratem. Początkowo dziewczynka przebywa w maminym brzuchu, więc Archibald nie wie, jak wygląda i nie może grać z nią w piłkę nożną. Jednak kiedy maleństwo pojawia się na świecie, chłopiec ma okazję do wykazania się. Czasami wspólnie spędzany czas bywa bardzo interesujący, a innym razem między rodzeństwem dochodzi do kłótni, jednak najważniejsze, aby darzyć się miłością, bo nie ma piękniejszego daru dla dziecka (oprócz rodzicielskiej miłości), jak sprezentowanie mu brata lub siostry.

"Moja młodsza siostra" to książka idealna dla każdego dziecka, które niebawem będzie...

ksiazeczkidladzieci | 2018-11-19
Przeczytana: 23 listopada 2018